Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. :)

Przymierzam się do zakupu nowego smartfona.

Ma być wydajny, i z dobrym aparatem.

Czasami będzie służył do gier jak i różnych aplikacji.

System nie robi mi różnicy, może być Android jak i WP8.

Cena max : 1300zł.

Najbardziej interesują mnie :

- Sony Xperia Z

- Sony Xperia SP

- Nokia Lumia 920

- LG Nexus 5

 

Którego z nich byście polecili ? :)

Możecie także podawać swoje propozycje. :D

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli android to Nexus 5.

Jeżeli WP8 to lumia 920.

 

Oby dwa telefony są wydajne. Pierwszy za sprawą czystego androida, a drugi za sprawą WP8.

Jeżeli chodzi i o zdjęcia to Lumia ma lepszy aparat, chociaż ten w Nexus 5 też jest podobno niezły.

Jeżeli android to Nexus 5.

Jeżeli WP8 to lumia 920.

 

Oby dwa telefony są wydajne. Pierwszy za sprawą czystego androida, a drugi za sprawą WP8.

Jeżeli chodzi i o zdjęcia to Lumia ma lepszy aparat, chociaż ten w Nexus 5 też jest podobno niezły.

Link to post
Share on other sites

Musisz zdecydowac sam czy windows phone czy andek. Ja mg doradzic telefon ale musisz powiedziec czego oczekujesz od telefonu.

Mi np. Te kafelki odrzucily telefon, zero modyfikalnosci aplikacje sa ale duzo mniej. Wez wejdz na yt zobacz 2 telefony z tymi systemami i stwierdz ktory system dla Cb jest

Link to post
Share on other sites

Miałem już 2 telefony na androidzie, i denerwowały mnie trochę przycinki lecz nowe telefony na Androidach ciągle mnie przyciągają, szczególnie Nexus 5.

WP8 bawiłem się i byłem zdziwiony jak szybko i płynnie śmiga ten system ;)

Sam nie wiem co lepsze, mam trochę chęci spróbować czegoś czego nie miałem, czyli WP8 ale Android ma to coś :D

Z tego co słyszałem minusami Nexusa 5 jest mało pamięci wbudowanej i słaba bateria ale bardzo podoba mi się ten telefon :)

Edytowane przez Cichy22_90
Link to post
Share on other sites

Myślałeś nad G2 ?

Bateria jest jedna z najlepszych/ chyba że masz trochę kasy jeszcze to note 3 ale to duże koszty;p

G2 wspiera otg to kupujesz pena bodajże 32 gb kosztuje ok 80 zł(pen na micro usb) i już Cie pamięć nie ogranicza. Jest też wersja 32 Gb ale gwarancja serwisowa tylko.

Link to post
Share on other sites

G2 się nie podoba a podoba Xperia Z ? Polecam iść do sklepu popatrzeć na te telefony i jeszcze raz przemyśleć. 

XPERIA Z i SP mają tragiczne ekrany. Nawet szkoda czasu nad nimi się zastanawiać.

 

Edit: Troszkę źle to nazwałem, bo o podobaniu może się podobać a innym nie, ale potrzymaj w ręce. Najlepiej w ręce trzyma się Nexus, G2 jest lekko śliski ale nie grozi za to mu porysowanie szkiełka jak w nexus. Xperia kawał kloca, jak cegła, bardzo niewygodna. I do tego tragiczny ekran;/

Edytowane przez kuku8
Link to post
Share on other sites

Nie chce nic mowic ale zobacz jeszcze raz na allegro ;) 1300 jest nowka z salonu z foliami ze wszystkim. Czy warto ? Dla mnie tak, gdyz to pierwszy smartfon co bateria tak nie ogranicza. Ale znow nie masz takiej pewnosci aktualizacji. Na priv masz pena przykladowo na micro usb. Mozesz tez kupic czytnik kart pamieci i przesylac dane przez bt. Wiec o to sie nie martw ;) czy warto dawac 100 wiecej... wg. Mnie tak ale musisz to sam przeanalizowac;)

Link to post
Share on other sites

Up. G2 ma 16 gb pamięci z czego około 11 dostępnego(po aktualizacji do 4.4 może i 10). Nie ma co się oszukiwać. Dla takiego smartphona to jest bardzo mało. Oczywiście jeśli ktoś wykorzystuje jego potencjał tzn gra, słucha muzyki , cyka fotki i nagrywa filmy. Nie mówcie o przenośnych pendrive bo to żadna wygoda pamiętać o tym by za każdym razem wziąć to ze sobą. Ja bym się skłaniał ku HTC One lub używce Xperii Z1. 

 

PS: to musi być śmieszne. Wsadzać pendrive do fona by sobie muzyki posłuchać.

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

davv1882 po pierwsze smiejesz sie że mało a ONE tez nie ma kart pamięci.

1550 kosztuje wersja 32 gb. Jest też wersja amerykańska - z wymienna baterią i slotem kart pamięci.

I tak ta wersja - nowy tel jest tańszy niż one który ma gorsze podzespoły a tragiczna aparat. 

Na pena można zgrać filmy a nie wierzę, że musi mieć na telu 10 tysięcy utworów. Jest jeszcze takie rozwiązanie :czytnik kart pamięci MLW221. Przez bt wszystko leci, bez kabli, bez niczego. I jeszcze jedno pytanie... czy widziałeś Z1 ? Ekran mino dobrej rozdzielczości jest tragiczny... gdybym na amoleda czy ips nakleił 15 warstw folii i tak będą piękniejsze kolory. To wygląda na wypłowiałe sztuczne i zużyte. Oczywiście jeżeli autorowi przeszkadza i musi mieć kartę pamięci to radzę chwilę poczekać. Będzie Z2 - ma mieć poprawiony ekran, S5 (teraz kosztuje ok 2950...), LG G PRO 2, G PRO jest... jest wiele modeli no ale wiesz jak to z Polską bywa...

