Skocz do zawartości

Jak zaktualizować BIOS - krótki poradnik


Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...

Witam. Niestety jak klikam w linka do poradnika do akualizacji biosa do Asusa to pojawia się 40 i 4. Mógłby mi ktos doradzić jak najlepiej zaakutalizować biosa? Może troche infantylie sie pytam ale po mojej ostatniej "aktualizacji" biosa w lapku skonczyło sie na instalowaniu nowego :)

Dzięki z góry za pomoc!

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym wiedzieć jak wygląda aktualizacja biosu gdy zaszła sytuacja, że kupiłem nową płytę główną i procesor, lecz płyta główna obsługuje ten procesor od jakiejś tam wersji biosu a niestety aktualnie posiada pierwszą wersje biosu jaka wyszła która nieobsługuje tego procesora a ja niestety nie posiadam innego kompatybilnego procesroa aby odpalić kompa i zaktualizować bios.

Czy da się jakoś zaktualizować bios aby wszystko było jak trzeba?

Jeśli tak to jak to mniej więcej przebiega?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

~Up. O ile sie nie myle to jesli płyta nie obsluguje procka z powodu nieaktualnego BIOSU to tak czy inaczej postscren odpala. Z tym że w miejscu gdzie powinny byc dane procka jest komunikat o nieznanym procku. A jesli postscreen startuje to i do biosu mozna wejsc. A w biosie jest narzedzie do aktualizacji. Dalej juz z górki. Oczywiscie moge sie mylic. Niemniej jednak juz raz mialem taka sytuacje i problem sam szybko rozwiazalem - najwiekszym wyzwaniem okazalo sie znalezienie kompa na ktorym moglbym pobrac stosowny pliczek. :D

 

P.S.

Ja flashuje tylko za pomoca dosowych narzedzi. Kiedys aktualizowalem z poziomu windy i miałem zonka jak wywalilo BSOD :P Płyta uwalona.:D

Edytowane przez chaker24
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witajcie. Mam problem: otóż mam płytę główną Asus P5s-MX SE i do płyty głównej był dołączona płyta do aktualizacji BIOSU AsusUpdate. Jednak gdy włączam komputer pokazuje mi się logo American Megatrends. Dokładnie widać moją wersję Biosu tutaj https://plus.google.com/photos/113154063791829083815/albums/5724987942310319921/5724988009812578194

I teraz zachodzi pytanie: Jak zaktualizować mój Bios, programem do aktualizacji od Asusa czy od AM? Bardzo będę wdzięczny za konkretne porady jak to zrobić i dam + :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

torture kilka razy obejrzałem twój filmik,szukałem odpowiedzi na różnych forach i nic nie znalazłem. Mam płytę główną GIGABYTE GA-8I945PLGE-RH REW:1,0 chciałem aktualizować BIOS z pendrive sformatowany na FAT32 ale BIOS nie widzi pendrive, próbowałem różnych ustawień w BIOSIE i Q-flash zawsze próbuje uruchomić z dyskietki nawet gdy ją wyłączam a pendrive i tak nie widzi (używałem kilku), nie mam możliwości użycia dyskietki.

 

 

Za wszelkie sugestie dziękuje.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Update z poziomu windowsa jest naprawdę użyteczny ale nie do końca. Około roku temu miałem przeboje z Gigabyte GA-P55A-UD6. Zapuściłem update z poziomu windowsa i wszystko przeszło bez zająknięcia ale straciłem całkowicie wbudowany na płytę kontroler SATAIII (wiem wiem syfny 9128), próbowałem zejścia do niższego biosu, wgrywanie ponowne itd. ale efekt zawsze pozostawał ten sam. SataIII pozostawało martwe z poziomu softu. Dopiero potem wpadłem na to że można wgrać z poziomu biosu nowy soft. Zrobiłem pena i zapuściłem modląc się żeby ruszyło i co?? Wstało od pierwszego razu.

 

Jak widać windowsowe uploadery są dobre ale najlepszym sposobem jest update z poziomu biosu. Nie wiem z czego to wynika. Może dlatego że kiedy windows pracuje sata się blokuje i wgrywa tylko cześć updatu. Pieron wie, ale wyleczyłem się z updatu z poziomu windowsa, po tych nerwach jakie miałem z owym sataIII

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

A czy w przypadku ATI robi się tak samo jak na filmiku ? (Chodzi o 2 sposób! Ten z poziomu biosu!) Jeśli ta procedura wymaga innego postępowania w przypadku ATI to proszę o dokładna instrukcję krok po kroku. btw. to mój sprzęt: AMD FX-4100 Quad-Core Processor 3.60 GHz. Proszę o szybka odp. bardzo zależy mi na jak najszybszym zaktualizowaniu. (Bo mi Shogun 2 nie działa xd bluescreen!) 


Na forum często pytają pytania o tę procedurę, więc w skrócie napiszę co, jak i gdzie.

[...]

A jeśli mam wersje biosu 17.3 a najnowsza jest 17.14 to muszę po kolei ściągać 17.4, 17.5 itd. ?

Edytowane przez walker15130
Nie cytuj długich tekstów z grafiką
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...