Skocz do zawartości

Dysk Sata II nie działa na płycie z sata I prosze o pomoc


Recommended Posts

Sprzedałem dysk twardy SATA II 3gb/s. Dysk działa bardzo dobrze, ale jest problem z podłączeniem jest do mobo tej http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?CategoryID=1&DetailID=497&DetailName=Feature&MenuID=24&LanID=0.

 

Pan, który go ode mnie kupił, mówił, że ta płyta w ogóle go nie wykrywa, ale jak podłączył do innego komputera to bez problemu działa. W tym drugim pc ma inna mobo itd.

 

Mówił, tez że ma inne dyski ze zworkami i też są SATA II i działają na tej płycie. Mój podobno nie ma tej zworki, a sam nie zwracałem na to uwagi.

 

Co byście polecili zrobić żeby działał ? Jakąś przejściówkę, czy może to od płyty zależeć ? Przejściówka nic chyba nie da, bo przecież sata jest kompatybilne wstecz. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli podłączył do innego komputera i działa, to znaczy że dysk jest sprawny, a problem leży po stronie jego pierwszej płyty głównej.

Jak dysk nie ma zworki to chyba może wyciągnąć z innego dysku i sprawdzić. Nie wiem czy próbował na wszystkich portach SATA.

Może ewentualny reset Biosu by zaradził.

Link to post
Share on other sites

Kurcze sam nie wiem już ;/

Typ się pytał czy może go zwrócić, bo ktoś mu powiedział, że ten dysk będzie działa u niego, a nie działa ;/ To znaczy na tej płycie, bo on sprawdzał na drugim pc i działał i on też mówił, że jest sprawny itp ale potrzebuje go do tego drugiego pc ;/

 

To jest dokładnie ten dysk: http://iv.pl/images/41906226929767476906.jpg


A co myślicie o tym http://wdc.custhelp.com/app/answers/detail/search/1/a_id/1337/c/130/p/227,295 ? to znaczy, żeby założyć zworkę na te styki ? Tylko, że tamten dysk o WD, a mój Hitachi.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że od Ciebie zależy czy wykażesz się dobrą wolą i przyjmiesz zwrot, skoro dysk jest sprawny, a ktoś inny wprowadził go w błąd.

Choć może jest to kwestia jakichś ustawień, aby na jego płycie ten dysk ruszył.

Link to post
Share on other sites

Ta zworka mi się podoba, tylko nie wiem czy w hitachi będą te samo co w tym WD co podałem wyżej.

 

Własnie typ jest miły itd i trochę mi go szkoda. Jakby to był jakiś młody typ i mówił, że nie działa, bo nie napisałem czy cos itd to bym od razu mu odp że nie przyjmuje zwrotów skoro dysk działa xd

Link to post
Share on other sites

Dysku z powrotem nie bierz, bo nie wiadomo co się po drodze teraz będzie z nim działo.

Niech poryje w biosie w ustawieniach SATA/AHCI.

Niech się pobawi zworkami i tyle.

Pytanie, czy w biosie ten dysk jest widoczny czy nie?

Edytowane przez gtr76
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...