Skocz do zawartości

i7 3770 i GeForce 780 ti czy i7 3770 i Radeon r9 290x z Mantle w Battlefield 4


Recommended Posts

ze niereferent sprawdzi sie lepiej to bzdura

 

Skąd to wywnioskowałeś, że niereferent jest bzdurą?  

 

Przepraszam Cię Nowaju,pytanie było do użytkownika  lebenschmerz

Za cytowałem go w Twoim poście #25,ale wyszło to jak by Ty jesteś autorem tego tekstu. :/

Edytowane przez eVerest
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up sorry,coś błędnie się zacytowało.

 

Arbitralne stwierdzenie, ze niereferent sprawdzi sie lepiej to bzdura.

 

 

Skąd to wywnioskowałeś, że niereferent jest bzdurą?    

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

1. Purepc testowal na windowsie 7 to jest powazny merytoryczny blad, tak na prawde bf4 ma powazne problemy z plynnoscia na tym systemie.

 

3. Po wlaczeniu msaa na pierwszym planie jest czysta wydajnosc graficzna, nawet na tak slabym cpu jak nie krecony i5.

 

I na koniec; Jak na razie mantle wymaga dopracowania, spadki plynnosci sa nie do zaakceptowania pod tym API na obecnych sterownikach. Bf4 jak narazie dziala optymalnie w dx11 pod windowsem 8.

1. Na Win7 odczułem dużo większy przyrost wydajności niż na win8 po włączeniu Mantle na konfiguracji R9 280X + i7 920 w ustawieniach Ultra MSAA off.

Generalnie z Mantle nie widzę różnicy po między grą na WIn7 a Win8.

2. Nie do końca. Nawet po włączeniu MSAAx4 są spadki ze względu na procesor na R9 280X

 

Nie wiem czy zaobserwowaliście ale grając z API Mantle w detalach ULTRA MSAAx4 po 20-30min mamy zapchane praktycznie całą pamięć Ram!

U mnie po 25min rozgrywki mam wykorzystane 7.4GB Ram i od tego momentu zaczynają się ściny i freezy. Po wyłączeniu BF4 użycie pamięci spada do 1.2Gb.

Spory wyciek pamięci :/

 

Podkrecona 780 NIE bedzie miala tak dobrej kultury pracy jak referent na stockowych ustawieniach. Referent dochodzi do 55% (2300rpm) i jest tak samo cichy jak windforce x3 przy 1800-2000 rpm. 

 

Przy 70% na turbinie mozna spokojnie podkrecac, jest dosc glosno ale przy 1.163v mozna osiagnac nawet 1200 MHz jesli gpu pozwoli. Nadal 3000 rpm na turbinie oznacza jedynie glosny szum powietrza, bez odglosow lozysk, rezonansow itp ceregieli. I przede wszystkim bez piekarnika w obudowie. Arbitralne stwierdzenie, ze niereferent sprawdzi sie lepiej to bzdura.

Od czasów HD2900Pro nie korzystałem z referenta i takie rozwiązanie uważałem za tragiczne ze względu na kulturę pracy. Obecnie korzystam z EVGA GTX 780 referent i zdanie zmieniłem. Można stworzyć bardzo wydajne a zarazem ciche chłodzenie w dodatku o eleganckim wyglądzie.

Po OC na 1215/1850 1.21V i obrotach 70% temperatura nie przekracza 77C. Dobrym rozwiązaniem jest dołożenie wentylatora umieszczonego pod skosem tak jak miał Blackwhite.

Takie rozwiązanie potrafi zbić temperaturę o 5-7C pod warunkiem, że na przodzie obudowy mamy wentylatory zaciągające zimne powietrze.

 

Mam 780-tkę GHz Edition, która nawet po podbiciu o kolejne 100 MHz (łącznie 1120 bez boost) jest cicha, a temperatura nie przekracza 70 stopni. Nie doświadczam odgłosów łożysk i innych ceregieli.

Nie ma się co sprzeczać bo każdy ma inne priorytety i będzie się ich trzymał.

Po zastosowaniu referenta temperatura wewnątrz obudowy spadła o kilkanaście stopni i dla mnie to jest olbrzymi + a - bo jest trochę głośniej niż na wcześniejszym R9 280X chłodzonym Gelidem Icy Vision. 

