Skocz do zawartości

Pkt za mini-recki w stosunku do newsów


Recommended Posts

Ja myślę, że od dawna punkty z MR powinny zostać podwojone, czyli za MR miesiąca 100 punktów, za wyróżnione recki, 30,40, 60, 80 punktów. Recki bez wyróżnienia 1-10 punktów.

Nie ma sprawy, możemy zwiększyć punktację za MR, ale

1. będziemy nagradzać tylko 10 najlepszych tekstów, żadnych dodatkowych wyróżnień, 2. ocenianie tych najlepszych tekstów będzie bardziej rygorystyczne niż do tej pory - układ, ortografia, merytoryka, fotki, etc

3. wymagania dot. ocen użytkowników oraz oglądalności też wzrosną.

 

Pamiętajcie proszę, że punkty nie biorą się z powietrza. Każdy ma równowartość 1 zł, a to oznacza że nagradzanie punktami jest rzeczywistym kosztem który ponosi redakcja benchmark.

Średnio miesięcznie na mini-recenzje wydajemy ponad 1000 zł w punktach lub sprzęcie.

Link to post
Share on other sites

Pamiętajcie proszę, że punkty nie biorą się z powietrza. Każdy ma równowartość 1 zł, a to oznacza że nagradzanie punktami jest rzeczywistym kosztem który ponosi redakcja benchmark.

Średnio miesięcznie na mini-recenzje wydajemy ponad 1000 zł w punktach lub sprzęcie.

 

Aż 1000zł???

Np. podsumowanie maja 2010

50+(9*40)+(5*25)+(6*15)=625zł

 

No ale do tego dochodzą fanty, więc się zbierze.

 

Nie wiedziałem (bo nie liczyłem)

Link to post
Share on other sites

Ja uważa że przez te już prawie dwa lata system jest z ilością minirecek dobry - wytrwał przez tyle to wytrwa drugie tyle.

Problem jest w ilości pkt za minireckach - a raczej chyba w cenach produktów (ostatnio podrożały w :) )

No ale jak patrze na ceny w konkurencji (tak Proline), to aż serce mi się kraja jak widzę grafy o 100zł tańsze :P

Link to post
Share on other sites

A tam ankiete. Ja jestem za zwykla dyskusja, w której udział weźmie ktoś z redakcji, najlepiej Wojtek Kiełt. Jakieś propozycje zarzucic, przedyskutować, wytargować ile się tylko da i już :)

Problem w tym, że redakcja nieczęsto na forum włącza sie w tego typu dyskusje, a jak jest jakis problem w stylu plagi jedynek to szansa na szybkie jego rozwiazanie lub chociaz konkretne przedyskutowanie jest nikła. Kilka maili do redakcji wysyłałem w sprawie plagi jedynek i zawsze tylko odpowiedz, ze wiedzą o problemie i zastanawiaja sie co z tym zrobic, ale przedyskutować z userami i znalezc najlepsze rozwiazanie to juz nie udalo sie. MIejmy nadzieje, ze to, ktore wprowadzą nie bedzie złe :P

Link to post
Share on other sites

A może najlepiej by było typować jedną reckę na miesiąc i jej dawać 1000pkt, a resztę wy :) ć?

Co że piszą ludzie, co że się starają. Jedna będzie minimalnie lepsza od drugiej ale co tam. :P

Co prawda też nie jestem za tym aby wszystkie nagradzać po 10pkt, ale musi być jakaś norma - aktualnie jest ok. (tylko pkt trochę mało - jak by było 1pkt=1,5zł to by było fajnie. W końcu i tak w komputroniku [u waszych] wydajemy.)

Link to post
Share on other sites

No właśnie, ale problem w tym że benchmark jest wykupiony przez komputronika.

To wie prawie każdy na BMK.

 

Uważam że zwiększenie punktów nam się po prostu należy. Teksty które są publikowane w M-R są tak naprawdę warte 100-500zł.

