Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć.

Chciałbym abyście mi pomogli podrasować to co wyczytawszy po necie sobie złożyłem.
Obudowy nie jestem pewien. Zmieści się to wszystko do tej w koszyku? W dodatku jeśli sobie OC na procku będę robił za 2 lata to chłodzenie kupowane teraz chyba sensu nie ma, nie? (Wtedy jeszcze 150zł narzutu możemy przeznaczyć np na obudowę :))

 

To co sam wymodziłem:

http://www.morele.net/inventory/info/b4fbub/

Komp oczywiście do gier, wielozakładkowej pracy na internecie, filmów i takich tam. 

 

Bez bajek typu rendering grafiki na potęgę. Również bez SSD.

 

Z góry dzięki :)

 

Cena może być delikatnie przekraczana, do powiedzmy 4300zł. Kompa będę kupował za jakiś tydzień lub dwa, to zdążę się jeszcze potargować ze sklepami w internecie:)

P.S. Czy morele.net jest najlepszym wyborem w tym momencie?

Edytowane przez slitek
Link to post
Share on other sites

Zestaw bardzo chaotyczny. Z jednej strony i7, który w grach do niczego się nie przyda, a z drugiej słabiutki zasilacz. Zaraz coś złożę.


Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (b/z)

MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit (1007/5000)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Liteon iHAS122 SATA (black)

Thermalright HR-02 Macho Black-White

 

Dobry elektrycznie zasilacz, oparty na przetwornicy DC-DC, z modularnym okablowaniem

Najmocniejszy i5 z odblokowanym mnożnikiem

Płyta główna z 8-fazową sekcją zasilania

Sprawdzony i szybki Ram

Solida i przewiewna obudowa

Bardzo mocna karta z wydajnym chłodzeniem

Sprawdzony dysk 1 TB

Wydajne chłodzenie, które pozwoli na OC 


Testy:

Płyta- http://pclab.pl/art54212.html

Procesor: http://pclab.pl/art50000.html

Karta graficzna: http://pclab.pl/art55928.html

 

Nigdzie nie mogę znaleźć karty od MSI


Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
Edytowane przez szembor5
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ja proponuję dwa zestawy:

 

- Ivy Bridge: 4294 zł.

 

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=59665

 

- Haswell: 4300 zł.

 

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=59666

 

Oba zestawy są prawie identyczne pod względem oferowanej wydajności. Sprawdzony RAM i dysk twardy, zasilacz oparty na przetwornicy DC-DC z certyfikatem 80+ Gold i modularnym okablowaniem. Oprócz innej podstawki, jedyna różnica to lepsza obudowa w pierwszej konfiguracji.

 

PS Uprzedzam pytanie: "po co zasilacz 650W?". Różnica między CS550M a CS650M to raptem 29 zł. :) 

Edytowane przez Tycha
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to tak... co do zasilaczy to wolę większą krowę, zawsze mniej się zmęczy i dłużej pochodzi...

Cena jak się okazuje jest różna, ponieważ po moich prześledzeniach zależy od sklepu - najtaniej na morele.net i w proline.pl.

Teraz tak, co do zestawów... wolałbym GTX770 zamiast radeonów, poczytałem sporo i według wielu osób pomimo testów (które są przeprowadzane tylko w konkretnych niewielu warunkach) uważają, że jednak to GTX są wydajniejsze.

 

Tycha - 4GB na grafie? to już kosmos :D

 

Dysk RED zostanie, bo nie różni się bardzo od blue, a gwarancję ma dłuższą (oczywiście zależy gdzie spojrzymy, ja sprawdzałem na morele.net).

 

Chłodzenie myślę, że można wywalić całkiem, bo OC zrobię za minimum 2 lata, po gwarancji.

Tu jeszcze nieco inne podzespoły na proline.pl, podobno zasilacz enermax jest fajny...

http://proline.pl/?id=shopkoszyk&1:GV-N770OC-2GD;1:CORE+I7-4770K;1:ZAL+Z3+PLUS+U3+BLACK;1:Z87+EXTREME4;1:SH-224DB;1:WD+WD10EFRX;1:KHX1600C9D3X2K2%2F8GX;1:EMX+TRIATHLOR+650W

 

Link to post
Share on other sites

RED to jest dysk serwerowy, nie lubi częstego włączania i wyłączania, przystosowany do ciągłej pracy.

 

 

 

Chłodzenie myślę, że można wywalić całkiem, bo OC zrobię za minimum 2 lata, po gwarancji.

