Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Dobre LC do wydatek 2K

A za 2K masz nową grafikę + dobre chłodzenie na proca AC

 

Już zaczynają mnie denerwować wypowiedzi że dobre LC to 2000-3000zł. Jak ktoś ma trochę oleju w głowie to LC może zrobić znacznie taniej!

 

Przykład:

Pompa: widziałem ostatnio na alegro za 200zł Eheima fajniutkiego ale jeśli ktoś chce mieć Lainga to cenowo aż tak źle nie jest ok 250zł.

 

Chłodnica: ja osobiście kupiłem Black Water Ultimate 123 rev. 3.0 na allegro za 100zł, do tego jeszcze jakaś 1x120 za 30zł i jest gites.

 

Blok CPU: Swiftech Apogee XT na allegro chodzi po ~ 150zł

 

Blok GPU: Jak ma się Geforce'a a w szczególności wersje 8800/9800 to full-covera da się kupić za mniej niż 100zł. Z innymi jest już większy problem ale tylko jeśli ktoś chce full-cover'a. Bo zwykły bloczek na GPU kupiłem za 50zł :)

 

Bloki NB/SB/MOSFET: Jak chcesz również wodować płytę główną to bloki NB/SB ~ 50zł a MOSFETY ~ 35zł

 

Węże: ja osobiście kupiłem w sklepie "Metalowiec" za kwotę 1,20/mb a nie Tygony za 40zł/mb. Takie węże można kupić w OBI i innych tego typu marketach.

 

Płyn: Teraz musisz zdecydować czy jesteś maniakalnym fanem świecących wężyków czy po prostu chcesz schłodzić komputer. Feser 50zł, płyn do chłodnic G12 10zł :)

 

Złączki: I tu jest problem... Nadal są cholernie drogie i rzadko zdarzają się na allegro z taką średnicą którą my akurat chcemy. Tańsze są złączki typu "choinka" ale w nich jest o wiele łatwiej o wyciek. Cena zwykłych złączek ~15zł/szt.

 

Wentylki: ~ 40zł/szt

 

Po zliczeniu wychodzi około 1200zł i masz zwodowany caluśki komputer (oprócz ramu). A jak dorwiesz taniej złączki to wyjdzie około 1100zł.

Link to post
Share on other sites

Rastafarian zgodze się w zupełności dobre LC to nie znaczy wszystko od bitspowera ;) Proste porównanie:

 

Złączka kątowa bitsa kosztuje 44,90zł

Link

 

Prawie identyczna złączka fesera kosztuje 29,00zł

Link

 

Różnica jest taka że złączka bitsa ma logo, fesera nie. Jeszcze złączka bitsa kręci się ciut lżej, w sumie bez różnicy. Na jednej złączce można oszczędzić 15,90zł co na 10 daje już 159 a cały czas mówimy tylko o złączkach kątowych :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...