Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie plikostrada.pl


Recommended Posts

Witam wszystkich sory, że tutaj piszę i właśnie nie wiem czy mogę tutaj pisać ale naprawdę nie wiem do kogo się zwrócić. Otóż dostałem przed chwilą listy z tytułem "Ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty" z serwisu plikostrada.pl o treści:

 

                                                                                                          Poznań, 25.02.2014 r.

Smart tech Connect Limited                       

                               Piotr Neumann

Meydan Office Tower, 3piętro,                      

                              Adolfa Wodeckiego 19

P.O Box 450676, ZEA                           

                                    44-335 Jastrzębie Zdrój

Sygnatura sprawy:
PL/20130922/0484480

Adres e-mail dłużnika:
piterps1@o2.pl

    Zgodnie z wymogami procesowymi ciążącymi na wierzycielu, niniejszym zawiadamiamy, iż sprawa Pańskiego zadłużenia wobec spółki Smart Tech Connect Ltd., powstałego z tytułu zawartej umowy o świadczenie usługi Plikostrada, została przygotowana do skierowania w trybie pilnym na drogę postępowania sądowego.
   
    Przypominamy, iż w dniu 2013-09-22 o godzinie 13:15:01 posługując się zweryfikowanym adresem e-mail piterps1@02.pl zawarł Pan na stronie www.plikostrada.pl umowę o świadczenie usługi dostępu do serwerów sieci Usnet, w pakiecie podstawowym 122GB danych.
   
    Zgodnie z 3 ust. 4 zaakceptowanego przez Pana regulaminu usługi, zobowiązał się Pan do uiszczenia jednorazowej opłaty abonamentowej w wysokości 96 złotych. Pomimo wysyłanych drogą elektroniczną wezwań do zapłaty, do dnia dzisiejszego wciąż nie wywiązał się Pan z warunków zawartej umowy. Fakt pozostawania w zwłoce w spłacie zadłużenia, spowodował wzrost całkowitej kwoty Pańskiego długu o sumę odsetek umownych oraz podniesienia kosztów postępowania windykacyjnego, zastrzeżonych na podstawie 5 ust. 7 regulaminu usługi.

Łączna kwota zadłużenia do spłaty wynosi 116 pln
I. zaległa opłata abonamentowa za zamówioną usługę premium 96 PLN
II. Poniesione przez wierzyciela koszty postępowania windykacyjnego 15 PLN
III. Odsetki umowne za zwłokę, zaokrąglone w dół do pełnych złotych 5 PLN

    Mając na względzie powyższe, po raz ostatni wzywamy Pana do uiszczenia wskazanej należności, w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego pisma.
    W przypadku braku uregulowania zadłużenia w wyznaczonym terminie, przygotowany przez kancelarie prawną pozew o zapłatę zostanie złożony przeciwko Panu we właściwymmiejscowo sądzie cywilnym, zgodnie z art. 1103 k.p.c w związku z art 1143 1 k.p.c Informujemy, iż skierowanie sprawy na drogę sądowego, a następnie egzekucyjnego, może spowodować zwiększenie Pańskich kosztów o kwotę nie mniejszą niż 370 PLN.


W celu zatrzymania rozpoczętej drogi sądowej, należy bezzwłocznie przesłąć kopię dowodu uiszczenia należności na adres e-mail: plikostrada@biurowindykacji.pl

W przypadku pytań prosimy o kontakt :
tel.:70 838 85 88*
E-mail: plikostrada@biurowindykacji.pl



Szczerze zaniepokoiłem się tym listem ponieważ w moim przypadku żadna rejestracja na owej stronie nie miała miejsca. Przeszukałem swojego starego maila i okazało się, że dostałem wiadomość z hasłem i moim adresem e-mail, na początku przyszło mi do głowy, że ktoś mógł wkraść się na moje konto i zarejestrować się tam, ale potem poszperałem na internecie i znalazłem masę informacji, że owa strona to wyłudzacze pieniędzy i nie należy ulegać im. W celu dotarcia do prawdy postanowiłem napisać do was i czy faktycznie jest zobowiązany do zapłaty za rzecz, którą pierwszy raz dzisiaj ujrzałem?
Ps. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to zalogowałem się na tej stronie i faktycznie jest tam konto i od razu szukałem opcji usuń, ale takowej nie znalazłem.

Link to post
Share on other sites

nie istnieje cos takiego jak:

"Ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty" to radosna tworczosc owego naciagacza.

Nie slyszalem jeszcze zeby ktorykolwiek z takich naciagaczy (pobieraczek itp) skierowal sprawe do sadu.

Zastanawiam sie czy nie mozna komus tkiemu wytoczyc sprawy o oszustwo, teoretycznie mozna,ale brak orzecznictwa wiec trudno cokolwiek stwerdzic.

Mozesz wyslac maila ze kazdy nastepny taki mail bedzie traktowany jako naruszenie Twoich "dobr osobistych" z Art. 24 KC, moze sie przestraszy, niestety w sadzie to nie przejdzie.

Ogolnie mozesz olac

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...