Skocz do zawartości

Karta do 2000.


Recommended Posts

Autor pisał, że gra na słuchawkach. Ja również pogrywam na słuchawkach i szum komputera momentami słuchać, lecz ja w swoim M40 mam ustawione wentylatory na low i posiadam 3 w standardzie. Teraz mam zamiar dokupić pozostałe i wtedy all na low powinno być ok. Zależy dla kogo jest głośno a dla kogo cicho, wszystko zależy od człowieka. W spoczynku ( czytaj internet itd) szum komputera jest na poziomie zero albo jeden w skali do 10.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli nawet bym był zdecydowany na R9 290 to na 100% rozwiązanie autorskie. Ale widzę że znaczna większość mówi NV 780, jedynie nad czym myślę tylko to czy tak naprawdę Mantle nie ogarnie bardzo rynku i wtedy ATI będzie miało przewagę.

Link to post
Share on other sites

Mantle na razie raczkujcie, to primo. Po drugie, zyski jakie odczujesz przy i7 i tak będą niewielkie. Poza tym według wielu opinii i pojawiających się screen'ów, szczegółowość obrazu przy włączonym Mantle nie porywa.

 

Osobiście przy wybieraniu GTX 780 vs R9 290 celowałbym w to, co jest tańsze. Ewentualnie jeśli mamy szaleć to kup taniego referenta (do 1550 PLN - używka?) i dołóż do tego Alpenfohn Peter 2 lub MK-26. Wyjdzie 1900 PLN, a będziesz miał ciszę, niskie temperatury i na pewno ciut wyższe możliwości OC. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wymieniać cooler można na GTX 480 po gwarancji czy innej temu podobnej karcie. Kupno nowego sprzętu za 1500 zł i pozbywanie się gwarancji  to IMHO głupota. Ja dzięki informacjom z tego forum zamówiłem gtx 780 GHZ i myślę że jest to lepszy wybór niż R9 290 (warty dopłaty tych 200 zł). Ostatnio mogłem sobie porównać mojego radeona i gtx 770 i może jestem jakiś dziwny ale 50 fps na radeonie a 50 fps na nvidii to zupełnie co innego (na korzyść zielonych). Pomiary FPS to nie wszystko :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja tak dla odmiany kupiłem wcale nie za 2000zł, nie za 1800, a za 1660zł tą kartę.

http://www.msi.com/product/vga/R9-290-GAMING-4G.html#overview

 

Nowa 3 lata gwarancji. Chłodzenie dość przyzwoite - 2 wentylatory wielkości aż 100mm, backplate.

Nie miałem zamiaru dopłacać 250-300zł do zwykłego autorskiego GTX780 bądź wersji GHZ.

Miałem poprzednio 7970 od Gigabyte i ta karta także była udanym zakupem.

Bajki o wyżej płynności na kartach zielonych w przypadku 1 GPU jakie niektórzy próbują forsować dla mnie stają się już z lekka śmieszne.

Miałem poprzednio w domu parę kart zielonych (miałem dla porównania GTX 680) i nic takiego nie miało miejsca.

Ostatnio bawiłem się przez krótki czas autorskim GTX 770. Poza tym, że była to gorąca suszarka różnic w płynności miedzy 7970 OC nie było.

Gram głównie w BF-y, więc mantle dodatkowo mnie cieszy.

W cenie do 1700-1750zł zdecydowanie polecam autorskiego Radeona R9 290.

Edytowane przez omar2033
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Miałem NV od czasu pierwszej Rivy TNT do czasów FX'ów 5xxx. Wówczas nabyłem Radka 9600 PRO i od tamtej pory (około 2002 roku) trzymałem się czerwonych kart. W piątek przyszła do mnie moja pierwsza od ponad dekady NV i jej zakup uważam za jedną z najlepszych decyzji, jakie w sprawie sprzętu podjąłem w życiu. 10 lat temu górą było ATI, obecnie to zieloni wyznaczają standardy jakości.

Standardy jakości :?: A to jakość produktów ATI/AMD jest gorsza?

Chyba mylisz pojęcia!