Wracając do tematu to ja nie wybrał bym żadnej z tych kart a na  miejscu autora celował bym w GTX 780 ;)

Zachowujemy kompromis cena/wydajność (GTX780TI nie opłacalny) i po OC w większości gier jest wydajniej niż na R9 290X.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

teraz  780 ti referent od Zotac kosztuje 2400 na agito i skłaniam się ku temu, ktoś napisał że 780 podkręcona typu Gigabyte GHZ edition będzie miała taka wydajność za 500 zł mniej tylko że pobór prądu będzie wyższy a mój zasilacz i tak już będzie miał co robić przypomnę Chieftec cft-650-14cs , do tego skrócenie żywotności bardzo możliwe sama gwarancja na te wersje jest rok krótsza. A 780 ti referent czytałem recenzje i właśnie jest napisane że dobre chłodzenie i podstawowa wydajność i tak trochę więcej niż 780 GHz . 

Więc wychodzi na to że to najlepsze rozwiązanie. Trzeba też uznać że podchodzą mnie akurat gry gdzie nVidia macza palce typu AC4, Batman, Watch Dogs, The Division, Wiedźmin 3 itp. Wiec tu raczej Radeon będzie się gorzej sprawował- tak myślę.

Link to post
Share on other sites

Taki zestaw nie pociągnie nawet 450W, a masz firmowy zasilacz 650...Referent 780Ti to rozwiązanie kiepskie, bo nie będziesz w stanie w pełni wykorzystać potencjału tego układu. Jeśli nie zamierzasz wodować GPU to jest to pomysł kiepski. Za 100zł więcej ma 780Ti WF 3 od Gigabyte'a.

Link to post
Share on other sites

a ma ktoś z was gf 780 lub 780 ti na stockowym coolerze? jeżeli nie bawię się w oc da się przeżyć? Do tej pory miałem windforce od gigabyte więc czy nie dostanę zawału od hałasu i temperatury?

Mam referenta i powiem tyle, że jeżeli nie będziesz podkręcał to nawet tej karty nie usłyszysz....najcichszy referent jakiego w życiu widziałem. Tak w ogóle to grzech tej karty nie podkręcać bo możliwości są powalające, zajrzyj w mój temat: http://forum.benchmark.pl/topic/118063-podkr%C4%99canie-geforce-gtx-780-ti-3gb/

Tak jak kolega wyżej napisał należałoby dopłacić i kupić GIGABYTE z chłodzeniem WF3, ale nie wiem czemu z testów które widziałem wynika że, kręcą się gorzej niż referenty....nie wiem dlaczego, może przypadek.

Jeśli chodzi o zasiłkę to miałem wcześniej Chieftec 750W po 18A na każdej linni (4x18A) i niestety po OC nie dawał rady. Teraz jadę na Chieftec 1020W i jest gitara:)

Edytowane przez CEzAR21
Link to post
Share on other sites

 

 

Taki zestaw nie pociągnie nawet 450W, a masz firmowy zasilacz 650...Referent 780Ti to rozwiązanie kiepskie, bo nie będziesz w stanie w pełni wykorzystać potencjału tego układu. Jeśli nie zamierzasz wodować GPU to jest to pomysł kiepski. Za 100zł więcej ma 780Ti WF 3 od Gigabyte'a.

 

niestety obudowa zalman z9 mieści karty do 29,2 cm a tyle ma ten Gigabyte wiec odpada wiec musiałbym msi gaming który jest dostępny, Asusa nie widziałem a też by się zmieścił  no i to już kolejne 200 zł więcej , a jak napisałem narazie nie planuje oc  może później a te referenty kręcą się podobnie jak nie tak samo, więc tylko głośniej, z windforce 2x na 660 miałem dwa razy wymianę bo terkotały więc raczej mnie to już nie podnieca.

Link to post
Share on other sites

 

 

Miałem w Z9 Plus HD 6870 WF3, który jest o 2mm krótszy od 780Ti WF3 i z całą pewnością ten GF do Zalman'a wejdzie.
 

zobacz na to na guru3d ten sam numer fabryczny i podają że ma 27 cm a na stronie gigabyte 29,2 cm  więc jak? 

Link to post
Share on other sites

A to całe Mantle nie poprawia wydajności w grach gdy wąskim gardłem jest procesor?. Przy takim i7 3770 i r9 290x vs i7 3770 i 780ti nie powinno być aż takiej przepaści w wydajności (czy direct czy mantle) . Co innego gdy mamy słaby procesor i r9 290X- tutaj mantle powinno podnieść wydajności znacząco, gdzie 780ti byłaby ograniczana przez CPU...

Link to post
Share on other sites

 

 

zobacz na to na guru3d ten sam numer fabryczny i podają że ma 27 cm a na stronie gigabyte 29,2 cm  więc jak? 

 

Tak ja wspomniałem - miałem w tej budzie 6870 WF3, który, według strony GB, ma jedynie o 2mm mniej od 780Ti WF3. Wolnego miejsca było z pewnością więcej niż 2mm. Po 6870 miałem w niej również 7970 WF3, ale on akurat był krótszy od 6870. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...