Skocz do zawartości

Nikon D5100 i D5200


Recommended Posts

Witam

mój tata zastanawia się na kupnem na razie samego body. Myśli nad D5100 i jego nastepny D5200. Pytam w jego imieniu. Był dzisiaj m.in. w komputroniku i sprzedawca powiedział mu, że nie ma sensu dopłacać do D5200 (przynajmniej teraz), bowiem te aparaty się za dużo nie różnią..No ale jak tak sobie myśle, że przecież w końcu czymś się różnić muszą skoro 5200 jest następcą. Będę wdzięczny za konstruktywną pomoc.

Link to post
Share on other sites

Obiektyw na razie to Nikkor 55-300 vr, a wiem, że w planach jest jeszcze jeden. Co do tego 5100 to cena w okolicach.

pepe6 -> body znajdziesz w większości sklepów, w tym w komputroniku tam gdzie tata był. natomiast cena to ok 1500-1600 zł za samo body + 1000 zł za obiektyw.

Link to post
Share on other sites

z 55-300 w małych pomieszczeniach nie zaszalejesz wiec musicie i tak kupic cos mniejszego 18-105 czy tez 18-55 (ten kitowy nie polecam) albo jakies stałe 35 lub 50

co do ceny to chodziło mi konkretnie  za ile możecie kupic a nie rozpietosc bo to widzi kazdy w necie  a róznice sa spore 100-200 zł i jak przyjmiesz najmniejszą różnice cen to wychodzi 300- 400 drozej za 5200 i w tym przypadku ja bym to brał 

ale jak różnica wyszła by 600-700 to juz bym sie wahał  bo to cena obiektywu prawie

inna kwestią jest zasobnośc portfela i jak jest stały przypływ gotówki to wydanie +-500 zł wiecej moze nie byc zadnym problemem wiec brac 5200 bo jest poprostu niewiele  ale jednak  pod wieloma wzgledami lepszy

 

 

zadnego z obu aparatopw w wersji body komputronik obecnie nie ma (wg stron komputronika) a ceny sa raczej archiwalne i np 5100 za  2000zł ponad co jest lekko smieszne 

Edytowane przez pepe66
Link to post
Share on other sites

Pamiętaj, że body to jedynie początek. Jak nie zainwestujesz w dobry obiektyw to samo body w niczym nie pomoże. Różnice (zwłaszcza te większe) przeznacz na obiektyw/y. Między 5100, a 5200 realnych różnic wpływających na jakość zdjęć tak naprawdę nie ma. Tak wysokiego iso jakim poszczycić się może 5200 i tak nie będziesz używał. 60 fps owszem, fajnie by mieć, ale 30 do codziennego użytku w zupełności wystarczy. Sumując - bierz d5100 body i resztę kasy inwestuj w obiektyw.

 

PS. Wyjątkowo sprzedawca miał rację :)

Edytowane przez Jurij
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...