Generalnie to moja przeszłość układała się podobnie

Riva TNT > GF 2 MX-100 >GF 2 MX400 > GF4 Ti4200 > FX 5200 > 6800GS > 2900pro > 3850 > 6950 > R9 280X > GTX 780

Generalnie jestem bardzo zadowolony z przesiadki na GTX 780. Sprzedając R9 280X dopłaciłem 400zł i za 1600zł kupiłem GTX 780.  Po OC zyskałem ponad 55% większą wydajność względem R9 280X ;)

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Chyba mylisz pojęcia!

 

Nie, nie mylę pojęć. Jakoś wyświetlania animacji na NV jest dużo lepsza i jak widać nie tylko ja tak uważam :

 

 

 

50 fps na radeonie a 50 fps na nvidii to zupełnie co innego (na korzyść zielonych)

 

Przez wiele lat uważałem, że to bzdura, dopóki nie przekonałem się na własnej skórze.  

 

 

Jak nie ma plomb, to nic mu nie grozi,

 

Jeśli w serwisie zauważą, że było majstrowane przy chłodzeniu to od razu odeślą kartę. Przedstawiciele firm, którzy byli obecni na tym forum, pisali o tym wielokrotnie. Ja nie byłbym w stanie tak ryzykować czyjąś kasą. 

Link to post
Share on other sites

Bajki o wyżej płynności na kartach zielonych w przypadku 1 GPU jakie niektórzy próbują forsować dla mnie stają się już z lekka śmieszne.

Miałem poprzednio w domu parę kart zielonych (miałem dla porównania GTX 680) i nic takiego nie miało miejsca.

 

Calkiem niedawno mialem 7850, nastepnie po nim 660TI. Rowniez nic podobnego nie doswiadczylem.

A dodam ze mam monitor 120Hz i jestem wyczulony na jakiekolwiek scinki.

Jedyne scinki ktore widzialem byly spowodowane ewentualnym dropem fps i wystepowaly w obu przypadkach.

Link to post
Share on other sites

Nie, nie mylę pojęć. Jakoś wyświetlania animacji na NV jest dużo lepsza i jak widać nie tylko ja tak uważam :

Jak Cię lubię tak w takich tematach bzdur, które o płynności wypisujesz czytać się spokojnie nie da.

Zacytowałeś kogoś i co ?

Proszę to ja Ci zacytuję ostatni post:

 

Calkiem niedawno mialem 7850, nastepnie po nim 660TI. Rowniez nic podobnego nie doswiadczylem.

A dodam ze mam monitor 120Hz i jestem wyczulony na jakiekolwiek scinki.

Jedyne scinki ktore widzialem byly spowodowane ewentualnym dropem fps i wystepowaly w obu przypadkach.

 

Jesteś moderatorem, a ta ranga chyba zobowiązuje do przynajmniej obiektywizmu.

Kupiłeś sobie GTX-a - fajnie bardzo wydajna karta, rozumiem radość i szczerze gratuluję bo sam o nią Cię podpytywałem.

 

Proszę Cię jednak o nie powielanie takich bzdur. Twoje odczucia owszem - masz do nich prawo, ale takimi stwierdzeniami ośmieszasz się nie tylko jako moderator

 

............, obecnie to zieloni wyznaczają standardy jakości.

Poczytaj jakie ludzie mają jaja z tymi standardami jakości - i to nawet od od EVGa.

Masz tam i GTX 770 i GTX 780 - do wyboru - ostatnie tematy.

http://forum.benchmark.pl/forum/28-karty-graficzne/

http://forum.benchmark.pl/topic/114250-asus-geforce-770-gtx-oc-przegrzewa-si%C4%99/?hl=przegrzewa

 

Nowaj fajny z Ciebie gość - nie popadaj w paranoję - PLEASE.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites
  Jeśli w serwisie zauważą, że było majstrowane przy chłodzeniu to od razu odeślą kartę. Przedstawiciele firm, którzy byli obecni na tym forum, pisali o tym wielokrotnie. Ja nie byłbym w stanie tak ryzykować czyjąś kasą. 

