Skocz do zawartości

Nakladanie pasty Gelid GC-Extreme


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Biafra,

Recommended Posts

Dokładnie tak dobre. Może zaczyna je być słychać 50-100RPM wcześniej ale ogólnie to ta sama półka. Mam je u siebie razem z e-loopami i SW2 i zupełnie nie odstają. 

Z Phanteksami mam jeden problem tylko a mianowicie nie nadaja cie do zwisania na dachu budy bo buczy, ten ktory lezy u mnie na dole i wdmuchuje jest cichy ale ten ktory jest na topie buczy przy nawet 400rpm :// pisalem do supportu ale nikt nawet nie odpisal

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Męcz ich mailami koniecznie. Mam u siebie dwie sztuki na topie i są absolutnie bezgłośne. Sprawdź też czy są dobrze dokręcone i nie wzbudzają wibracji z obudowy. Można to sprawdzić dociskając ramkę wentylatora. Jeśli zaś buczą łożyska to nagraj krótki filmik i wyślij go do supportu. Ostatnie kontakty dodo i Jacka z serwisem Phanteksa zakończyły się pozytywnie (choć Dodo się naczekał). 


 

 

700rmp staja sie juz slyszalne

 

230rpm i 260rpm

 

Te wartości wydają się lekko nieprawdopodobne. Czym odczytujesz wartości? To jakiś odczyt z płyty czy masz kontroler?  

Link to post
Share on other sites

No to możliwe że mówimy o innym modelu phanteksa lub oprogramowanie lekko przekłamuje odczyty bo wentylatory PH dodawane do Enthoo primo zaczynają wydawać jakikolwiek szum powietrza dopiero w okolicach 1000RPM (z doświadczenia mojego, Jacka i testów w sieci), a można je jeszcze rozkręcić zanim zaczną wydawać jakikolwiek dźwięk łożyska (choć osobiście, z zasady trzymam wszystko na 800RPM). A co do Noctua zwyczajnie wydawały mi się te odczyty bardzo niskie. Miałem w łapkach kilka sztuk NF-F12 i zazwyczaj startowały one dopiero w granicach 300RPM (choć producent deklaruje że może być tam +/- 10% różnicy pomiędzy różnymi sztukami) ale przy tak niskich obrotach potrafiły wydawać dziwne stuki które znikały dopiero w okolicach 500-600RPM (kiedy wentylatory nadal są niesłyszalne). Przy 1000RPM odstają one jednak kulturą pracy od phanteksa, BQ SW2 czy eloopów właśnie ze względu na charakterystyczny dla noctua mechaniczny szum łożyska. Tak czy owak- świetne konstrukcje, ale wolę inne ;)

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Dokładnie tak dobre. Może zaczyna je być słychać 50-100RPM wcześniej ale ogólnie to ta sama półka. Mam je u siebie razem z e-loopami i SW2 i zupełnie nie odstają. 

Dobrze wiedzieć :) Może pora odezwać się do Phanteksa po sprzęt na testy :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...