 

Czemu? Czemu? Nie rozumiem... Chłodzenie poza tym znacznie obniża temperatury i zapewnia kulturą pracy, a tym samym przedłuża żywotność takiego sprzętu.

 

GTX770 nie jest w żaden sposób wydajniejszy niż R9 290, nie wiem gdzie takie opinie znalazłeś ale naprawdę genialne....

 

Pozdrawiam!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Teraz tak, co do zestawów... wolałbym GTX770 zamiast radeonów, poczytałem sporo i według wielu osób pomimo testów (które są przeprowadzane tylko w konkretnych niewielu warunkach) uważają, że jednak to GTX są wydajniejsze.

Od Radeona 280x-TAK

Od Radeona 290-zdecydowanie NIE

Link to post
Share on other sites

Hmm, no to otworzyliście mi oczy na Red. Co do procka i chłodzenia to podobno wystarczy to standardowe w dużej zupełności...

Radeony... GTXy... większy z tym problem o tyle, że każdy mówi co innego. W głowie potrafi się zakręcić...

Przydatne uwagi chłopaki. Naprostujcie moje myślenie zanim kupie coś z rozpędu :)

Link to post
Share on other sites

Co do chłodzenia, to BOXowe, raz że jest głośne, to i nie wydajne, a broń Cię Panie Boże podkręcać na takim chłodzeniu! Już był tu taki geniusz... Przejrzyj nawet tematy gdzie składamy zestawy bez OC, nawet tam dorzucamy chłodzenie, tyle że słabsze (Gaia,Fortis) bo tam temperatury nie są aż tak wysokie, a takie coś na pewno przedłuża żywotność sprzętu i zapewnia kulturę pracy. 

 

Zestaw do gier, GPU więc gra najważniejszą rolę! R9 290 posiada wydajność GTX780, a jest tańszy o 200 PLN

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

To trochę inne pytanie zatem... czy warto? Wybijać w kosmos grafę, procek ten powiedzmy z prawie najwyższej półki, a reszta? Płyta główna, pamięci, to ot tako z średniej półki? Bądź co bądź na sam procek i grafę poszłoby 2,5 tys zł czyli około 60% kapitału... Dodam jeszcze taką rzecz, że obecnie siedzę na radeonie 9550, procku intel celeron D i choćbym nie wiem jak się starał to nowych tytułów nie nadrobię nawet przez 5 lat...

Sir Kafarus, widzę, że Twoim Future jest GTX 770, czy ten radeon to tutaj najlepsze wyjście?:)

P.S. Czytam różne fora, czasem niektórzy próbują ordynarnie namówić do zakupów "u siebie"... co zrobić żeby się nie naciąć i dobrze wybrać?

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem.... jeśli mówimy o tym zestawie:

 

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=59666

 

bo uważam że nie warto pchać się już w IVY. To:

 

Płyta jest świetna, dwie kości UEFI, 8 fazowa sekcja zasilania, dobre wyposażenie :)

 

RAM - porządna firma, niezawodna, standardowe opóźnienia i taktowanie, radiatory - wszystkim je się poleca, nikt jeszcze nie narzekał że jakaś padła.

HDD - szybki i niezawodny, 

 

PSU - mocny, modularny z certyfikatem GOLD, co naprawdę już dużo znaczy

 

BUDA - raz że posiada 4 wentylatory, jest bardzo przewiewna i dobrze wykonana. Znajomy na mieszkaniu również ma i sam sobie ją chwali :)

 

GPU - co do mnie to ja planuję 770, ale jeśli wpadnie mi do czasu zakupu trochę gotówki to wezmę R9 290. Tylko widzisz ja nie jestem jakimś zapalonym graczem, ale jeśli będę miał możliwość zakupu karty która mi pozwoli na grę w obecne tytuły bez zająkniecia to czemu nie :) Uważam że przy zakupie zestawu typowo pod gry należy się wyposażyć w naprawdę mocną kartę ale w granicach rozsądku - nikomu bym nie polecił np. 780Ti, totalne wyrzucanie pieniędzy w błoto :)

 

A co masz na myśli mówiac:

 

 

 

P.S. Czytam różne fora, czasem niektórzy próbują ordynarnie namówić do zakupów "u siebie"... co zrobić żeby się nie naciąć i dobrze wybrać?

 

Pozdrawiam! 