Pytanie co nazywamy majsterkowaniem. Opinie są podzielone. Powołuje się tu na przedstawicieli firm, którzy rozstrzygali podobne sprawy w sądach i wyroki były raczej przychylne użytkownikom. 

 

@omar2033: Nowaj ma trochę racji, ale nie można tego zjawiska uogólniać. Odpal sobie FC3 na R9 290 i 780, na pewno zobaczysz różnicę w płynności obrazu i to nie na 120 Hz, a 60 ;)

 

Wszystko zależy od gry i sterowników, np.: na 331.70 skopała mi się płynność w Crysis 3 przy 780 Ti. W ogóle z tą grą są cyrki, zaczynając od tego, że robisz jedno przejście testowe i masz 75 kl/s, po czym za trzecim razem ta sama procedura i wydajność karty oscyluje przy wyniku 62 kl/s. 

Link to post
Share on other sites

Nie należę do ludzi, którzy ślepo wychwalają to, co kupili. Gdyby 780-tka okazała się jedynie szybsza, nie dając tego, o czym od dawna trąbił Effendi (a do czego miałem przez lata taki sam stosunek, jaki Ty prezentujesz obecnie) to odesłałbym ją do sklepu, zamówił 290-tkę i cieszył się z 250zł, które zostałyby mi w kieszeni.


 

 

którzy rozstrzygali podobne sprawy w sądach

 

Sądzisz, że ktoś, kto szuka pomocy w wyborze karty, zakłada, w razie awarii, przepychanki sądowe ? Sam kupiłem kartę od producenta, który nie uznaje gwarancji w razie zmiany chłodzenia, a zamierzam ją wodować. Zdaję sobie sprawę, że jeśli zrobię to nieumiejętnie to będę 2k zł w plecy, ale to moja sprawa i w życiu nie poleciłbym takiego rozwiązania obcej osobie.

Link to post
Share on other sites

Zależy to dość bardzo od gry: np. bardzo wyraźna dla mnie różnica była w GTA iV (jeden z moich ulubionych tytułów :) ). Platforma identyczna - wyjąłem radeona ze swojego kompa, driver sweeperem pokasowałem dokładnie catalysty, włożony gtx 770 i nagrane najnowsze stery od nvidii ze strony. Ustawienia graficzne identyczne. Róznica kolosalna - Fraps pokazywał z grubsza podobne wartości ale "organoleptycznie" o wiele lepiej wyglądało to na geforce. Radek co chwila doczytywał tekstury przy np. gwałtownym obróceniu się i jadąc bardzo szybko samochodem potrafiło na ułamek sekundy coś chrupnąć. Na gtx'ie spokój. W Crysis 3 tez to było widoczne ale w mniejszym stopniu. Wiedźmin 2 na radeonie też lubi się na ułamek sekundy przywiesić, na nvidii klatek troszeczkę mniej ale komfort rozgrywki lepszy. Nie wiem może jestem jakiś przeczulony ale tak właśnie sądzę. W Hitman absolution, far cry 3, metrach i fifie 14 różnic jak dla mnie nie było. Więcej gier nie zdążyłem przetestować. Radek kręcony na 1100/1500mhz, Nvidia Gb windforce 3 na standardowych taktach - ale podkręcona fabrycznie była.

 

Dodam może tylko że nie wszyscy "widzą" te różnice. Jak pokazywałem jednemu kumplowi to popukał się w czoło i radził mi iść do okulisty, ale drugi już przyznał mi rację.

 

W żadnym razie nie chce wywoływac wojny (wszak sam posiadam radeona) i kończę w tym momencie OT w temacie o wyborze karty.

 

pozdro

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Czy ja gdzieś piszę, że kupiłeś badziew ? Nie gratuluję Ci zakupu karty.

Ty za to jedziesz teraz po radeonach wszędzie gdzie się da. Miałeś 7970OC byłeś zadowolony.

Wybacz pisałem już to nie raz - za wiele kart w życiu miałem od czasów pierwszych PC-tów na cepach 286/386 itd by wierzyć w takie stwierdzenia.

