Skocz do zawartości

Przymiarka do szukania Smartfona do ok 1000zł


Recommended Posts

Moje wymagania:

  1. System operacyjny:   Android
  2. Bateria:                      Wymagań brak
  3. CPU i GPU:                4 rdzenie oraz wydajna grafika
  4. Ram:                          1 GB lub 2 GB 
  5. Ekran:                         4,5' do 5'
  6. Sloty:                          Złącze microSD jak ma mało pamięci własnej.
  7. Aparat:                       Minimum 8 Mega
  8. Gwarancja:                 Nowy lub używka na gwarancji producenta.
  9. Wsparcie:                   Dobre lub żeby w ogóle jakiekolwiek było.

Mój telefon to S2 2 rdzenie oraz Mail 400MP4 i 1 GB ramu przeszedł 3 dekady androida od 2.3 do 4.1, jestem zadowolony ale szukam czegoś mocniejszego żeby bardziej płynie dało się grać w Asphalt 8(gram na medium), Real Racing 3 czy nawet pograłbym w Dead Triger 2 czy nawet w GTA SA.

Myślałem nad Nowym GoCleverem Insygnia 5 HD redy 4 rdzenie no ale Media Tech 1.5 no i grafika SGX544MP wydajność 11.4 GFlopa na moim jest niby 9.6. Jest w cenie 700zł Nowy to na ten musiałbym że tak powiem ciułać a S2 dałbym dziewczynie bo ma mini na cyanie 2.3.7 jakoś chodzi lepiej niż plus 2.3.6 i to kolosalnie no ale to zawsze mini jeżeli o gry chodzi to lipa.

Zastanawiałem się nad sprzedażą S2 bo mam kupca "Łosia" powinienem 600-700 wyrwać i dołożyć do czegoś mocniejszego a z czasem nawet jej kupić GoClevera Quantum 4 i będzie miała spory przeskok mocy a Ona i tak nie gra takie gry jak ja tylko np. Serfer Bonsai, ala Mario i takie tam.

Jeżeli 2 opcja to zastanawiałem się nad S3 lub Nexus 4 bo teraz to się tak nie rozeznaje już w tych wszystkich fona a wiem że jest spora ilość nie docenionych telefonów, i dlatego proszę o pomoc. Telefon na gwarancji producenta z Polski, nowy lub używany (nie styrany).

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Pod twoje wymagania ,czyli telefon typowo gamingowy,doskonale pasuje LG Swift G

Ogromny skok wydajnościowy,do tego dużo lepszy ekran i jakość wykonania,oraz 32gb wybudowanej pamięci.

Oczywiście mowa o egzemplarzu używanym na gwarancji.

Link to post
Share on other sites

A co byś powiedział o Nexus 4 bo widzę że lekko za G trzeba dać powyżej 1000zł a nexus 4 około 900zł ten sam proc i grafika, wyświetlacz ten sam tylko 16GB pamięci w S2 też 16gb i daję rade. No apartat 8 a nie 13. A mnie teraz każdy grosik będzie potrzebny więc taki tym żeby za dużo nie dołożyć, a być zadowolonym.

Link to post
Share on other sites

Uważam,iż do gier typu San Andreas,Asphalt 8,Real Racing 3 itp(Sprawdź ile zajmują pamięci) , 16gb(a tak naprawdę ~12gb dostępne dla użytkownika),to troszkę za mało.Dodatkowo nexus ma słabszy aparat,chodź nie twierdzę,że w ogólnym rozrachunku jest złym wyborem,wręcz przeciwnie.

Do 1000zł można spokojnie znaleźć swifta g: klik1 / klik2

Link to post
Share on other sites

Sorry za offtop ale muszę to napisać: wyczuwam krucjatę Lumii za 3...2...1...

 

:D

O widzisz zapomniałem zaznaczyć kategoryczny zakaz proponowania czegokolwiek na Z*ebanym Windowsie oraz Nokii. Brat ma Samsunga na Windowsie to powiem Windowsa 8.1 to ja mam w PC ale nigdy w telefonie, kiedyś miałem 6.5 w Omni 2 bo była potrzebna Automapa a teraz już nie bo jest na Andka.

 

W tym opisie nie ma Nexusa i np. LG G proponowanego wyżej ale oczywiście czytałem od deski do deski.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Nexus 4 lub poważnie zastanowił bym się na używanym LG G2. Xperia Z też jest nie głupia - ale chyba Nexus będzie najlepszym wyborem.

 

AutoMapa na Androida to całkowite nieporozumienie - tak między nami, Auto Mapa na stareńkim Windows Mobile 6.5 działa 1000x lepiej niż na Androidze. Ćwiczyłem to na SGS4 przez rok i skończyło się na używaniu klasycznej nawigacji z WIndosem CE/Mobile :) Nie czekam też na AutoMapę na WP8 - HERE Drive Nokii wystarcza :) Nie wiem jak to zrobili - ale - bardzo dobrze pracująca AutoMapa na WM6.x na Androidzie została tak spier... że aż wstyd. Zwisy, resety, zacinki - nie wazne czy na SGS4, SGS3, HTC One, Xperia Z i Z1 - mamy w pracy sporo licencji i każda na Androidzie sprawia problemy a na WM nie.

Link to post
Share on other sites

G2 no używka na allegro około 1400 zł będzie problem z uciułaniem :D zamiast Nexus 4 to może Lg G jednak, jakoś te nowe Sony mnie nie przekonują za bardzo, nie wiem jak u nich z aktualizacjami andka. Miałem Neo V to po aktualizacji do 4.0.4 to gry, które jakoś chodziły to przestały chodzić lub się zacinać a fona miałem z T-Mobile po zakupie S2 odstąpiłem go mamie.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Aktualizacje to bardzo "śliski" :) temat na Androidzie - niby przez rok - ale bardzo różnie to bywa - topowe modele jak i Nexus 4 pewnie KitKata dostaną. Starsze? Raczej bym nie liczył :) Tak to wynika z dotychczasowych doświadczeń.

 

Jak by mnie ktoś zmusił  :) do powrotu na Androida to mam dwa pewniaki : Nexus i LG G2 :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...