Skocz do zawartości

Gsmart Roma R2 czy Overmax Expi?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BattleCrit,

Recommended Posts

Jest to mój pierwszy post i chciałbym się przywitać. Zarazem mam pytanie do forumowiczów a w szczególności do użytkownika Desmon o Gsmart Roma R2. Naczytałem się już o Overmaxach, znam po części ich wady i zalety a o Gmart informacji w w naszym języku jak na lekarstwo.

Przejdę do meritum:

 

1. Jak wygląda sprawa płynności systemu po miesiącu użytkowania i zainstalowaniu kilkunastu programów/widgetów?

2. Czy jakość i głośność rozmów jest poprawna?

3. Głośnik zewnętrzny wydaje odpowiedniej głośności dzwonek?

4. Aparat, da się zrobić czytelne zdjęcie kartki papieru wielkości A4 z czcionką 8 lub 9, 10?

Od widoczków mam lustrzankę, ale często robię zdjęcia drobnym elementom jak tabliczki znamionowe. Co z lampą błyskową, działa jako latarka czy lepiej sobie darować?

5. Co z zasięgiem w miejscach, gdzie wiadomo o jego słabszej jakości?

6. Nie ma wycieków pamięci RAM, wszystkie aplikacje taki jak np. Opera Mini ładują się normalnie/błyskawicznie?

7. (Roma R2) Czy dolne przyciski można wykorzystać jako diodę powiadomień przy użyciu odpowiedniego softu z google play?

8. Czy nie ma problemów z dialerem i książką adresową, tzn chodzi mi o czas uruchamiania obu programów z pewną zapisaną ilością kontaktów.

9. Podczas odtwarzania muzyki w trybie wygaszonego ekranu, nie występuje przeskok przy regulacji głośności? Tzn. chodzi mi o to czy głośność muzyki nadąża za przyciskami.

10. Czy mikrofon służący do rozmów bądź dyktafonu nie zniekształca dźwięku? Jak słyszy nas drugi rozmówca.

11. (Roma R2) Z jakiego materiału wykonana jest przednia szybka?

12. Odbiornik GPS nie gubi sygnału pod drzewami, nie przeskakuje z miejsca na miejsce podczas postoju, szybko łapie fixa?

 

Pytam o tak podstawowe sprawy, ponieważ byłem użytkownikiem HTC HD2 z androidem 4.1.2 i 4.4.2. Opera z tym ostatnim systemem potrafiła uruchamiać się po jakimś czasie w granicach 15 sekund. Dialer wyskakiwał po 4-5 sekundach w 4.1.2, natomiast w 4.4.2 bez klawiatury i trzeba było wejść w dialer jeszcze raz. Książka adresowa również nie powalała prędkością uruchamiania.

 

Telefon Roma R2 chciałbym kupić we Wrocławiu w EuroAGD lub wysyłkowo również poprzez ten sklep. Natomiast Expi jest dostępny w mojej okolicy, więc miałbym możliwość pomacania tego telefonu. Budżet 500-600zł za nowy telefon dualsim. Co do ekranu to pasuje mi właśnie 4-5 cali. Oprócz wyżej wspomnianych zdjęć małych elementów, będę słuchał muzyki (dużo), przeglądał net na karcie Aero2 (dużo), używał nawigacji oraz oczywiście dzwonił, nie gram na telefonie i grał nie będę. Nie przeczę, że Roma bardziej mi się podoba:)