Link to post
Share on other sites
Bądź co bądź na sam procek i grafę poszłoby 2,5 tys zł czyli około 60% kapitału...

To jest norma - nie ma czemu się dziwić  ;)

Radek jest w tej chwili najbardziej opłacalny - nikt nie mówi że to najlepsze wyjście, jest to po prostu najkorzystniejszy zakup mając na uwadze cenę, oraz wydajność. W pojedynku gtx780 vs r9 290, nie ma jednoznacznego zwycięzcy - jedna jest lepsza w jednym, druga jest lepsza w czymś innym. Suma summarum karty są bardzo zbliżone do siebie i cenowo i wydajnościowo z lekką przewagą Radeona. Osobiście wybrał bym Nvidię, po kilku wtopach jakie zaliczyłem na Ati  ;)

 

P.S. Czytam różne fora, czasem niektórzy próbują ordynarnie namówić do zakupów "u siebie"... co zrobić żeby się nie naciąć i dobrze wybrać?

Zakup podzespoły w jednym ze sprawdzonych sklepów (esc.pl, morele.net, salurion.pl itd.).

Link to post
Share on other sites

W grafikę R9 290 nie będę się jeszcze pchał. Póki co zostanie półka GTX 770. Radek może i jest opłacalny, ale raczej w kompie do 5 tys zł, tutaj miałbym solidną grafę ale nadpłaciłbym za coś czego nie wykorzystam do końca (choćby 4GB pamięci). Więc raczej NVidia i Gigabyte Geforce GTX 770. Reszta pewnie taka jak proponuje Sir Kafarus. Jeszcze ponegocjuję ze sklepami i za jakiś tydzień dokonam zakupu.

Link to post
Share on other sites

 

 

zawsze mniej się zmęczy i dłużej pochodzi..

 

Nie bardzo. Błędne rozumowanie.

 

 

 

Radek może i jest opłacalny, ale raczej w kompie do 5 tys zł,

 

 290-tka spokojnie mieści się w kompie za 4k zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 Radek może i jest opłacalny, ale raczej w kompie do 5 tys zł, tutaj miałbym solidną grafę ale nadpłaciłbym za coś czego nie wykorzystam do końca (choćby 4GB pamięci). 

 

Ten R9 290 jest sporo wydajniejszy od GTX 770, więc nie rozumiem twojego rozumowania.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Moje wahania wynikają z prostego faktu. Na różnych forach odzywają się ludzie, którzy się znają, tutaj przecież też - to czemu każdy doradza co innego? Był już niejeden temat, gdzie ludziom w tym przedziale cenowym mimo wszystko odradzali wyższe karty graficzne niż GTX 770 i były to świeże tematy...

 

A ja najzwyczajniej w świecie nie chciałbym kupić czegoś co się rozleci stosunkowo szybko - czy to przez brak kompatybilności czy może po prostu coś się zjara :P

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to że raz niektórzy nie mają monitora FHD, i to wtedy jest overkill.

 

Po drugie GTX770 i wyżej są to już karty dla wymagających graczy, wiesz niektórym wystarczy płynna gra i stałe fps niż ULTRA HIPER TURBO jakość detali :) To już zależy od Twoich preferencji, jeśli uważasz że wymagasz czegoś więcej niż płynna gra, to już chyba znasz odpowiedź na pytanie :)

 

Co do zjarania to już naprawdę musi Ci się trafić  feralna sztuka czegokolwiek, choćby RAMu :D

 

Pozdrawiam!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Haha... tylko, że ja nawet nie wiem jak się gra na wysokiej jakości detalach... do dzisiaj to ja się cieszę za każdym razem gdy w grze da się ustawić quality na LOW bo wtedy jest szansa, że nie będzie mulić i to mówię o grach w internecie typu flash itp. Zatem ciężko mi ocenić co to znaczy ULTRA HIPER TURBO. A już na pewno ciężko ocenić czy warto za to wybulić, skoro i tak każdy straszy, że jaki by komp nie był teraz to za 5 lat będzie złom (choć mój już 10 lat ciągnie).

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ok, po długim boju skleiłem taki zestaw http://drunkbear.pl/?option=com_share&page=view_set&id=840

Oczywiście nie zrobiłem tego sam a sugerowałem się poszczególnymi radami. Pomógł mi też ktoś z zewnątrz. Zestaw ma być optymalny w danym przedziale cenowym w stosunku cena/wydajność/jakość.

 

Możecie zerknąć ale raczej nie przewiduję poprawek :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...