Link to post
Share on other sites

@Nowaj

 

To, ze GTX 780 jest wydajna kartą to wszyscy wiemy, ale takie pitolenie, że nVidia wyznacza jakieś standardy to już lekka przesada.

Ze sprzętem komputerowym mam do czynienia od około 15 lat i odkąd się nim zajmuje to napotkałem już wielu fanboyów twierdzących, że ich ulubiona firma jest najlepsza na świecie, ale takie gadanie ze strony Moderatora to jakaś pomyłka.

W  ramach ogólnie przyjętej przyzwoitości mógłbyś zachować choć trochę obiektywizmu.

Edytowane przez Bakak
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Sądzisz, że ktoś, kto szuka pomocy w wyborze karty, zakłada, w razie awarii, przepychanki sądowe ? Sam kupiłem kartę od producenta, który nie uznaje gwarancji w razie zmiany chłodzenia, a zamierzam ją wodować. Zdaję sobie sprawę, że jeśli zrobię to nieumiejętnie to będę 2k zł w plecy, ale to moja sprawa i w życiu nie poleciłbym takiego rozwiązania obcej osobie.

Co masz na myśli ?

Gigabyte dopuszcza np rozebranie chłodzenie i zmianę pasty.

Popisz z użytkownikiem Vuodi - chyba 2 czy 3 razy tak zrobił z własnymi kartami od Gigabyte i konsultował to o ile pamiętam z serwisem.

Uściślij więc co miałeś na myśli z tą utratą gwarancji od Gigabyte ?

Link to post
Share on other sites

Sądzisz, że ktoś, kto szuka pomocy w wyborze karty, zakłada, w razie awarii, przepychanki sądowe ? Sam kupiłem kartę od producenta, który nie uznaje gwarancji w razie zmiany chłodzenia, a zamierzam ją wodować. Zdaję sobie sprawę, że jeśli zrobię to nieumiejętnie to będę 2k zł w plecy, ale to moja sprawa i w życiu nie poleciłbym takiego rozwiązania obcej osobie.

2000 PLN piechotę nie chodzi. Sam piszesz, że jak zrobisz to nieumiejętnie, to gwarancja pójdzie się... to jak w takim razie jest? Z ciekawości przedzwoniłem do MSI i spytałem się jak, to rzeczywiście jest. No i otrzymałem odpowiedź, że oni w związku z tym, żeby nie tworzyć problemów dają na każdej karcie naklejki. Dwa elementy po których serwis może stwierdzić wymianę chłodzenia to: inna pasta termo lub nadmierne starcie śrubek. Ktoś kto nie rozkręca codziennie karty i użyje normalnej pasty zamiast silikonu nie będzie miał problemów z serwisem. 

 

Tak, więc zostanę przy swoim zdaniu. Podkreślam że jest to tylko alternatywa, a jeśli ktoś ma dwie lewe ręce to bardzo przepraszam. Jego wina, a ja za to nie biorę odpowiedzialności. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Gigabyte dopuszcza np rozebranie chłodzenie i zmianę pasty.

 

Poważnie ? Jakiś czas temu przeczytałem na zagranicznym forum skargi kolesia, któremu nie uznali gwary, bo jedna śrubka była krzywo dokręcona i jakoś do tej pory byłem przekonany, że ich stosunek do zdejmowania coolera nie uległ zmianie. Dobrze wiedzieć. 


 

 

W  ramach ogólnie przyjętej przyzwoitości mógłbyś zachować choć trochę obiektywizmu.

 

W takim razie chyba uległem zbiorowym halucynacjom, bo o tym, co piszę, wspomina wielu ludzi, którzy przesiedli się z topowych Radków na topowe NV. Tak jak wspomniałem - sam nabijałem się z takiej postawy przez wiele lat, a nie należę do osób, na które działa placebo.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W takim razie chyba uległem zbiorowym halucynacjom, bo o tym, co piszę, wspomina wielu ludzi, którzy przesiedli się z topowych Radków na topowe NV. Tak jak wspomniałem - sam nabijałem się z takiej postawy przez wiele lat, a nie należę do osób, na które działa placebo.

 

Wiesz gdybys przesiadl sie z R9 290 na 780 to moze moglbym sie zgodzic z Twoimi "odczuciami".

