Skocz do zawartości

Pasta termoprzewodząca - GPU


Recommended Posts

Witam ponownie :P

 

Od jakiegoś czasu zacząłem się zastanawiać nad kupnem pasty termoprzewodzącej do mojej karty graficznej, gdyż temp w stresie sięga do ~70*C (W Crysisie było nawet 78*C). I tutaj nasuwają się pytania:

1. Czy to dużo daje?

2. Chciałbym coś takiego: http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ ... ,id,46939/

3. Czy gdy kupowałem kartę (Także w Komputroniku) to pasta termoprzewodząca była zastosowana czy nie?

4. Co jaki czas należy odnawiać(jak długo działa?) warstwę pasty na karcie?

5. Jak takie coś nałożyć? Po prostu wycisnąć odrobinę na GPU?

 

Z góry dzięki,

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

1. Od kilku do kilkunastu (ale to rzadko) stopni

2. W tej cenie mx-2 będzie chyba najlepszym wyborem, lecz jeśli chcesz uzyskać najwyższą wydajnośc to kup Coollaboratory Liquid Pro (niestety trudność aplikacji i deakplikacji:(], polecam także IC Diamond 7 Carat

3. Pasta jest zawsze stosowana, ale ta od producentów kart graficznych jest zazwyczaj słaba

4. To zależy od pasty, mx-2 i te, które podałem nie muszą być "odnawianie"

5. Wycinąć na podstawkę radiatora dosłownie ziarenko ryżu pasty i dokładnie rozsmarować (musi być równo i dosyć cienko, ale nie do przesady). To samo zrób na chip'ie karty i zamontuj cooler.

 

To chyba na tyle ode mnie:)

Link to post
Share on other sites

Te temperatury są ok, nie masz się co martwić, dobra pasta da ci dodatkowe 3-4 stopnie mniej, polecam MX-2 - tania i naprawdę dobra pasta (sam użyłem już do kilku CPU, NB i GPU). Jednak więcej da ci wymiana chłodzenia na bardzo wydajne lub dodanie kilku coolerów w obudowie.

Link to post
Share on other sites

2. W tej cenie mx-2 będzie chyba najlepszym wyborem, lecz jeśli chcesz uzyskać najwyższą wydajnośc to kup Coollaboratory Liquid Pro (niestety trudność aplikacji i deakplikacji:(], polecam także IC Diamond 7 Carat

Zastanów się co piszesz bo pastą Coollaboratory od razu miałbyś kartę do wyrzucenia. Ją można stosować tylko na headspreadery i miedziane podstawki a nie bezpośrednio na rdzeń...
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...