Skocz do zawartości

Dobra obudowa ? ok. 400zł


Recommended Posts

Witam, potrzebuję dobrej obudowy, a wypiszę może pod spodem co się będzie w niej znajdowało:

 

 

AsrockZ87 Extreme4

Noctuna NH-D14

GeForce GTX 770

 

Czego potrzebuję: najbardziej zależy mi jednak na niskich temperaturach, późniejszym mankamentem jest wyciszenie obudowy, aby była jak najcichsza.

 

Jednak wydajność jej i chłodność stawiam na pierwszym miejscu.

 

Myślałem osobiście nad Fractal Design Define D4, jest b. dobrze wyciszona, ale słyszałem, że dzięki temu temperatury w środku są dosyć spore... hmmh.

 

Kwota jaką mogę wykorzystać: ok 400zł

Link to post
Share on other sites

Która jest lepszym wyborem? Podoba mi się bardzo ta Fractal Design Arc Midi R2

 

Tylko to, że taka obudowa posiada ładne wkładki przeciwkurzowe, a nie posiada ich od spodu, to nie jest jednak jakaś gafa z ich strony?

Link to post
Share on other sites

Posiada? to w takim razie jakiś błędny komentarz przeczytałem, w którym ktoryś użytkownik się spierał że nie ma filtru od spodu

 

Obudowa wygląda elegancko, dużo przestrzeni ( mam nadzieje, że szeroka karta GTX 770 np. od Gigabyte) się zmieści?

 

Co do obudowy jeszcze, są jakieś testy pomiarów, która zapewnia najlepszą temperaturę w środku? chętnie bym spoglądnął na takie coś, bo jednak temperatury w środku są dla mnie ważne.

Link to post
Share on other sites

Wykonanie Fractala jest o wiele lepsze niż wykonanie Zalmana i SPC;) Ale wykonanie LianLi jest jeszcze lepsze niż Fractal, Lilka to klasa sama w sobie... 100%aluminium :)

I gdybym to ja wybierał między tymi dwoma obudowami, wybór byłby prosty - Lian Li ;)

Link to post
Share on other sites

Ta Lian Li, jakoś mało popularna, nie ma jakiejś dobrej recenzji, i porownania do Fractal Des. R2

 

Jak to wypada w wydajności, 

 

A wyglądają jak dwie krople wody, jedynie drobne mankamenty zmienione, wydaje mi się jednak że R2 zapewnia lepszy przepływ powietrza?

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

To jest świeża obudowa. 

 

 

Przepływ powietrza i jedna i druga zapewni wystarczający do schłodzenia zestawu:) 

 

Ale w takim razie, ceny są podobne, która wypada lepiej biorąc pod uwagę wydajność, wkładki kurzowe, i ogólnie rozmieszczenie w środku do poprawy cyrkulacji powietrza.

Link to post
Share on other sites

 

 

wkładki kurzowe

Obie są dobrze ofiltrowane.

 

 

 

która wypada lepiej biorąc pod uwagę wydajność, (...) i ogólnie rozmieszczenie w środku do poprawy cyrkulacji powietrza.

Tego Ci nie powiem. Natomiast jakościowo dużo lepiej wypada LianLi 

Link to post
Share on other sites

Ten Lian Li powiem szczerze że wygląda zacnie - podoba mi się ten minimalizm. No i to "amelinium" :D Sam się zastanawiam czy jej sobie nie zakupić. Jednak pewne obawy naszły mnie po obejrzeniu kilku recenzji co do miejsca na dość estetyczne ułożenie kabli, jest go w sumie niewiele.

Link to post
Share on other sites

Mógłby ktoś, byłby taki miły wypisać największe plusy i minusy tych dwóch obudów?

 

Oglądam właśnie również recki na yt, ta Lian Li wygląda naprawdę solidnie, jedyne co słyszę, to mogą być większe problemy z instalacją LC w przyszłości ?

 

Lian Li fabrycznie jest z 2 wiatrakami z przodu i jednym z tyłu.

 

Obie wyglądają naprawdę elegancko, i byłem już prawie pewny by wybrać tą Fractal R2, musiałbym się zastanowić, która daje lepsze możliwości.

 

Wybaczcie za takie męczenie, jestem strasznie upośledzony na punkcie gdy coś kupuje, nie cierpię jak coś kupię, a jest to później za taką cenę gorsze od drugiego, i tym podobne to mnie krew zalewa.

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites
to mogą być większe problemy z instalacją LC w przyszłości

Akurat mniejsze niż w przypadku Fractala;) Do LianLi dostajesz aluminiowe wytłoczenie, które pozwala zamontować grubsze chłodnice na topie. 

 

O Fractalu można poczytać, że zdarzały się egzemplarze wpadające w rezonans.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obydwie zapewniają takie same wkładki kurzowe? i czy obydwie mają takie same opcje dołączenia dodatkowych wentylatorów do obudowy, i jak to wygląda?

 

Czy jest opcja demontażu kieszeni hdd, by zapewnić lepszy przewiew przedniego wentylatoru by wrzucał czyste powietrze do środka?

 

Jak to wygląda ?

Link to post
Share on other sites

Śmiało polecam Fractal Design Define R4, bardzo cicha, wentylacja jest rewelacyjna. Na 10000% będziesz zadowolony.

 

U mnie wygląda to tak:

 

 

http://e-fotek.pl/images/59984466986403717127.jpg

 

http://e-fotek.pl/images/09396896640199927399.jpg

 

http://e-fotek.pl/images/27831986897313925526.jpg

 

http://e-fotek.pl/images/70173104534582113060.jpg

 

 

Temperatury stres:

 

- procek 55 stopni MAX

- karta graficzna 62 stopnie MAX

 

w grach a w sztucznym stresie (przez programy) + 10 stopni. 

 

Przy wentylatorach ustawionych na najniższe obroty. 

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...