Skocz do zawartości

Nakladanie pasty Gelid GC-Extreme


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Biafra,

Recommended Posts

No wlasnie kiedys znalazlem filmik ze wieloma metodami nakladania i groszek/ ziarenko ryzu i X sa najlepsze, pokrywaja prawie 99% cpu rowno i bez powietrza czego nie da sie pominac nakladajac paski, Noctua tez zaleca groszek a w opakowaniu GC jest szpatulka dla tego pytam bo juz mnie to troche zbilo z tropu :))


No wlasnie kiedys znalazlem filmik ze wieloma metodami nakladania i groszek/ ziarenko ryzu i X sa najlepsze, pokrywaja prawie 99% cpu rowno i bez powietrza czego nie da sie pominac nakladajac paski, Noctua tez zaleca groszek a w opakowaniu GC jest szpatulka dla tego pytam bo juz mnie to troche zbilo z tropu :))

Link to post
Share on other sites

Da się pominąć, paski są blisko siebie.

Jeżeli chcesz mieć pewność to szpatułka w rękę i nałóż równomiernie po powierzchni.

Niestety, tutaj czasem trzeba eksperymentować.

Jest kilka metod i tyle samo opinii. 

Link to post
Share on other sites

Ja z kolei zawsze zakładam pastę rozsmarowując ją równomiernie po całym procesorze :) oczywiście cieniutką warstwę i nigdy nie miałem problemów z temperaturami, a wręcz przeciwnie raczej zawsze temperatury były niskie. Moim zdaniem rozsmarowywanie samemu jest najlepsze, ponieważ zawsze rozsmarujesz dokładnie tyle ile potrzeba, nie mniej i nie więcej. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

@marawlod, tylko smarujac calosc musisz brac pod uwage to ze nie uda sie tego zrobic rowno jesli chodzi o grubosc warstwy, z pokryciem tak zgadzam sie ale grubosc moze byc rozna w roznych miejsca a przy dociskaniu groszka czy jakiej kolwiek innej formy daje gwarancje rozprowadzenia rownomiernie po calosci, mam jedna tubke 3.5g wiec na eksperymenty nie jest za wiele :D Czy ktos juz nakladal w ogole to GC?

Link to post
Share on other sites

Sam testowałem rozsmarowywanie oraz metode "x".

Temperatury był podobne, lecz jeśli już to o 1 stopień niższe przy metodzie "x" :)

Tylko że ten x był cieńszy ale bardziej rozciągnięty, niż na filmiku o ile dobrze pamiętam, ok. 2 lat temu testowałem :)

 

Aktualnie mam na całości :P

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites

Jako smarowanie mnie nie przekonuje patrzac na filmiw z gory :// kurcze dylemat teraz bo nie bede co chwila sprawdzac jak sie rozeszla pasta a jutro chce smarowac bo czekam jeszcze na wentyle a bez sensu dwa razy podlaczac wszystko tak ze raz a dobrze, do tego mysle czy by nie dac tez tej pasty na gpu mam asus gtx 680 ti DCIItop chyba nie zaszkodzi??

Link to post
Share on other sites

Wymiana pasty na GPU na pewno nie zaszkodzi.

Za długo się zastanawiasz nad metodą, podaliśmy Tobie z własnego doświadczenia sposoby i wybierz jeden z nich...

Żeby nie było tak jak w "Osiołkowi w żłoby dano". :D

Link to post
Share on other sites

@marawlod, tylko smarujac calosc musisz brac pod uwage to ze nie uda sie tego zrobic rowno jesli chodzi o grubosc warstwy, z pokryciem tak zgadzam sie ale grubosc moze byc rozna w roznych miejsca a przy dociskaniu groszka czy jakiej kolwiek innej formy daje gwarancje rozprowadzenia rownomiernie po calosci, mam jedna tubke 3.5g wiec na eksperymenty nie jest za wiele :D Czy ktos juz nakladal w ogole to GC?

 

Proszę Ciebie, sugerujesz, że pod dociskiem radiatora pasta będzie nierówno położona ? To nie jest możliwe, idąc tym tropem kładąc groszek na środku jak może być ona równo rozpowadzona? Na środku będzie pół centymetra a na brzegach nic, takie jest Twoje myślenie.. Przecież ten docisk jest na tyle duży że nie ma opcji, że pasta będzie nierówno nałożona..

