Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry.

Szukam jakiejś karty dźwiękowej do słuchawek Creative Fatal1ty. Obecnie korzystam z VIA AC'97 Enhanced Audio Controller (integra?) Czy po zmianie karty odczuję dużą różnicę na plus, czy do tych słuchawek warto dokupić kartę?

Generalnie im mniej zapłacę tym lepiej, ale powiedzmy ze ze 150 zł mogę dać (jakaś dopłata możliwa, jeśli na prawdę byłoby warto).

Coś z tego:

Xtreme Gamer/Music-te nazwy to tylko chwyt marketingowy czy jest miedzy nimi różnica i są do oddzielnych zastosowań?

Asus Xonar-w tej cenie jakiś model godny uwagi?

Audigy 2 zs gold-widziałem że często polecana,teraz to chyba tylko używki ale może warto?

 

Czy może inny model?

 

Ostatnio znów aktywniej gram (CS 1.6)-karta nie tylko pod gry, ale żeby nie dawała ciała anie w muzyce/filmie czy grach :(

 

 

I jeszcze-mój komputer dość zaawansowany wiekowo, ale mając wejście PCI/PCI x1 nie będzie problemów z zamontowaniem?

 

Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Generalnie do gier do karty Creative, ze względu na EAX (przestrzenność i rozdzielanie kanałó w grach, przydatne głównie jak masz głośniki 5.1 i lepsze), a do muzyki to karty Asusa. W grach jest troche gorzej, ale ogólnie karty Asus'a też dają rade. Co do kwesti Audigy 2 ZS, sam takową posiadam i jestem bardzo zadowolony. Jakościowo to bardzo podobne karty do X-Fi. Jakościowo dźwięk nie różni się zanatto, i nowsze karty posiadają może nie lepsze, ale ładniejsze i estetycznie sterowniki, których dla przykładu brakuje Audigy 2 ZS ( Windows 7 ). Karta i na XP i na 7 spisuje się bardzo dobrze. Po wymianie na którą kolwiek karte muzyczną z podanych przez Ciebie poczujesz znaczy skok w jakości w dźwięku ( o ile masz całkiem przyzwoite głośniki ).

 

Raczej nie wykorzystał potencjału tych dodatkowych elementów w zestawie, ale warto policytować, za tą cene sprzęt godny polecenia:

 

http://allegro.pl/item1056401640_audigy ... obacz.html

Link to post
Share on other sites

Dobra to tak:

-Czym różnią się od siebie Asusy Xonary : DS (160zł), DX (234zł), D1 (236zł)-czy warto brać te droższe,co z nimi takiego lepszego?

-Oprócz Asusów mam do wyboru gamer/music-z ww. co wybrać? Gamer się sprawdzi, czy "bije" Asusy?

 

Audigy 2 zs gold odrzuciłem ze względu na gwarancję rozruchową, jednak wolę mieć większe zabezpieczenie.

Link to post
Share on other sites

No to teraz tak, wybór między

-x-fi gamer vs Asus Xonar DX/D1

 

"DX i D1 funkcjonalnie to te same karty. DX jest na PCIe, ma dodatkowy układ PLX, który wymaga dodatkowego zasilania, a D1 na PCI, nie potrzeba dodatkowego zasilania."

 

Więc gdybym z tych dwóch kart Asusa wybrał D1 do konfrontacji z x-fi gamer, to dobrze bym zrobił? Co to za układ PLX w DX, do czego on potrzebny? Bo mój komputer jest stary, i nie wiem czy zasilacz miałby odpowiednią wtyczkę do podłączenia tego dodatkowego zasilania?

Gamer lepszy w grach, a czy w muzyce daje radę? Mocno odstaje od Xonara, czy też nie?

Więc co myślicie?

