Skocz do zawartości

GTX 760 referencyjne chłodzenie vs R9 270x z autorskim


Recommended Posts

Jednak będę zmuszony do zmiany karty. Lecz nie będę sprzedawał gtxa 660 wiec mam mocno ograniczony budżet 180 funtów. Mieszkam w Irlandii wiec najkorzystniejsza opcja dla mnie to zakup na amazon.co.uk ze względu na darmowa wysyłke i braku problemów z gwarancja. Lepiej wziąć gtx 760 z referencyjnym chłodzeniem od palita za 178funtów czy r9 270x od Asusa za 164 funty. Czy te referencyjne chłodzenia sa aż tak tragiczne? Jak sie je czyści z kurzu?

Link to post
Share on other sites

nie demonizowalbym  mowiac ze GTX 760 jest duzo szybszy od R9 270X, duzo szybszy to jest R9 280X albo GTX 770,

GTX 760 z tego co wyczytalem w testach jest do 10% (2-6 fpsow wiecej) szybszy od R9 270X wiec kolosalnej roznicy nie ma.

 

R9 od Asusa bedzie z pewnoscia cichszy pod obciazeniem i chlodniejszy i Ty musisz zdecydowac czy wolisz kilka fps wiecej czy lepsza kulture pracy

tu masz porownanie fpsow w grach

http://www.youtube.com/watch?v=DKEOhP9J0aY

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

Kurcze sam nie wiem, w cenie referenta jest też R9 270x toxic od saphirre ktora ma fajne chłodzenie , backplate, dual bios, mantle...no i juz jest fabrycznie dobrze podkrecona

 

obejrzałem filmik i rzeczywiście róznica jest malutka, podejrzewam że jak r9 270x nie bedzie dawal rady w przyszłości to i gtx 760 też, chyba wezme jednak radka

Edytowane przez Saylin
Link to post
Share on other sites

Taki jak w sygnaturce:

 

CPU: Intel i5 4670

MOBO: MSI B85-g43

RAM: 2x4GB Kingston HyperX 1333MHz DDR3

HDD: Seagate Barracuda 500GB SSD: Crucial M500 120GB

PSU: Corsair CX500 v3

 

Ale Ty nie masz sygnaturki :D 

 

 

Po 2 bzdura. 270x ma zbliżoną wydajność do 760, ale tylko w kilku przypadkach. Jakbyś chciał jakiś monitor o większej rozdzielczości, albo 2 monitory to 270x będzie mulić i tyle. Lepiej dorzucić kilkanaście funciaków do 760 niereferenta.

Link to post
Share on other sites

A spojrz na pixmania.ie, ceny sa bardzo dobre przesylka gratis. Tez glownie zyje w ROI i powiem szczerze amazon jakos nie prezentuje sie za dobrze. Mozesz przejzec takze dabs.ie (tutaj oplata moze byc badz nie zalezy od promocji), ponadto masz komplett.ie (czasem maja cos w super cenie i przesylka w cenie) no i Elara.ie gdzie placisz za przesylke ale jezeli mieszkasz w Dublinie mozesz odebrac osobiscie z Parkwest, to juz chyba poludniowy Dublin, tuz za Phoenix Park.

 

Jak ostanio przegladalem ceny to referent 760 jest w okolicach 219 euro, a R9 270X od 179 euro (saphire) a asus za 207 euro. Zas R9 270 ktory mozna lekko podkrecic w okolice 270X to juz tylko 165 euro.

 

Wg mnei cenowo to redek lepszy i przyszlosciowo (mantle) tez, chyba ze potrzebujesz CUDA. W tym momencie jest swietna PNY 770 teraz za ok 280 euro ;)


Ceny sa tylko z pixmanii, nie chcialo mi sie latac po wszystkich sklepach ;)

Link to post
Share on other sites

Gtx 760 to karta dużo szybsza od r9 270X, będąc na twoim miejscu wziąłbym gtxa nawet jeśli to referent. 

Kompletna bzdura. 

 

Biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości - Radeon jest bardziej opłacalny i prawie wcale nie traci do GTX 760 - różnice są "kosmetyczne". Toxic będzie bardzo dobrym wyborem - karta jest mocniejsza od pozostałych wersji R9 270X a także ma bardzo dobre chłodzenie i zbiera świetne recenzje. 

Edytowane przez Warren1987
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

jak wolisz podsuwam tylko propozycje. 

 

Na pixmanii zaszwinakowala mi karta od HIS'a i nie bylo problemow, wysylka do nich, zwort kosztow przesylki na konto. Reklamacja przyjeta zwrot pieniazkow na konto. 

 

Z kompletem mimo zakupow nic podobnego mi sie jeszcze nie zdazylo. Elara to kolezanka kupowala i tez ok.

 

Jest jeszcze portal adverts.ie dosc czesto cos na gwaracji sie pojawia w dobrej cenie, ale trzeba lustrowac z dnia na dzien bo okazje szybko schodza.

Link to post
Share on other sites

Zauważcie że w tych testach gtx 760 jest niepodkręcony. Taki r9 270X już jest podkręcony i to dość mocno wiec różnica po oc gtxa będzie jeszcze większa.

