Skocz do zawartości

Jakie krótkofalówki do 200 zł?


Recommended Posts

Witam,proszę o pomoc w wyborze krótkofalówek zastosowanie raczej amatorskie,najważniejszy dla mnie jest zasięg.Proszę o wasze propozycje lub opinie o wymienionych niżej modelach.Z góry dziękuje za pomoc.

1.MAXCOM WT 350

2.SWITEL WTF 737 

Link to post
Share on other sites

Mam te Maxcom WT 350, używam do ASG i nie narzekam. Nie wiem jakie zastosowanie u Ciebie będzie.

Dokupione przeze mnie akumulatorki Phillips 1000 fajnie trzymają. Choć te standardowe 600 też ujdą.

Co do zasięgu to wszystko zależy od terenu, ciężko wyczuć. Natomiast to co jest napisane na pudełku, jak wyczytałem kiedyś na forach PMR należy włożyć między bajki.

Jeśli chcesz to mogę spróbować w weekend sprawdzić ewentualny zasięg np.w mieście.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

worm Jeśli mógłbyś porobić jakieś testy zasięgu to byłbym ci bardzo wdzięczny,mam do cb jeszcze jedno pytanie jakie są twoim zdaniem plusy i minusy tych krótkofalówek?Ma ktoś jeszcze jakieś inne pomysły?Wie ktoś może czym różni się maxcom wt 350 od switel wtf 737,bo na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie?

???

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj sprawdziłem w mieście jak to wygląda i okazuje się że do ok.1km jest realny zasięg.

Spoglądając na dane z intstrukcji można się co najmniej lekko zdziwić ;) (producent podaje do 10km)

Nie ma co oczekiwać cudów i chyba przy każdej PMR'ce tego typu będzie podobnie. Można ewentualnie popytać na jakimś forum specjalistycznym, jeśli ktoś potrzebuje mocnego sprzętu, ale to już chyba nielegalne.

W każdym razie ja używam ich w ASG i tam sprawdzają się doskonale, w zestawie jest wygodna słuchawka z przyciskiem nadawania, więc dyskrecja zapewniona.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...