Jednak zmiana 7970 na 780 to troche inna "bajka".

 

Jak pokazuja testy - nowe topowe karty amd praktycznie nie notuja "rwania" animacji:

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_radeon_r9_290x_gaming_oc_review,23.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_radeon_r9_290x_gaming_oc_review,24.html

 

Skoro spece na guru 3d stwierdzaja na podstawie pomiarow ( a nie tylko odczuc ):

 

We cannot detect any noticeable anomalies like glitches and stutters. This again is a very good result really.

 

To temat wydaje wyjasniony i dziwie sie ze na tym forum wierzy sie w odczucia a nie pomiary...

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

Co do zmiany chłodzenia, ciekawą sprawę poruszyliście.

 

W moim przypadku, zwodowałem MSI GTX 680 po uprzedniej konsultacji globalnego supportu MSI, który to stwierdził, że jeżeli coś stanie się z kartą, muszę po prostu zainstalować stockowy cooler i karta nie może mieć żadnych śladów uszkodzeń.

 

Z ciekawości przed chwilą dzwoniłem do MSI Polska i dowiedziałem się, ze jakakolwiek ingerencja w kartę (czyli min. wymiana chłodzenia) jest równoznaczna z utratą GW...

 

Kiedyś na padł mi GTX 8800 od Gigabyte'a, z którym się coś działo. Zainstalowany był na nim Accelero i znowu ta sama sytuacja - Polski support odmówił naprawy karty, zagraniczny przyjął.

 

W takim razie WTF? Mamy inną procedure RMA czy polskie supporty są takie zacofane?

 

Sorry, ale jak moja karta ma na stockowym chłodzeniu 80 stopni w stresie, a teraz ma 40, to chyba w jakimś sensie wydłużam jej żywotność jeżeli ma połowe niższe temperatury.

 

fu*k LOGIC.

Link to post
Share on other sites
Gość rorke

Cześć, zarejestrowałem się tylko żeby dorzucić trzy grosze do dyskusji w sprawie płynności obrazu NV a AMD. Panie Nowaj, z całym szacunkiem dla Pana, ale tak się składa że posiadam w domu 290x oraz gtx780 od MSI oraz mam dobrej klasy monitor 60hz i także jestem bardzo wyczulony na mikrorzycięcia i tego typu sprawy, dlatego od Crossfire (tfu ;)) a nawet od SLI trzymam się z dala. Owszem różnica w płynności obrazu między tymi kartami jest ale tylko w poszczególnych tytułach. A to co Pan wypisujesz brzmi jak mowa fanboja albo kogoś zafascynowanego nowym zakupem któremu ta fascynacja przysłania obiektywną ocenę (skłaniam się ku temu drugiemu). Ja również byłem kiedyś wyznania, że NV daje płynniejszy obraz i tak dalej do czasu aż nie przesiadłem się z gtx 670 na r9 290x. Byłem w szoku o ile płynniejszy obraz daje karta od... AMD. Natomiast tak się składa, ze od kilku tygodni mam również gtx 780 i tzw różnicy obrazu między r9 290x a gtx 780 nie ma prawie żadnej z wyjątkiem tytułów takich jak Crysis 3 gdzie faktycznie w moim subiektywnym odczuciu komfort gry jest lepszy na zielonych lub Battlefield 4 (gdzie to zdecydowanie płynniej przy tej samej ilości fps odbieram grę na radku). Także obecnie nie ma tematu płynniejszej animacji na którejś z kart, chyba że weźmiemy pod uwagę pojedyncze specjalnie wyselekcjonowane tytuły. Gdybym ci podłożył 2x780ti spięte w SLI zamiast gtx 780 to też byś był zachwycony lepszą płynnością bo skok wydajności byłby tak ogromny, że nawet byś nie zauważył gorszego frametime (który na SLI jest dużo gorszy niż na pojedynczym radku :)) Gratuluję zakupu GTX 780 która jest świetną kartą ale odrobinę obiektywizmu w wykonaniu moda by się jednak przydało :>

Edytowane przez rorke
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...