Link to post
Share on other sites

Proszę Ciebie, sugerujesz, że pod dociskiem radiatora pasta będzie nierówno położona ? To nie jest możliwe, idąc tym tropem kładąc groszek na środku jak może być ona równo rozpowadzona? Na środku będzie pół centymetra a na brzegach nic, takie jest Twoje myślenie.. Przecież ten docisk jest na tyle duży że nie ma opcji, że pasta będzie nierówno nałożona..

rdzen i tak jest na srodku w haswellu z tego co widzialem, byc moze nie rozlozy sie super hiper ale nie zabija tego bombelki powietrza bo zostana wycisniete tak jak ma sie to zakladania folii na telefon, jutro wezme tubke 30g MX2 i bede testowac zanim podam GC bo MX2 lezy u mnie zakurzony, mam jeszcze paste Noctua tak ze bede mial porownanie obecnie: Noctua ma 31c w idle, MX2 32-33 licze na 28c przy GC :/ zobaczymy...

Link to post
Share on other sites

Ze tak powiem szukam zlotego srodka dla ciszy i chlodu i przez moje ogromne zoboczenie mam do sprzedania 8szt wentylatorow Noctua 120mm bo sie nie spisaly, cisza owszem ale wiatru brak :/ Czekam teraz na PHANTEKS PH-F140SP, przez moje chore ambicje zmienialem obudowe juz 3 razy w ciagu 6 miesiecy... najpier Coolermaster RC-692-KKN3 pozniej Lian Li A10A a teraz Fractal XL R2 i chyba przy tym pozostane, Coolermaster jest na sprzedaz w stanie idealnym za 220zl :))

Link to post
Share on other sites

U siebie na tej paście lepsze rezultaty miałem przy metodzie "dwóch cienkich kresek pionowych".

 

Ten Gelid jest ekstra, tylko szybko wysycha strasznie i możesz mieć problem z dokładnym rozsmarowaniem. Dlatego lepiej, jak rozsmarowywaniem zajmie się chłodzenie :P

Link to post
Share on other sites

Od siebie dodam ze smarowanie i jego wyniki zaleza od ilosci pasty jaka nalozymy na cpu :) metod jest wiele ja osobiscie uzywam rozsmarowywania pasty palcem owinietym woreczkiem foliowym :) kiedys uzywalem metody X ale nadmiar pasty czesto musilem usuwac ze stopki chlodzenia bo w tej metodzie trzeba wprawy jednak by nie nawalic zbyt duzo pasty :) Metode na ziarnko tez stosowalem ale nie jest to zbyt dokladna metoda gdyz pasta nie za kazdym razem pokrywa caly ihs i trzeba czasem korygowac braki.

Link to post
Share on other sites

Drodzy Panowie :) ziarenko ryzu na CPU z 31c na 26c, sposób X na GPU z 35c na 32c przy czym jutro zmienię na ziarenko bo mam wrazenie ze dalem ciut za duzo pasty, do tego doszly dzisiaj wentylatory ktore zjadly Noctue na sniadanie, co potwierdza moja teze ze jest to marka mocno przereklamowana i mozna miec podobne lub lepsze parametry za mniejsze pieniadze o czym przekonalem sie na wlasnym skorze. W produkcie Noctua placimy za 6 lat gwarancji, ladne pudelko i kilka dodatkowych kabli... :/ life.. 

Link to post
Share on other sites

 

 

do tego doszly dzisiaj wentylatory ktore zjadly Noctue na sniadanie,

 

Jeśli piszesz o  PHANTEKS PH-F140SP, to ludzie się ich boją, nie znają dobrze ich śmigieł :/ 

Moje 4 sztuki, które chcę sprzedać dosłownie za grosze nadal leżą u mnie w domu a jak miałem używane bq SW2, to poszły jak ciepłe bułeczki... Marketing robi robotę ;)

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Jeśli piszesz o  PHANTEKS PH-F140SP, to ludzie się ich boją, nie znają dobrze ich śmigieł :/

Moje 4 sztuki, które chcę sprzedać dosłownie za grosze nadal leżą u mnie w domu a jak miałem używane bq SW2, to poszły jak ciepłe bułeczki... Marketing robi robotę ;)

A to te Phanteksy takie dobre jak SW2?

Link to post
Share on other sites

Nie mialem SW2 ale mam teraz odniesienie do Noctua i... nie slysze roznicy a cena o polowe mniejsza do tego 5 lat gw. tylko przy obrotach 700rmp staja sie juz slyszalne obecnie wszystkie fany w budzie leca na 400rpm i noctua nh d14 na cpu leci z predkoscia 230rpm i 260rpm na 140mm, wymienilem na niej wentylatory z pwm bo oryginalnie nh d14 nie oferuje pwm tylko lownoise adapter a to mnie nie rajcuje

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

A to te Phanteksy takie dobre jak SW2?

 

Dokładnie tak dobre. Może zaczyna je być słychać 50-100RPM wcześniej ale ogólnie to ta sama półka. Mam je u siebie razem z e-loopami i SW2 i zupełnie nie odstają. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...