   Ale jak Ci nie zależy na większej wydajności a na ciszy i wyglądzie to weź radka. Jak by nie było to z obu kart będziesz zadowolony 

Link to post
Share on other sites

w testach z:

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/sapphire-r9-270x-toxic-edition-oc-review/9/

 

masz wersje R9 270X Toxic i GTX 760 EVGA super clocked, oczywiscie mozna podkrecic obie karty jeszcze bardziej.

Toznice w wydajnosci pomiedzy podkreconym R9 Toxic i GTX 760 Superclocked sa znikome, tymvardziej nie bedzie ich przy referencie.

 

Obie karty sa ok, osobiscie chyba dolozylbym do Gainwarda 760 Phantom albo cos w tym stylu, ale z dwoch powyzszych bralbym Toxica

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

A spojrz na pixmania.ie, ceny sa bardzo dobre przesylka gratis. Tez glownie zyje w ROI i powiem szczerze amazon jakos nie prezentuje sie za dobrze. Mozesz przejzec takze dabs.ie (tutaj oplata moze byc badz nie zalezy od promocji), ponadto masz komplett.ie (czasem maja cos w super cenie i przesylka w cenie) no i Elara.ie gdzie placisz za przesylke ale jezeli mieszkasz w Dublinie mozesz odebrac osobiscie z Parkwest, to juz chyba poludniowy Dublin, tuz za Phoenix Park.

 

Pixmania ogolnie to balagan, zamowilem R7970 z referencyjnym chlodzeniem do crossfire to mi wyslali karte sapphire z niereferencyjnym, ale juz nie oddawalem bo ta zamowiona  zniknela ze stoku i widzialem jak moj kolega sie z nimi ciagal z plyta glowna MSI ktora przyszla uszkodzona i po trzech tygodniach przyslali mu jakas lipna Gigabyte w zamian , o wiele tansza. Wszystko trwalo do zwrotu kasy ponad miesiac. Na ich stronie moze byc ze jest w stoku , a tak naprawde tego nie maja co sie okazuje po kilku dniach od zamowienia. Przesylka darmowa jak sprzedaje sama pixmania inaczej platna. 

 

dabs.ie to zadna irlandzka strona, wszystko idzie z UK. Platna przesylka  i raz zamawialem to zamowienie przyszlo niekompletne, brakowalo wentylatora. Kilka mailow i tydzien pozniej dostalem wszystko, nawet przeprosili.

 

Amazon ma dobre ceny i wszystko dziala jak powinno , ale nie wszystko przychodzi za darmo. Trzeba patrzec czy dany towar jest objety ta opcja. I ok 5 dni roboczych bo to ekonomiczna przesylka.

 

Najlepsze miejsce jak mieszkasz w IRL to elara.ie. Do konca zeszlego roku wszystkie przesylki za darmo nawet te za 5€ , teraz wszystkie pow .60€. Mozna samemu obebrac. Polowe rzeczy co kupilem dla siebie lub dla znajomych to wlasnie z tej strony. Niestety czasem cena na amazonie jest o wiele lepsza i sie nie oplaca jak robie cos dla kogos . Ale nie ma problemu ze zwrotem, gwarancja itp. Przesylka na bank w dwa dni. i wspieramy lokalna ekonomie :menda: .Pozdr. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za obszerne objaśnienie :-) jednak wezmę z amazons bo wychodzi 10 euro mniej za tego toxica

Tak na marginesie jak zmienię plyte i zasilacz np za pół roku to opłaca sie pakować w cf z tu toxic'ami

Link to post
Share on other sites

ciezko powiedziec co bedzie za pol roku... na chwile obecna zdecydowanie lepiej miec 1 mocna karte jak dwie slabsze. Optymalizacja wielu gier nie wykorzystuje sli/cross. Moze za pol roku silniki to wykorzystujace beda bardziej rozpowszechnione. 

Link to post
Share on other sites

tutaj masz test 270X toxic w cf

http://www.tweaktown.com/articles/5984/sapphire-radeon-r9-270x-2gb-toxic-video-cards-in-crossfire/index.html

 

wiekszosc gier wypada bardzo fajnie, ale jezeli jakas nie wykorzysta to tylko jedna karta bedzie wykorzystana.

Nie wiem tylko co z pamiecia RAM - te karty maja 2 GB a z tego co wiem to w trybie CF/SLI ram tylko jednej karty jest wykorzystywany (a 2 GB to troche malo do rozdzialki 4k), jezeli bedziesz gral "tylko" w full hd to 2 GB ramu styknie chyba do wszystkiego

Link to post
Share on other sites

Zdaje sobie z tego sprawę pisałem wcześniej właśnie o wymianie psu. No nic to czekam na karte właśnie zamówiłem, mam nadzieje ze dojdzie do końca przyszłego tygodnia.

Jednak slep mi napisał ze nie maja na stanie toxic, a ze nie chciałem juz kombinować z czekaniem na zwrot pieniędzy na konto to doplacilem i za 189 funtów wzięłem GTX'a 760 od Asusa ( najtańsza opcja z niereferencyjnym chłodzeniem na dzien dzisiejszy w amazon)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...