Skocz do zawartości

Kontroler obrotów do wentylatorów (max. 150zł)


Recommended Posts

Chciałbym kupić w miarę dobry kontroler wentylatorów, maksymalnie do 150zł, ale wolałbym się zamknąć w 100zł. Właściwie to jest mi obojętne, czy ma wyświetlacz, czy nie, ważne jest tylko żeby nie świecił na niebiesko, a jeszcze nie znalazłem takiego z czerwonym, lub białym ekranem. Znalazłem za to Hydrę Pro i takie coś, od NZXT:

 

http://www.morele.net/nzxt-kontroler-sterowania-wentylatorami-ac-sen-mix2-m1-600382/

 

(Bitfenix Recon ma niebieski wyświetlacz, więc odpada)

 

Od kontrolera wymagam:

-Wyłączania wentylatorów do 0%

-Wyłączanie LEDów w wentylatorze (razem z wentylatorem, z tym chyba nie powinno być problemu)

i w miarę estetycznego wyglądu

 

I teraz pytania do Was: czy podane przeze mnie kontrolery się nadadzą i czy macie lepsze propozycje?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. ;)


Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat?

Link to post
Share on other sites

Lamptron FC5 V2 ma możliwość zmiany koloru wyświetlacza ale kosztuje 180zł.

 

Ten NZXT ma podane na stronie:

 

Minimum Power To Fans 40%

Ciężko zatem ocenić czy może wyłączać wentylator (nie jest to wprost podane).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o NZXT, to było pytanie raczej do jego użytkowników, bo może chodzić np. o to, że pomiędzy wyłączeniem, a 40% wentylatora nie ma żadnej skali (że wentylator jest albo wyłączony, albo chodzi na 40%, lub wyżej)

 

Natomiast ten Lamptron prezentuje się bardzo fajnie, pomyślę nad nim, także dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Panelom NZXT i BitFenixa możesz z góry podziękować. Ostatnio się przekonaliśmy, że istnieje np. kilka odmian Recona różniących się mocą (10, 15 lub 20 W na kanał). Efekt? Połowa sprzedanych sztuk była upalona...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ok, czyli została mi tylko Hydra i podany wyżej Lamptron. (Chyba że Hydra też ma tylko 10W na kanał, ale u producenta jest napisane że powinna mieć 30W). A wie ktoś, czy tańsze modele Lamptrona też mają możliwość zmiany koloru podświetlania?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...