Skocz do zawartości

Czy pc uciągnie takie GPU


Recommended Posts

witam,

tydzien temu zakładałem podobny temat, ale nikt się nie zainteresował.

Mój Pecet:

q6600 (zamiar podkręcenia do 3.1GHz, obecnie 2.4)

gigabyte ga-946gm sa

fever 400W ( do wymiany)

2x2GB Ram 800MHz

 

 

zamierzam wymienić GPU (nvida GF 8500Gt) na GTX570, którego moge kupic nowego za 400zł. Pytanie:

1.czy się opłaca??

2. Czy Q6600 na 3.1GHz uciągnie to???

 

Link to post
Share on other sites

Mrozinho...:)

Podałem stronę z informacją ale teraz doczytałem,że to 570 referent.Mimo to uważam,że powinien wymienić zasilacz.Być może ta strona nie jest miarodajna ale i procesor i karta są mocno prądożerne.Lepiej dmuchać na zimne niż na spalone...:)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Testy potwierdzające wyższą wydajność GTX570

 

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/HD_7790_DirectCU_II_OC/9.html

 

Najlepiej cały test przeczytać


Ja uważam że za 400 nowego gtx'a warto kupić jeżeli chodzi o wydajność to jest porównywalny z gtx'em 660 który kosztuje ponad 600 pln. Jak prądożerność Ci nie przeszkadza to bym brał.

Link to post
Share on other sites

Wszystko fajnie, ale to są testy sprzed roku. Od tego czasu wyszły mocno poprawione sterowniki, które kartom 77xx dały sporego kopa. Można jeszcze wspomnieć o Mantle, ale tego nie traktowałbym jako czynnika decydującego.

 

Sam po przesiadce na NV jestem za zieloną stroną mocy, ale zakup 570-tki, pewnie bez gwarancji, to pomysł gorszy niż używany 7790, który takową objęty będzie.

Link to post
Share on other sites

No czegoś takiego też bym nie ryzykował !!!

 

Z innej beczki to śmieszą mnie takie oferty - nowa - gwarancja 6 miesięcy - zgodnie z Polskim prawem z tytułu niezgodności towaru z umową mamy 24 m-ce aby towar zareklamować i sprzedawca nie ma prawa tego okresu skrócić sprzedając towar nowy - ograniczenia dotyczą wyłącznie produktów używanych.


Jak wujek tam pracuje to niech Ci ją załatwi na weekend do testów i zobacz jak z wydajnością, głośnością itp. Jak będzie Ci odpowiadała to cena jest dobra. (oczywiście wpierw zasilacz) No i zapytaj wujka jak podchodzą do gwarancji z tytułu niezgodności?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...