Skocz do zawartości

Recommended Posts

Od około 3lat posiadam samsung'a galaxy ace niestety zaczynają się z nim problemy więc postanowiłem przesiąść się na coś nowego. Lubie gadżety więc szukam ciekawego smartfona. Mój budżet to max 1200zł. Interesują mnie telefony nowe najprawdopodobniej bd kupował w jakimś sklepie nie allegro (jeszcze nie wiem).

Moje wymagania to duży dobrej jakości ekran minimum 4,3 cala maximum 5.

Wydajne podzespoły procesor najlepiej czterordzeniowy i minimum 1Gb ram.

Dobry aparat musi nagrywać obraz w Full HD.

NFC.

Android minimum w wersji 4,1 (im nowszy tym lepiej) oraz dobrą jakość dźwięku na słuchawkach :)

 

Najbardziej kusi mnie Samsung galaxy sIII. Co o nim sądzicie napiszcie za i przeciw. Chyba że możecie coś innego polecić :)

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem , to jest możliwość Umieszczenia Nakładki Sony w Optimusie. LG Będzie wydajniejsze , bo ma 720p i na pewno będzie ci wystarczyć- To jest taki Bardziej Rozbudowany Nexus.

Dzumms - Bez wątpienia Optimus będzie Najlepszym wyborem , Nexus jest mniej rozbudowany od LG G aczkolwiek ma Czystego andka. S3 LTE niczym się nie wyróżnia , tandetna obudowa i LTE , ktore Optimus także posiada.

Link to post
Share on other sites

a w tym lg optimus G jak jest z aparatem czy jest dobrej jakości ? nie ma szans żebym kupił s4 za 1300zł chyba że używaną. Myślałem nad sony xperia Z ale rozczarowała mnie jakość wyświetlacza tzn słabe kąty widzenia :( Nexus podobno ma bardzo słaby aparat. Czyli s3 sobie odpuścić? chociaż plastik mi tak bardzo nie przeszkadza oglądałem go sobie ładne zdjęcia robi filmy też niczego sobie nagrywa ma mieć najnowszego and 4.4.2 (nie jestem pewien). Poczekam na więcej wypowiedzi :)

 

PS: wersja zwykła s3 różni się od s3 LTE tylko większą ilością ram'u i tym że ma LTE?

Edytowane przez kornik125p
Link to post
Share on other sites

Mam LG G od miesiąca, i dowiedziałem się już paru, rzeczy o nim.
Więc zacznę od ekranu, który jest naprawdę dobry, jest wyraźny, ma niezłe odwzorowanie kolorów i dobre kąty widzenia, jednak trzeba zwrócić uwagę na proporcję ekranu, nie jest to 720p tylko 768p, co oznacza, że nie jest to 16:9, lecz coś w stronę 16:10(chociaż nie jest). Co na początku mi przeszkadzało, teraz okazało się przyjemne, bo o wiele lepiej serfuje się po stronach internetowych dzięki takim proporcją, jednak może przeszkadzać, jeśli ktoś ma krótkie palce(jest nieco szerszy przez to)
Co do wydajności, to jak dla mnie wystarcza w 200%, gry działają na nim bardzo dobrze, wszystkie aplikację się włączają od razu, nie ma żadnych spowolnień.
Bateria: No to mnie mile zaskoczono, bo bez problemu działa 2 dni przy większym użytkowaniu, ale nie ogromnym, bo jak włączymy wymagającą grę to po prostu po 5-6h padnie, ale to normalne z nowymi smartfonami.
Aparat i kamera, no niestety tutaj LG po prostu zawiodło, aparat nie robi dobrych zdjęć(ale złych też nie), brakuję na nich szczegółów, aparat no po prostu jest i robi zdjęcia, nie są złe, ale mogłyby być sporo lepsze. Z filmami jest nieco lepiej, rejestruję filmy w FullHD(HD w 60fps) w 30fps, co jest w pełni wystarczające, ale wiadomo, że może być lepsze,rejestrowane wideo jest po prostu niezłe.
Trzeba też dodać, że względem S3 jest o dwie klasy lepiej wykonany.
Jeżeli chcesz się więcej dowiedzieć to PW
 

Link to post
Share on other sites

Wczoraj kupiłem Xperie Z

 

Nie miałem okazji się bawić ale tel robi dobre wrażenie. Ekran faktycznie słaby, FullHD to dużo i nie sądzę by ktoś zauważył różnicę HD. W domu mam Optimusa G... jeszcze nie mam zdania wyrobionego.

Z tego co czytałem to w Xperi Z są problemy z pękającym ekranem. Ktoś coś wie na ten temat?

Link to post
Share on other sites

Poszperaj też wśród LG-ków... Mój pierwszy smartfon z tej stajni to LG P500 - dobry sprzęt, niezawodny - tylko trochę stary. Wśród obecnych obecnych modeli sprawdź sobie LG Swift L7 II lub LG Swift L9 - są to telefony z ceną osculującą w przedziale 700-1k zł. Tutaj masz zestawienie tych dwóch modeli lg swift l7 ii czy lg swift l9 - charakteryzują się dużym wyświetlaczem, dobrym aparatem oraz całkiem dobrym (ale nie powalającymi) parametrami technicznymi. Fakt - można w tej cenie mieć coś lepszego - ale LG to LG.

Link to post
Share on other sites

No jeśli autor chcę mieć ładne zdjęcia, to niech pomyśli o lumii 920, jest to na 100% mistrz w tej cenie jeśli chodzi o aparat, jednak tutaj jest WP8, który nie pasuję każdemu, do tego ma ekran 4,5" a wymiary dość spore, jak na taką przekątną, jednak dźwięk i aparat w tym telefonie jest na wysokim poziomie, do tego jest ładnie wykonany, pomimo plastiku, ale też bardzo wytrzymały.

Link to post
Share on other sites

Nie nokia mnie nie interesuje ze względu na W8 ponieważ dostałem smartwatch 2 a on działa tylko z androidem +4.0 oraz nie podoba mi się ten system. Ja obstawiam sIII lub tego lg g tylko nie mogę go znaleźć w żadnym sklepie. Niech ktoś się wypowie coś na temat sIII

 

xperie Z odrzuciłem na lg 7 i 9 również mnie nie interesują 

Edytowane przez kornik125p
Link to post
Share on other sites

sony Z nie ponieważ ma słaby ekran. Lg nexus 4 robi słabe zdjęcia i nie ma portu micro SD więc odpada. Myślę tylko nad lg g lub sIII z tego co czytam to nie ma tragedii z s3 kurcze no nie wiem :( podjadę jeszcze do jakiegoś sklepu gdzie mają te 3 modele czyli z / sIII i lg g i sobie porównam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...