Skocz do zawartości

płyta+proc+ram tylko jaki?


Recommended Posts

Popraw wpis wg wzoru:

 

 

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora :
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :

 

 

Link to post
Share on other sites



  • Zastosowanie komputera : gry/grafiika
  • Maksymalna kwota : 1500
  • Których części potrzebuję : płyta, proc, ram
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1440x900 (tym bym się nie sugerował monitor będzie wymieniany)
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera : radeon his 6770, OCZ StealthXStream 2 600W 80+, dysk
  • Własna propozycja zestawu : jak wyżej :)


Link to post
Share on other sites

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Razem około 1500zł

-najmocniejsza i5tka najnowszej generacji z odblokowanym mnożnikiem

-Solidna mobo z mocną sekcją zasilania,dual UEFI i przyzwoitym zintegrowanym dźwiękiem

-8Gb sprawdzonego RAMu o dobrych pararmetarach


 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@UP

 

Ehkm... o co Ci w końcu chodzi? :)

 

Ta płyta jest świetna! Asus na platformie Z87 w niskiej cenie nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Gigabyte sensowna propozycje ma dopiero UD3H. AsRock obecnie w tym przedziale cenowym nokatuje konkurencję. 

 

1155 = Z77 - starsza generecja

1150 = Z87 - nowsza generecja

 

 

Na obecną chwilę nie ma sensu pchać się w 1155, kiedy na horyzoncie jest już Haswel Refresh.

 

Pozdrawiam!

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Cieplejsza w sensie? z testów wynika jednak że Asus wychodzie lepiej w większości (poza kompresją) przy czym jest tańsza :)

Asus ma cieplejszą sekcję zasilania o średnio 6-7 stopni. Wyniki są albo podobne(czyli różnica <1%) lub też na korzyść AsRocka(WinRar, 7-zip, temperatura sekcji) albo Asusa(Crystal Disk Mark).

Edytowane przez Pitirus
Link to post
Share on other sites

I według testów przeprowadzonych przez purepc to ASRock jest wydajniejszy podczas botowania systemu, w Crystal Dark 3.0.1 zapis sekwencyjny sata, SiSoftware Sandra 2012 Processor Arithmetic, 7-Zip - Kompresja Próbka 32 MB, WinRAR Self-Test Pefrormance,  Cinebench R11.5 GPU Test, 3DMark 11 Physics Score, Total War: Shogun 2 1024x768 / CPU Benchmark, w sumie 22 testów biorę pod uwagę (bez emitowanego ciepła oraz poboru "mocy") a tylko w 8 wydajniejszy jest ASRock, tak więc dlaczego przepłacona? :)


Link to post
Share on other sites

Asus jest totalnie przepłaconą płytą...  Nikt go nie poleca. A te testy tak jak koledzy wyżej wspomnieli, w granicach błędu pomiarowego. AsRock kiedyś był jakby to powiedzieć testerem innych producentów...  Obecnie sam pracuje dla siebie, nikt do tej pory nie wracał do nas z pretensjami że ktoś mu polecił tą a nie inną płytę.

 

Pozdrawiam! 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiem że 6770 nie wykorzysta potencjału procka, więc będę powoli myślał nad zmianą. :)

 

Czyli ASRock w tym momencie to dobra płyta i się nie zawiodę?  Nie wiem zastanawiam, się do Asusa mam przekonanie jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, mam jeszcze płytę pod socket 7 która działa :) Cena akurat do mnie nie przemawia Asus tańszy, jednak ASRock 12 fazowa sekcja zasilania Asus podajże 8? 4?

Link to post
Share on other sites

Asus tańszy? Gdzie Ty to kupujesz?

 

AsRock obecnie robi bardzo dobre płyty, a Asus(wiem wiem powtarzam to kolejny raz) jest przepłacony.

 

Co do sekcji zasilania to AsRock ma wydajniejsze, na fazy nie patrz, bo i tak liczy się wydajność(którą możesz sprawdzić w teście który podałem kilka postów wcześniej).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...