Zobacz wiele producentów odchodzi od kart pamięci.. nexusy też nie mają bo promuje się teraz dropboxa... w miarę tanio i zawsze się ma dostęp do niego.

Edytowane przez kuku8
Link to post
Share on other sites

Wiesz, teraz już w praktycznie każdym telefonie nie ma ścinek bo są montowane najwydajniejsze podzespoły. Natomiast nexus ma zaletę w postaci aktualizacji. Masz przez 1.5 roku pewną aktualizację androida zaraz po premierze. Natomiast nakładki producentów wg. mnie są potrzebne bo mają funkcje, jakie goły andek nie posiada ;)

Link to post
Share on other sites

Wiesz... mimo że nie jest to król wydajności ale polecam. Dobry aparat, ale plusem jest wielkość jak nie przeszkadza no i wygoda rysika. Bateria trzyma nieźle, wifi bardzo mocne (wszystkie wersje Note mają chyba najlepszą antenę). Troszeczkę wg. mnie za dużo kosztuje, szczególnie że tam nie ma FHD ale to jeden z lepszych telefonów tego producenta. Plusem jest 2GB ram.

Z minusów tylko ekran co na tak wielkim ekranie 720p to stanowczo za mało, procesor co jest w S3 tylko lekko podkręcony czyli wydajność ma 2 rdzeniowego Kraita (może trochę więcej) ale daleko do Snap. 600 a do 800 to kosmiczna różnica.

Lumie mają jedną zaletę - na 95% wszystko płynnie działa, no i jest płynność. Ale też ograniczenia w postaci Windowsa.

Zanim zaczniesz wybierać telefony musisz ewidentnie zdecydować jaki wolisz system. Po tym możemy doradzać jaki telefon;p

Link to post
Share on other sites

 

 

Co powiecie o Samsungu Galaxy Note 2 ?
 Mam z nim styczność na codzień i myślę że to bardzo ciekawy model, ma świetny ekran, dobry aparat, na androidzie 4.3 chodzi płynnie i szybko. Wbrew pozorom bardzo szybko można przyzwyczaić się do większego rozmiaru, a oglądanie filmów czy przeglądanie internetu jest bardzo wygodne. 
Link to post
Share on other sites

Polecacie Nexusa , a moze ktos wspomni o jego nie dorobkach? Poczytajcie na xda i innych. Kuku-

myslisz ze bez powodu polecam One? Mimo slabszych podzespolow to aktualnie telefon roku. I nexus i g2 w caloksztalcie okazaly sie gorsze. Aparat ma slaby-to fakt o jesli ktos potrzebuje aparatu to wezmie g2/note/s4/lumie 1520. A roznice w wydajnosci to cyferki bo na one wszystko dziala.

Co do nexusa. Dosc powszechny problem to trzeszczacy glosnik rozmow. Przy zakupie nalezy zwrocic uwage na nierownomierne podswietlenie(w ciemnosci). Niestety w sklepie nam raczej nie dadza sprawdzic, ale od osoby prywatnej jak najbardziej :)

 

Ps: do kuku - uzywam dosc dobrych sluchawek i zapelnienie 16 gb muzyka to nie problem( track w flacu zajmuje kolo 40 mb). A gdzie gry i zdjecia?

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

Telefon roku przez kogo nazwany ?

Davv po pierwsze primo malo wiesz o nexus 5.. gdybys dobrze czytal to bys do czegos doszedl. To co mowisz to prawda ale nie do konca. Pierwsze wersje nexusa 5 maja wady wymienione przez cb. Chociaz z ekranem to chyba byla wadliwa seria ale wiem ze 2 wersja jest 100 procent poprawiona. Tak samo z glosnikiem. Mowisz o pamieci a sam one nie posiada kart pamieci. Mowilem wiele sposobow jest na powiekszenie pamieci. One jest bardzo dobrym telefonem ale za wysoka cena jego. Srednie podzespoly i kiepski aparat. Nie ma co porownywac tych telefonow bo to sa 2 rozne bieguny. One nieziemsko wykonany super glosniki ale ma dosc powazne wady.

I jeszcze jedno ? Czy to takie straszne ze nawet jakby kupil starsza warsje to jak bd lekko rog podswietlony bardziej to taka ogromna wada ? Przeciez nie bedzie tylko uzywal w nocy. Same monitory tez nie sa rownomierne podswietlone, no chyba ze najwyzszej polki.

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Trochę nie wiem o co chodzi :P

 

PS. Przeglądając, zauważyłem że Galaxy S3 jest w całkiem niezłej cenie, jakie opinie o nim macie ? :D

Najchętniej bym przygarnął S4 ale jest za drogi :(

HTC One odpada, za drogi i za słaby aparat :D

Edytowane przez Cichy22_90
Link to post
Share on other sites

Lecz Nexus 5 ma też inne wady - takie jak gorszy zasięg sieci komórkowej i WiFi, trudne do wyczyszczenia plecki. Ponadto wyświetlacz nie jest jakoś wybitny (tu nie chodzi o równomierność podświetlenia), jest gorszy od tego z G2.

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...