Skocz do zawartości

pomoc w wyborze smartfona, chińczyki vs porządne firmy


Recommended Posts

Witam, chciałbym kupić smartfona maksymalnie do ceny 650zł. Ważne by posiadał 1gb ram, nie zacinał się jak większość LG, posiadał szybki procesor oraz dobry aparat.

Mam kilka na oku:

K&M Live
lenovo a820
lenovo A760
ZTE v970
 
 
Dodatkowo pod lupę biorę te:
HTC Sensation
htc evo 3d
samsung galaxy ace 2
 
 
 
 
Z elefonu głównie bym korzystał z internetu i do robienia zdjęć, oraz często slucham muzyki.
Proszę o pomoc :)
 
Link to post
Share on other sites

Panowie...polecacie tutaj tego typu telefony, a jeden z użytkowników założył chyba wczoraj temat odnośnie potrzeby znalezienia szybki do telefonu tej marki co wyżej polecacie. Niestety nikt z Was już tam się nie wypowiedział. 

Jeśli polecacie tego typu sprzęt informujcie ludzi pytających o problemach z częściami występującymi, a właściwie brakiem części zamiennych do takich telefonów.

Stłuczenie wyświetlacza = oddanie telefonu do serwisu i naprawa po kosztach wyznaczonych przez serwis = bardzo duży wydatek w porównaniu do ceny telefonu.

Link to post
Share on other sites

K&M Live
lenovo a820
lenovo A760
ZTE v970

HTC Sensation
htc evo 3d
samsung galaxy ace 2

 

Nic z tego o wymieniłeś.

 

za 650 zł poszukaj

Xperia L

Samsung galaxy Ace 3 LTE

Spokojnie nowe kupisz.

JEsli chcesz duży ekran to Lg L9 aczkolwiek pierwsze 2 mają znacznie lepszy hardware i aparaty.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

No niestety kupno Chinola wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Trzeba mieć na uwadze to, że części dostępne są w Chinach (o ile w ogóle są dostępne, telefony typu Hongmi to BUDŻETÓWKI).

 

Ale, ale, jak kolega ma na wydanie ~700zł i ciekaw jest chinola to polecam z czystym sumieniem Xiaomi Hongmi. Mam od ponad 2 tygodni i jestem bardzo zadowolony. Szybki, nie ma ścin, bateria w miarę (2-3 dni normalnego użytkowania - kilka rozmów smsów, godzinka muzyki, godzinka wifi dziennie) a MIUI jest naprawdę w porządku. Ponadto Xiaomi ma porządną, polską społeczność na forum -  w razie kłopotów z softem, telefonem czy w razie innych wątpliwości można poprosić o pomoc/wyjaśnienie.

 

Ale w zasadzie... (nie wierzę że to piszę) - skoro fonik ma być do muzy, netu i zdjęć. To może Lumia na wlindołsie?

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Przepraszam za przerwę.

Zdażało mi się, że często mi spada telefon na ziemie,na szczescie w dotychczasowym lg ekran jest twardy i nie do zbicia praktycznie, wiec chce cos z twardszym ekranem i mocniejszym, jutro przyjrzę się podanym smartfonom i dam znać:)

Link to post
Share on other sites

No to raczej Hongmi + jakiś pokrowiec.

 

rysiooo - mając "markowy" telefon wymiana wyświetlacza może wyjść drożej, ponieważ musisz oddać do autoryzowanego serwisu (spora cena, często nieopłacalne) lub zaoszczędzić i oddać do nieautoryzowanego serwisu tracąc przy tym gwarancję. Gwarancja nie obejmuje szkód mechanicznych, ponieważ to praktycznie zawsze jest uznawane za uszkodzenie spowodowane przez użytkownika.

Cena sprowadzenia wyświetlacza z Chin + montaż w dowolnym serwisie mniej zaboli (tracimy roczną gwarancję realizowaną w Chinach, a nie 2-letnią w Polsce), a do tego może być tańsza.

Link to post
Share on other sites

Ja bym obstawał przy Xiaomi hongmi - o ile się nie mylę to on ma ten sam procesor co Lenovo A820, lecz Xiaomi ma wersję turbo, która jest zauważalnie wydajniejsza (zarówno procesor jak i grafika). W dodatku Xiaomi jest jednak nieco lepszy w praktycznie każdym aspekcie, ponieważ Xiaomi produkując smartfony leci po kosztach (odrabiają sobie z nawiązką dzięki własnemu sklepowi).

Link to post
Share on other sites

2 oferty na allegro po niecałe 800zł

 

W żadnym wypadku allegro, dostaniesz najprawdopodobniej podróbę. Jeśli już to spemall.com czy ibuygou.com

Cena na polskie (z kurierem, towar w domu w ciągu 3-6 dni) to około ~730zł. Pamiętaj żeby wybrać wersję WCDMA (obsługa m.in. AERO2)

 

Odsyłam do forum: http://miuipolska.pl/forum/kupno-urzadzes-xiaomi-f31.html?sid=89e6e9a45329784a830df517d76681e2

 

Przykładowy zakup na ibuygou: http://miuipolska.pl/kupno-mi-2-na-ibuygou-com/

 

Moja dostawa szła w 4 dni (od spemall), 2 dni pakowanie, 2 dni kurier:

http://wstaw.org/m/2014/01/20/wysylka_spemall_1_png_300x300_q85.jpg

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

 

 

To jest wariant optymistyczny w którym customsi nie capną przesyłki i nie dolicza Vatu i cła

 

Płaci się VAT jeśli capną, czyli 23% wartości telefonu (bez kosztów przesyłki). Ale jak napisał przedmówca, ibuygou wysyła jako gift o zadeklarowanej wartości 20 USD, a spemall wysyła jako "Sample of repaired digital photo frame" o zadeklarowanej wartości 27,40 USD.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...