Edytowane przez mr18mr18
Link to post
Share on other sites

Expi w tym przedziale to bardzo kiepski wybór. Wart jest nie więcej niż cena gazetkowa w Realu (419zł). Telefon zakupiłem, pobawiłem się i odesłałem. Jego wady uniemożliwiają płynne korzystanie w codziennym użytkowaniu. O Romie niechaj wypowie się Desmon. Jeśli jesteś zainteresowany alternatywami to daj znać. Sam szukam czegoś w tym przedziale, więc coś tam mogę podpowiedzieć :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podczas poszukiwań, wyłowiłem kilka modeli takie jak: Xperia M Duos, ale jest drogi i przekracza budżet. Następnie Pentagram 4 Core, i tutaj słaby ekran z możliwymi bad pixelami na starcie, choć bateria ogromna. Znalazłem też Expi, ale dzisiaj przeczytałem o 2-3 sekundowym czasie oczekiwania na włączenie ekranu od naciśnięcia przycisku power, za dużo wad w jednym modelu. Przeglądałem również Lenovo A830 i A850, ale musiałbym je zamówić z chin i chciałbym tego uniknąć ze względu na podatek VAT i 5-cio letni okres przedawnienia:) Jeśli posiadasz jeszcze jakieś modele do oceny to chętnie posłucham, budżet zawsze można zwiększyć jeśli telefon będzie tego wart.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Witam Cię mr18mr18

Już odpowiadam na pytania:

1.Sprawność jest dosyć dobra.Nie jestem maniakiem instalowania nie potrzebnego softu kilka najważniejszych apek i 2 widzety

2.Jakoś rozmów jest bardzo poprawna

3 Głośniczek jest głośny. Wyraźnie słychać dzwonek połączenia w trakcie podróży w zatłoczonym mieście

4 Aparat robi czytelne zdjęcia dokumentów,a lampa błyskowa znakomicie służy jako latarka

5 Nie miałem problemów jak na razie z zasięgiem zawsze się trzyma na poziomie 4-5 kresek

6 Nie testowałem Opery Mini obecnie używam Dolphin jest lekka i szybka

7 Nie mam pojęcia

8 Nie ma problemu z Dialerem ani z książką adresową

9 Nie ma żadnych przeskoków przy regulacji głośności

10 Podczas parodniowych testów tego urządzenia po wykonanej rozmowie mówili, że głośno i wyraźnie

11 Nie mam pojęcia

12 Używałem raz GPS i nie miałem większego problemu

 

W wielkim skrócie w urządzeniu za 530 zł z wysyłką nie bardzo jest do czego się przyczepić.Maniacy szczegółowości jedynie mogą się przyczepić do tylnej klapki ponieważ łapie odciski palców.Uważam ,że telefon jest wart swojej ceny patrząc na jakość wykonania i specyfikację.Przed Roma R2 posiadałem Overmax Vertis i to była dla mnie tandetna zabawka z 5 calowym wyświetlaczem

 

 

 

Zwiększając trochę budżet masz gc insignia 5, który zjada te gudżetówki na śniadanie.
 

 

Zwiekszać budżet to tak można non stop.Normalne jak zapłacisz 200-250 zł więcej uzyskasz coś lepszego

Edytowane przez desmon
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi, mogę wiedzieć jaką wersję softu masz aktualnie? Bo strona producenta podaje ich kilka: np. 1.48.14, 1.46.12. Pytam, bo nie chciałbym robić aktualizacji softu bez potrzeby, jeżeli twój działa bez problemu. Czy słuchawki mają przycisk do przełączanie utworów? Jeśli w ogóle są. Czytałem o tych odciskach w innym wątku, ale mi to nie przeszkadza. Wspomniałeś w nim o etui (combo mesh), od jakiego telefonu dopasowałeś?

Edytowane przez mr18mr18
Link to post
Share on other sites

Po konfiguracji urządzenia i podłączeniu do sieci WiFi automatycznie zaktualizowało do Androida 4.2.2.słuchawki nie posiadają takiego przełącznika.A co do Etui to użyłem od Xperia M z małymi przeróbkami od siebie mogę dodać iż mailowałem z producentem i pod koniec lutego lub na początku kwietnia ma pojawić się w Europie oryginalny sylikon na razie znalazłem go w Bułgarii i jego cena jest równa ok 13 zł + przesyłka

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...