Skocz do zawartości

Palit Radeon HD4850 - problem.


Recommended Posts

Witam

 

Mam następujący problem związany z moją kartą: Radeonem HD4850 od Palita - wersja z suszarką zamiast chłodzenia:

http://img9.imageshack.us/img9/3103/palit4850mzp0.jpg

 

Otóż podczas gry w Battlefield Bad Company 2 (i tylko w tę grę - Crysis, Mass Effect 2, GTA4, Modern Warfare 2 chodzą dobrze) po pewnym czasie następuje zawias i gra się wyłącza, a ostatnia widoczna klatka jest okraszona przepięknymi artefaktami. Później przy próbie ponownego uruchomienia gry już podczas sprawdzenia aktualizacji obraz się sypie (jak znowu mi się to stanie to dam screena).

 

I teraz moje pytanie czy to na pewno wina karty graficznej? A może jest to spowodowane czymś innym (mój konfig w profilu)?

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Aby uprzedzić pytania sterowniki do karty mam najnowsze

Link to post
Share on other sites

Nie jesteś nowicjuszem na forum, a nie podałeś nawet temperatur rejestrowanych tuż przed zawieszeniem się komputera.

Ustaw procesor na standardowe ustawienia i daj znać czy to cokolwiek zmieniło.

Link to post
Share on other sites

Jeśli już podasz w/w informacje i nie będzie 'ratunku' z naszej strony to obniż taktowania o ~50MHz na core jak i memorkach, ja mam podobnie i jak chodzi na domyślnych to zwis systemu

 

Edit:hmm albo ja to źle czytam, albo czujnik uwalony, ja przy AC Twin Turbo i w końcu dobrze załadowanymi radiatorkami na pamięciach mam spokojnie ponad 80 stopni, a u ciebie ledwo 60? :/

A w idle ~40 jak ja mam ~55-60

Link to post
Share on other sites

Tu macie loga z rivi tuner z gry: http://www.speedyshare.com/files/22700782/HardwareMonitoring.hml

 

Screen z GPU-Z i włączanie BF wrzucę po restarcie kompa

 

EDIT:

http://img411.imageshack.us/img411/8301/bfbc2i.th.png

http://img256.imageshack.us/img256/7582/radek.th.png

 

EDIT2: Grafa niedawno czyszczona, takty standardowe, dzieje się tak zarówno na nowych jak i na wcześniejszych sterownikach.

 

EDIT3: JoHnNy08PL - temperatura jest możliwa (albo i nie jest oceńcie) - w budzie jest 5 wentylatorów 2x Revoltec Dark Blue i 3 standardowo dołączone do obudowy - ustawienie 3 wciągające (front, spód i ściana) i 2 wyciągające (góra i tył)

Link to post
Share on other sites

ostatnia widoczna klatka jest okraszona przepięknymi artefaktami

Obniż taktowanie pamięci karty graficznej i sprawdź czy to pomoże. Chyba, że są one tak zakurzone, że nawet na std taktach się wieszają :/ Wyczyść grafę :/
Link to post
Share on other sites

Na grafikę wieje 12 cm wentylator umieszczony na bocznej ścianie (maksymalne obroty).

 

EDIT: Właśnie zrobiłem krótki test za pomocą OCCT (20 min) nie wykazał błędów, temperatury wyniosły maksymalnie:

72 stopnie dla rdzenia

74 stopnie dla pamięci

75 dla shaderów (odczyty z riva tuner).

 

Teraz wychodzę, więc ustawie OCCT na test procesora na ok 1,5h jak wrócę do domu to ustawie standardowe takty dla procesora i sprawdzę czy problem wystąpi.

Link to post
Share on other sites

Może jest to związane z tym, że u ciebie PCI-E działa w trybie x8 zamiast x16 :/

 

74 stopnie dla pamięci

 

Dla kontrolera pamięci.

 

To chyba i tak trochę wysokie. U mnie max to jakieś 62-63 stopnie :/
Link to post
Share on other sites

Nie tylko w oknie, nawet w Windowsie nie wszystko jest wyświetlane prawidłowo. A jeśli chodzi o proca to raczej nie przeszedł 1,5h godzinnej sesji OCCT, bo jak wróciłem to komp był po restarcie, teraz skręciłem go do 3,3GHz i zapuszczam OCCT na 30 min

Link to post
Share on other sites

Nie tylko w oknie, nawet w Windowsie nie wszystko jest wyświetlane prawidłowo. A jeśli chodzi o proca to raczej nie przeszedł 1,5h godzinnej sesji OCCT, bo jak wróciłem to komp był po restarcie, teraz skręciłem go do 3,3GHz i zapuszczam OCCT na 30 min

FurMark 2h i wtedy można uznać, że grafika jest stabilna :D
Link to post
Share on other sites

A jeśli chodzi o proca to raczej nie przeszedł 1,5h godzinnej sesji OCCT, bo jak wróciłem to komp był po restarcie, teraz skręciłem go do 3,3GHz i zapuszczam OCCT na 30 min

To przywróć mu ustawienia standardowe i wtedy testuj grafikę.
Link to post
Share on other sites

Po skręceniu Phenoma na 3,3 GHz grałem ok. 2,5 godz bez problemu, więc jak się okazuje była to wina procka, a nie karty graficznej. Problem raczej rozwiązany (no chyba, że jutro mu coś odbije i znowu będzie się zawieszał), więc temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

A powiedz mi autorze, po jakiego diabla podkrecales grafike? Do Crysisa? No bez jaj.

 

Proponuje uwazniej podchodzic do Palita. To taki Acer wsrod kart - slabe materialy. Juz kiedys jednego spalilem, a wcale nie byl za mocno podkrecony.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...