Skocz do zawartości

Dobra obudowa ? ok. 400zł


Recommended Posts

6 wiatraków to sporo i a temperatury rzedu 55 stopni na 4.5 to naprawdę super wynik mhmh

i 62 stopnie na 780 GeForce też miażdzy, hmhm 

 

Ta Fractal Design R4 ma troche gorszy przepływ powietrza od tej R2, jednak jest wyciszona, dużo takie wyciszenie daje? :D

 

I tylko ostatnie pytanie, ktore mi się ciśnie na usta, R2 czy R4 ma lepsze zastosowania w stosunku do zamontowania wiatraków w środku itd?

 

Aaa, i jedno pytanko, mam chłodzenie Noctue NH-D14, i obok chce by była tam karta GTX 770 bądź 780, zobaczę, na płycie Asrock Z87 Extreme 4

 

Czy to nie będzie mi się kolidowało i jakieś cześci od noctuy nie będą dotykać mi karty, żeby nie zrobiły zwarcia? 

Link to post
Share on other sites

Znalazłem takie coś ;):

 

http://imageshack.us/a/img689/4760/dsc00284ph.jpg

 

Jak widać wszystko pasuje. 

 

ps. W R4 cisza jest prawdziwą ciszą, a i jak widzisz temperatury również zachęcają. Śpię od kompa jakieś 1,5m i jest cicho. 

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites
na płycie Asrock Z87 Extreme 4

Miałem tą Noctue na z77extreme4 i jak patrze to wizualnie na z87extrem4 slot PCI-E jest jeszcze niżej,więc j.w. nie będzie z tym problemu.

http://imageshack.com/a/img832/7868/dsc00796mm.jpg

Edytowane przez chudy131080
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No ta cisza naprawdę zachęca, a temperatury zawsze mimo wszystko wydaje mi się da się zbić dodatkowymi wiatrakami wewnątrz obudowy, mimo wszystko jednak że ta R2 zapewnia lepszy przewiew powietrza i temperatury.

 

 

Takie dodatkowe wiatraczki do środka obudowy, dużo to prądu wpierdala? :D

 

I czy 700 watowym zasilaczem OCZ ModXStream-Pro wszystko mi się utrzyma elegancko?

Link to post
Share on other sites

Do Define R4 nie ładuj więcej jak 3 wentylatory. Jej zaleta to cisza, a przy dmuchających wentylatorach tego nie osiągniesz. 

 

 

Wystarczą trzy wentylatory 140mm do max 1000rpm. Tak, aby na 7v schodziły do ok. 800rpm, a na 5v 500-600rpm. Na taką konfigurację pozwoli Ci fabryczna wentylacja + dodatkowo jeszcze jakiś wentylator. Podpinasz te trzy pod kontroler i dobierasz ciszę do aktualnych potrzeb.

 

Masz tutaj moją reckę(link). IMO optymalny schemat wentylacji, przy zachowaniu wysokiej kultury pracy to układ z trzema wentylatorami umiejscowionymi tak:

 

 

blogentry-10287-0-78541200-1389094671_th

 

 

 

Zdejmowanie wygłuszeń u góry i z boku to chybiony pomysł. Główną zaletą tej budy jest właśnie wytłumienie, a zdjęcie wytłumień to zabieranie tej budzie podstawowej zalety.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...