Skocz do zawartości

Niekompatybilny ram z płytą główną


Recommended Posts

Witam, posiadam ram Goodram DDR3 Play 4GB 1866MHz Silver CL9 i płytę GA-H81M-HD3. Podczas składania zestawu przeoczyłem, że płyta obsługuje tylko pamięci 1333/1600MHz. W związku z tym komputer nie chce się włączyć. Co mogę zrobić w tej sytuacji? 

Czy muszę wymienić ram na inny czy wystarczy włożyć kompatybilny ram i przestawić ram ten co mam z 1866 na 1600/1333? Jest w ogóle taka możliwość?  

Link to post
Share on other sites

Podłączyłem ram 1600MHz tylko że o napięciu 1,65v i komputer dalej nie startuje. Musi być koniecznie 1333/1600 o napięciu 1,5v ?
Czy to może nie wina pamięci ram? Komputer startuje, pada, startuje ponownie i głośniczek zaczyna wydawać krótkie dźwięki i tak kilkanaście sekund, restartuje się i ponawia procedurę. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Musi być koniecznie 1333/1600 o napięciu 1,5v ?

Nie.

 

 

Czy to może nie wina pamięci ram

Bardzo prawdopodobne

 

 

głośniczek zaczyna wydawać krótkie dźwięki i tak kilkanaście sekund

W instrukcji mobasa powinieneś mieć opisane co dane dźwięki oznaczają.

Link to post
Share on other sites

W instrukcji nic takiego nie znalazłem. Jedynie w internecie znalazłem wzmiankę, że jest to problem z pamięcia. Załączam link do wersji pdf, może ktoś coś znajdzie. Link 

 

Pożyczyłem od kolegi Kingston DDR3 4GB 1600MHz CL9 HyperX Red (1,65V) i też nie startuje. To samo co wcześniej. Jak wyjmę pamięć całkowicie dzieje się to samo. Próbowałem różnych opcji wkładałem w różne sloty, 2 pamięci na raz itp. Cały czas to samo. 

 

Wszystkie części są nowe i dopiero co rozpakowane. Cała specyfikacja: 

Corsair VS 350W
Intel Core i3-4330 3.5GHz BOX 
Gigabyte GA-H81M-HD3 2
Goodram DDR3 Play 4GB 1866MHz Silver CL9 (opis)
Zalman z3 
 
Proszę o jakiekolwiek wskazówki bo już nie wiem co robić. 

Pomoże ktoś ? Włożyłem do komputera też gość 2gb 1333mhz 1,5v model GR1333D364L9/2G. Dalej do samo. 
Czego może być to wina? Bo raczej nie pamięci. 

Edytowane przez feomathar24
Link to post
Share on other sites

Nie ma problemu z pomocą.Wejdź na stronę Gigabyte wybierz swoją płytę i pobierz listę pamięci dedykowanych.Ponieważ części są nowe to jeśli cvhodzi o kości pamnięci to możesz wymienić...

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4674#sp

z opisu wynika,że napięcie obsługiwane to 1,5 więc 1,65 odpada.

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4674#memory%20support%20list

Teraz pobierz i wymień pamięć,którą kupiłeś na odpowiednią...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Jesteś pewien, że to pomoże? Bo takie listy są często nie pełne i inne pamięci też powinny działać. 
Zaznaczam, że wkładałem 1,5v 1333mhz i z nimi powinno być już ok. 
Komputer z pamięciami czy bez nie odpala i z głośnika wydaje się krótki powtarzający dźwięk, ciężko zliczyć, 20-30 piknięć, restart i od nowa. 

Link to post
Share on other sites

Tak podłączałem do różnych gniazd i dalej nic. 
Nie widzę sensu odpalania na stole, wszystkie części są nowe, czyste więc to nic nie da. 

Ma ktoś może identyczną płytę i może sprawdzić czy po wyjęciu ram-u całkowicie i odpaleniu komputera będzie działo się to samo co u mnie? 
 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za wytłumaczenie, jutro się tym zajmę. 
 


Sprawdziłem na sucho i to samo. Dzisiaj postaram się sprawdzić zasilacz na innym komputerze, tylko w tamtej płycie jest gniazdo 4 pin a w moim zasilaczu jest kabel 8pin nierozłączny czy jest możliwość włożenia tylko 4 pin? 

Ponawiam pytanie, czy ma ktoś identyczną płytę i może mi powiedzieć co się stanie jak całkowicie odłączy ram i włączy komputer? Chodzi mi o dźwięki z głośnika. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za wytłumaczenie, jutro się tym zajmę. 

 

Sprawdziłem na sucho i to samo. Dzisiaj postaram się sprawdzić zasilacz na innym komputerze, tylko w tamtej płycie jest gniazdo 4 pin a w moim zasilaczu jest kabel 8pin nierozłączny czy jest możliwość włożenia tylko 4 pin? 

Ponawiam pytanie, czy ma ktoś identyczną płytę i może mi powiedzieć co się stanie jak całkowicie odłączy ram i włączy komputer? Chodzi mi o dźwięki z głośnika. 

Nic się nie stanie, nie włączy się bez ramu - zazwyczaj bios jest "wypakowywany" do ramu podczas startu. Będzie pikać, piczczeć, jak dokładnie, zależy od producenta.

 

Włóż jedną kość ram i zresetuj ustawienia cmos, np przez wyjęcie baterii i przytrzymanie power przez 15 sekund.

Włóż baterię i włącz komputer.

 

edit: zapomniałem dodać, że te pamięci jak zadziałają, to na niższym taktowaniu(ale możliwe, że na lepszych opóźnieniach), i tyle. Krzywda im się nie stanie.

Edytowane przez TurboHydra
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...