Skocz do zawartości

Monitor do Grafiki i Gier [1200-1300zł] 24" czy 27"?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez PrzemekRyk,

Recommended Posts

Witam,

 

Otóż mam zamiar kupić sobie monitor o przeznaczeniu do Gier i grafiki 2d i czasem montaż wideo no i filmy.

 

Gry to głównie : od czasu do czasu BF4 i częściej Diablo 3.

 

Budżet : 1200-1300zł

 

I tutaj nasuwają się dwa pytnia.

 

Pierwszym pytaniem jest czy warto wziąć 27" (chciałbym 27 ze względu na duży obszar roboczy) czy może mniejszy 24"..

 

Natomiast chciałbym też dowiedzieć się czy Lepiej jest wziąć IPS ; TN czy Nowe AMVA+ od IIYAMA.

o AMVA+ nie wiele piszą dlatego też chciałbym się co nieco dowiedzieć. - Niby jest to połączenie zalet IPS i TN ale czy dobrze się sprawuje? hm..

 

Zastanawiam się nad dwoma :

27" - http://iiyama-sklep.pl/monitory-iiyama-led/208-iiyama-prolite-xub2790hs-27-led-gwarancja-zero-pixeli.html

 

24" - http://iiyama-sklep.pl/monitory-iiyama-led/120-iiyama-prolite-xb2483hsu-27-full-hd-led-gwarancja-zero-pixeli-4948570112807.html

 

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje ;)

 

P.S Eizo itd odpadają..

Edytowane przez _Kameleon
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chces mieć większy obszar roboczy na tych 27", to szukaj monitorów z rozdzielczością 2560×1440. Czyli np. EIZO FlexScan EV2736W. Tyle tylko, że wtedy budżet to nie 1200-1300 PLN, a 3000-3300 PLN.

 

Na 23/24" z 1920×1080 i 27" z 1920×1080 zmieścisz dokładnie tyle samo…

 

Proponuję szczerze i konkretnie rozejrzeć się i sprawdzić w działaniu EIZO FORIS FS2333. Moim zdaniem kupisz i nie będziesz tego żałował. :)

 

Proponuję również mimo wszystko wszelkie konstrukcje na matrycach TN omijać szerokim łukiem szczególnie, jeżeli cokolwiek myślisz o grafice. Szkoda nerwów i oczu. :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może dlatego, że Eizo jest przereklamowany...

A czy na 27" przy takiej rozdzielczości nie będzie żadnych defektów w postaci zniekształceń czy plam?

 

Tak? A z czym konkretnie EIZO jest przereklamowany? Można wiedzieć? :)

 

Na 27" przy jakiej rozdzielczości nie będzie jakich zniekształceń czy plam? O co Ci konkretnie chodzi? Bo nie bardzo rozumiem. :(

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Możesz wyjaśnić dlaczego iiyamy sobie mam odpuścić? btw. nie jestem, żadnym profesjonalnym grafikiem ;]


P.S fajnie, że polecasz U2413 monitor, który kosztuje 2700 pomimo budżetu (naciąganego) 1400zł

Edytowane przez _Kameleon
Link to post
Share on other sites

 

 

Możesz wyjaśnić dlaczego iiyamy sobie mam odpuścić?

 

z takiej samej przyczyny dla której nie nadają się LG, benq, szajsungi, aoc i cała resztę bałaganu, to tak jak z samochodami, są auta sportowe, terenowe i miejskie, tak są monitory profesjonalne, graficzne i... tanie

 

 

 

btw. nie jestem, żadnym profesjonalnym grafikiem ;]

 

jak chcesz go do domu, do własnego użytku to w zasadzie nie ma to większego znaczenia, ale napisałeś monitor do grafiki i o takich rozmawiamy

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

tak rozumiem, że o takowych rozmawiamy ale podałem także budżet którego niestety nie mogę zwiększyć aż do 1800zł

 

Dlaczego nie Iiyama, czy inne konstrukcje z tej półki, kierowane do hipermarketów czy biur? Powodów jest kilka. Główne to:

  • często i gęsto brak liniowości - składowe RGB mają różny przebieg, trzeba wprowadzać więcej korekcji, co skutkuje obcinaniem zakresu odwzorowanych odcieni. Bez korekcji wychodzą zafarby, szczególnie widoczne na neutralnych szarościach czy kolorze skóry.
  • problemy z poprawnym odwzorowaniem detali szczególnie w cieniach.
  • słaba powtarzalność - co egzemplarz wyciągnięty z pudełka, tym w inną stronę ucieka.
  • problemy z równomiernością podświetlenia.
  • problemy z utrzymywaniem parametrów pracy szczególnie w dłuższym okresie czasu.

Przy zakładanym budżecie kupowałbym EIZO FORIS FS2333 i miał spokój na ładnych parę lat.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szczerze to jako jedyny @PrzemekRyk wysilił się coś więcej napisać i uzasadnić, po wypowiedziach reszty to mogę wywnioskować , że nigdy nie mieli monitorów eizo czy iiyama przed oczyma i stosują strategię : "Nie wiem ale się wypowiem" podziękował za taką wypowiedź T_T na zagranicznych forach więcej uzyskam dokładniejszych informacji niż u niby znawców tutaj.. 

 

@Do zamknięcia

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...