Link to post
Share on other sites

No nie wiem - nic na ten temat się Pan Wojciech nie wypowiadał - może to zbyt drażliwy i wrażliwy temat.

A jak by tak było to już to widzę:

 

MRM:

O obrocie ciał niebieskich - 600pkt

 

TOP 10:

o du**e maryli - 400pkt

o tymi i owym - 400pkt

o czymś tam - 400pkt

intel XXX edition - dla fanów... - 400pkt

AMD zielony - 400pkt

Co tam powiesz - 400pkt

 

Wyróżnienia:

 

fajne granie - 200pkt

niefajne granie - 200pkt

AVATAR 4D - 200pkt

zrób to sam - sklep monopolowy - 200pkt

 

 

Eee. tak to by było za fajnie, jak by dawali w podsumowaniu rzeczywiście tyle pkt ile się należy :) Przecież nie każdy pracuje jako redaktor.

Link to post
Share on other sites

Niby nie. Ale przcież współtworzymy ten serwis. jestem ciekawy gdzie byłby teraz BMK gdyby nie my. Pewnie w ciemnej :)

Już bym z tym tak nie przesadzał w końcu benchmark istnieje już od jakiegoś czasu, a jak wiadomo wcześniej nie było czegoś takiego jak mini recenzję :P

Co do punktów za mr to chyba jest ok. Weźcie pod uwagę, że na innych portalach(min. pclab) piszą swoje recki za darmo, bez żadnych pkt i jakoś nie narzekają :rotfl:

Link to post
Share on other sites

No nie wiem - nic na ten temat się Pan Wojciech nie wypowiadał - może to zbyt drażliwy i wrażliwy temat.

Kolego, no przecież kilka postów powyżej napisałem propozycje - a Ty już drugi raz napisałeś że nie biorę udziału w dyskusji. Nawet nie chciało Ci się przeczytać kilka postów zanim sam cokolwiek napisałeś. Nie ładnie...

 

Druga sprawa.

regist88, jeśli tak mocno manifestujesz aby redakcja przyznawała więcej punktów i zaostrzyła przyznawanie nominacji na MR miesiąca i TOP, to bez urazy, ale w maju żaden z Twoich tekstów nie załapał by się na punkty.

Tyle błędów, stylistyka i forma przygotowania, na pewno nie mogłaby by być nagrodzona dużą liczbą punktów.

 

Jeszcze raz to co napisałem kilka postów powyżej: oczywiście możemy przyznawać więcej punktów za TOP-10, ale dostaną się tam wyłącznie teksty, których redakcja nie musiała poprawiać, redagować, etc, dopracowanie przez autora, przemyślane, poprawnie sformatowane pod kątem HTML, z obrazkami/fotkami umieszczonymi wg zasad, bez błędów ortograficznych, z odpowiednią liczbą oceń użytkowników i odpowiednią liczbą odsłon.

 

Niektóre nominacje dawane są po prostu "na zachęte", kiedy widać chęci i zaangażowanie. A same punkty to jeszcze nie wszystko.

Zapominacie chyba jeszcze o programie "Zostaw sprzęt po testach u siebie", w którym u testerów zostaje sprzęt czasami o znacznej wartości. Jak już pisałem w jednym z podsumowań miesiąca, do takich testów typowani są w pierwszej kolejności userzy, którzy zdobyli już jakieś nominacje, a więc poświęcili czas na stworzenie dobrego testu i są za to dodatkowo "nagradzani".

Link to post
Share on other sites

No właśnie, ale problem w tym że benchmark jest wykupiony przez komputronika.

To wie prawie każdy na BMK.

 

Uważam że zwiększenie punktów nam się po prostu należy. Teksty które są publikowane w M-R są tak naprawdę warte 100-500zł.

szymon_j14, to nie jest złośliwość, tylko ciekawość. Piszesz o pewnych stawkach, wartości, a ja bym chciał poznać źródło takich informacji. :)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...