Skocz do zawartości

3x OCZ Vertex 2 RAID0, powolne to to


Recommended Posts

Przekładanki mają sens tylko na nForce'ach, jedyne co Ci zostaje to potestować inne paski.

No i najważniejsze zrób testy pojedynczego dysku by mieć pogląd czy to w ogóle uzyskują wyniki zgodne ze specyfikacją.

Link to post
Share on other sites

Qrcze jestem załamany.

 

Spiąłem 2 x OCZ Vertex 2 w RAID 0 paski 64k i mnie powaliło HD Tach pokazuje średni odczyt 204 MB/s :D

Macierz postawiona jest na płycie EVGA nForce 780i SLI. Bios na płycie mam uaktualniony do najnowszej wersji. Sterowniki nForce najnowsze w wersji 15.53, system Windows 7 Ultimate 64.

Próbowałem już zmianę kanałów zgodnie z sugestią DANNY_79 ale nic to nie dało.

Powyłączane wszystkie opcje zgodnie z sugestiami na OCZ forum nie wiem tylko o czym mówił kubbak (Pamięć podręczną z opóźnionym zapisem) nie wiem gdzie tą opcje włączyć.

 

Dodatkowo jeszcze zauważyłem jeden problem podczas instalacji systemu na macierzy.

Wskazując czysty dysk instalacja przebiega szybko i sprawnie do kroku "kończenie instalacji" przed ustawieniem rozdzielczości monitora. Po zmianie instalacja zawisa, myszka nie działa i tak w nieskończoność. Po twardym resecie system w kółko się restartuje i informuje ze proces instalacji będzie kontynuowany po ponownym restarcie.

Natomiast jak utworzeniu Diskpart'em partycji z przesunięciem 64 KB lub klikając shift+F10 w instalatorze instalacja przebiega expresowo i bezproblemowo.

 

Macie jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Ta pamiec podreczna(...) to wydaje mi sie, ze to tylko opcja na kontrolerach intela.

Niestety nForce jest jednym z nagorszych chipsetow na ktorym mozesz postawic RAID.

Sprawdz czy na plycie masz dodatkowy kontroler zewnetrzny, czesto gniazdka od niego na plycie sa zaznaczone innym kolorem i sa nie polaczone z kontrolerem glownym.

Cos czuje, ze wieksza szanse masz na uzyskanie lepszych wynikow wlasnie na tym kontrolerze.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie jest tak że 2 porty sata1 i sata2 to są kanały 0.0 i 0.1 są osobno ale mają identyczny kolor jak reszta. Niestety wcześniej już testowałem takie ustawienie i efekt jest identyczny.

Zasmuciłeś mnie ze Chipset nVidii jest taki fatalny.

A jaka płytę na podstawce LGA775 ewentualnie polecalibyście?

Może się pozbędę evgi i kupie coś innego.

Link to post
Share on other sites

w socket 775 nie warto już inwestować

a jeśli już to najlepiej wybrać procek E8400 ( step: E0 ) i pamięci DDR2

platforma 775 nie potrafi wykorzystać mocy pamięci DDR3

chipset najlepiej X38 lub zamiennie P45 - ten ostatni się mniej grzeje ( 65 nm ) X38 byl w 90 nm

 

firma płyty właściwie nie ma znaczenia tylko zwróć uwagę na elektronikę zasilającą procesor, najlepiej omiń najtańsze rozwiązania a skup się na średniej półce

 

W nowej platformie najlepsze jest zużycie energi : Pulpit 75 Wat !!!! ( I7 + Asus P55 + Ati 5770, zas: enermax 500 )

dla porownania X2 550 BE @ X4 zjadał w tych samych warunkach 140 Wat , E8400 + P45 113 Wat

 

poczekaj aż pojawią się płyty z LGA 1155 albo skup się nad chipsetem H55 + I3 lub I5

 

Nowe I3,I5 ( 32nm ) są dużo wolniejsze od starszych I7,I5 (45 nm) w operacjach związanych z obsługą RAM, różnice są do 70% - np w I7 860 realny odczyt sięga 16 GB/s a zapis dochodzi do 13 GB/s !! ( DDR 3 -1333 CL7 CR1 )

 

stare Ix są 4 rdzeniowe a nowe maja tylko 2, a HT tylko usprawnia prace fizycznych rdzeni

Link to post
Share on other sites

No nareszcie skończyłem modyfikacje kompa i jestem usatysfakcjonowany :P

Po sugestii kolegi GreQonE zakupiłem płytę główną Gigabyta i postawiłem na nim wspominany wcześniej RAID0 złożony z 2 x OCZ Vertex 2, szerokość paska 64.

Nareszcie jakieś porządne wyniki a nie jak na nForce średnio 204 :P

 

http://img22.imageshack.us/g/2xvertex25 ... strip.jpg/

 

Teraz tylko pozostaje pozbyć się EVGI NForce 780SLI.

Link to post
Share on other sites

Tak zmieniłem FW dysków na 1.10 i uaktualniłem bios do najnowszego chyba F5.

Dodatkowo zrobiłem modyfikacje systemu wg Billa Gates'a z OCZ Forum:

http://www.ocztechnologyforum.com/forum ... NOT-needed.

 

Znalazłem też info od OCZ Forum Support Manager opisujące jak zmienić FW nie rozwalając macierzy

"Boot to your Windows 7 or Vista (32-bit for either) install DVD or a 32-bit recovery CD. Get to the command prompt and then run the SSDupdate file off a USB stick. You can leave your raid intact"

 

Tu jest link do tego tematu:

http://www.ocztechnologyforum.com/forum ... W-amp-RAID

 

Ja wykorzystałem opis OCZ Managera ale na dyskach nie spiętych w RAID, bo nie chciało mi się stawiać systemu na osobnym dysku. Uaktualniając FW w ten sposób wyskakuje ostrzeżenie o usunięciu wszystkich danych, więc nie wiem jak to jest w dyskach spiętych trzeba by było zrobić metodą prób i błędów żeby się przekonać czy OCZ Manager się nie myli ;).

Link to post
Share on other sites

Dobra, naprawde tego etraz juz nie rozumiem...

Podmienilem FW na 1.10 (Kazdy dysk trzeba oddzielnie robic, ten OCZ Update manager to syf, godzine zajelo mi flashowanie).

Po rozbiciu RAID zrobilem nowy stripe z paskiem 64K.

Wynik sie pogorszyl, wczesniej bylo ok 620 MB/sek teraz srednia to 560-590 MB/sek max ok. 650 MB/sek minto jakies 530.

CrystalDiskMark, tak jak tabelka w programie:

R W

Seq 590.8 202.6

512K 426.4 207.6

4K 23.94 144.8

4K QD32 257.0 199.0

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...