Skocz do zawartości

Kilka ogólnych pytań odnośnie sprzętu.


Recommended Posts

Witam. Zacznę od specyfikacji mojego sprzętu: Intel Core I3 2100, nVidia GeForce GT440 (1GB DDR3) od Gigabyte, 4GB RAM (najprawdopodobniej 1066/1300MHz), płyta główna Gigabyte H61M-S2-B3, ośmioletni zasilacz TRACER 4life (i jeszcze działa :D ) + równie stary dysk Samsunga HD160JJ. I teraz zadam kilka pytań co do mojego sprzętu:

1. Jak prędkość dysku ma się na wydajność w grach? Od GT440 nie oczekuję BF4 na ultra ani na wysokich, tylko czy po przesiadce na nowy dysk WD (model Green 1TB WD10EZRX) odczuję choć kilka klatek więcej? Kumpel mi mówił że coś z systemu szybciej się wczytuje, więc może mieć to wpływ. Ale wy mi powiedzcie.

2. Czy zasilacz też może mieć wpływ na płynność i stabilność systemu? Niedługo przesiadam się na OCZ CoreXStream 500W bardzo mnie to zastanawia, bo mój obecny zasilacz chyba ledwo napędza ten zestaw. Nowy zasilacz będzie miał spory zapas mocy, ale być może doczeka rozbudowy o jakąś lepszą grafikę :)

3. Czy rozdzielczość ekranu ma znaczący wpływ na ilość fps? I czy są jakieś formaty ekranów, które są lepiej i gorzej obsługiwane?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ad. 1 Prędkość dysku nie ma znaczącego wpływu na wydajność w grach i raczej nie odczujesz poprawy

Ad. 2 Może, niestabilne napięcie jest wielce niepożądane. Szczególnie podczas dużego obciążenia - radzę wymienić jak najszybciej ten zasilacz

Ad. 3 Ma, im wyższa rozdzielczość tym mnejsza ilość FPS'ów

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

AD. 3 - rodzaj obsługiwanego ekranu, czy bardziej proporcji ekranu zależy od gry. Jeżeli gra jest stara i pracuje w 4:3 a monitor jest 16:9(16:10), lub masz starszy monitor 4:3 to po bokach (lub góra dół) będziesz miał czarne pasu (jak przy filmie).

Odnośnie samej rozdzielczości to bardzo prosta sprawa. Jak grasz na 1024x768 to GPU musi generować tylko 768k pikseli, jak w full hd, to tych punktów jest już blisko 2 mln czyli 3x więcej. Wnioski nasuwają się same:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...