Link to post
Share on other sites

W sumie to, zależy to tego, czego po tej karcie oczekujesz. Jeżeli jesteś filomanem, napewno będziesz bardzo zadowolony z kart Asus'a, jeżeli jesteś graczem i muzyki słuchasz sporadycznie będziesz bardzo zadowolony z Creative. Nie patrz też tak na to, że Asus jest w porównaniu do Creative jakiś boski. Po prostu karty głównie różnią się tym, że Creative ma EAX w jakiejś tam nowszej wersji, a Asus go nie ma, (i tu nie jestem pewny - bo chyba ma możliwość emulowania jakiegoś EAX). Także, wybierz karte która bardziej Ci się podoba, oferuje lepsze sterowniki, nie tylko o wyglądzie sterów mówie, ale ogólnie karte która jakoś w szczególny sposób Cię zainteresowała.

Link to post
Share on other sites

Co to za układ PLX w DX, do czego on potrzebny?

Jest on potrzebny by karta mogła pracować w slocie PCI-Ex, zamiast PCI.

 

Bo mój komputer jest stary, i nie wiem czy zasilacz miałby odpowiednią wtyczkę do podłączenia tego dodatkowego zasilania?

To jest taka sama wtyczka jak do napędu dyskietek.

Co to za zasilacz?

Link to post
Share on other sites

SB 128 to starsza technologia, ale trudno mi oceniać lepsza/gorsza bo wtedy miałem jakiegoś C-Media i mało mnie interesowały SoundBlastery :P Ale do autora: Wybrałeś już coś? Najlepiej przejrzyj sobie karty w jakimś sklepie internetowym z dużym wyborem skopiuj nam nazwy, a my Tobie postaramy się pomóc ;)

Link to post
Share on other sites

No to tak, do wyboru mam X-fi Gamer bądź Asus Xonar D1. Xonar DX/XD jest pod pci x1, wybrałem do konfrontacji z gamerem tą pod PCI, nie wiem czy bym zmieścił tą na PCI x1, slot jest blisko obudowy i mógłby być problem.X-fi music i Audigy 2 zs gold odrzuciłem.Wiem, że to dobre karty, ale widziałem takie tylko z gwarancją rozruchową.. Wolę mieć pewność i spokój dopłacając parę zł.Przypomnę, że słuchawki to Fatal1ty.

Więc wybieram miedzy gamerem a asusem D1,co byście doradzili? Bo w tej cenie chyba nic lepszego nie będzie. System to XP, przy zmianie kompa Vista/7 i są to nieodległe plany.

Link to post
Share on other sites

ale Twoj sasiad sie spotkal :D bo to i calkiem inny przedzial prawdopodobienstwa

- Ty trafiles na ten procent ktory sie nie spotyka ale milo byloby poznac jedynego czlowieka w wielkim miescie ktoremu padla dzwiekowka ot tak sama z siebie

 

dobra no oft :menda:

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Teraz przede mną ciężki wybór, bowiem ostatnio gamer podrożał, więc myślę, że kupię x-fi music gold. Pytanie jest następujące-wersja SB0460 (189zł) czy SB0679 HP (149zł) ? Są to używki z allegro z 2 miesięczna gwarancją rozruchową wiec chyba zaryzykuje, nowy gamer kosztowałbym 100zł więcej, a że praktycznie są to te same karty (brak x-ram, ale czy on coś tak naprawdę daję?, też są tryby przełączania na rozrywkę czy gry-dobrzę mówię ;)?) więc mam nadzieję że w grach będzie tak samo-te efekty z gamera jak EAX 5.0 i CMSS (?) są?

 

No i czy nie będzie problemów ze sterownikami z neta pod XP bo to są OEMki bez sterów :D

I jeszcze-dobrze robię wybierając te karty? Co o nich myślicie :D?

Link to post
Share on other sites

Twój wybór. Tak jak wcześniej pisałem Asus - muzyka (więcej opcji jak np pozycjonowanie dźwięku itd), a jak gry to Audigy ( ze względu na więcej użytecznych opcji np EAX 5.0 ). A jak nie potrafisz "się określić" to bierz to co Ci się podoba, mam na myśli sterowniki itd. Poczytaj testy, popytaj znajomych, moze ktoś ma. Ja wiem tyle, że w brzmieniu Audigy 2 ZS i X-Fi nie różni się zbytnio. Grają podobnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...