Skocz do zawartości

Czy karta mi sie aby nie przegrzewa?


Recommended Posts

@19arek93

 

Chłopie, pomysł troche. Jakie układanie kabli Ci pomoże jak masz temperature o 50 stopni wyższą? Zbijesz ją o 10-15 stopni max.

 

@Lordani

 

W jakim stanie jest wentylator od grafiki? Wyłacz komputer, wyjmij tą karte, weź miękki pędzelek (jak nie masz miękkiego malarskiego, to nawet taki do farbek tych szkolnych może być, oby włosie nie wypadało), przeczyść wentylator. Gwarancje sprawdź na paragonie/fakturze jaką dostałeś od sklepu. A ta temperatura "zaraz po włączeniu", też jest troche za wysoka. 50 stopni na starcie - gdzie mój 4890 ma 45 i to w starej obudowie.

 

Sprawdź czy faktycznie karta się grzeje - sprawdź to ręką. Jeżeli jest gorąco bardzo to nam to tutaj napisz. Jak jest chłodno, to przeinstaluj sterowniki, sposobem takim jakim pisałem wcześniej. Jak to nic nie da, pozostanie oddanie karty do serwisu, albo kupienie nowej, ale będziemy póki co kombinować aż do skutku.

Link to post
Share on other sites

@19arek93Chłopie, pomysł troche. Jakie układanie kabli Ci pomoże jak masz temperature o 50 stopni wyższą? Zbijesz ją o 10-15 stopni max.

To powiedz mi gdzie ja napisałem że to zbije temperaturę o 50st. Wyraźnie napisałem że chłodzenie musi być uszkodzone/źle założone.

Na pewno coś pomoże, jednak z kartą jest coś nie tak. Tak, czy inaczej jest bardzo wskazane uporządkowanie kabli w komputerze.

Gdybyś nie zauważył tego postu.

 

_____________________________________________________________

@Lordani - wentylator na karcie w ogóle się kręci? Zakurzony nie jest, dziwnie to wygląda.

Link to post
Share on other sites

Wpierw wywal wszystkie niepotrzebne kable z obudowy i dodaj wentylatory.

O to mi chodzi. Skupmy się na karcie graficznej bo ona się grzeje najbardziej. Trzy tygodnie wcześniej wszystko dobrze działało, karta się nie grzała, a kable jak się domyślam były poukładane w sposób taki jak i teraz. Wiec daj sobie spokój, i pomyślmy od czego ten problem występuje.

Link to post
Share on other sites

Dobra pare nowinek: w srodku posprzatalem od wszelkiego niepotrz. dziadostwa, z tylu za kompem nawet zeby miał wentylacje, wyczyscilem tez wentylator. Jednak dalej mam za duze temp. Mowie, wlacze kompa - tak do 50 i nie wiecej. Pogram, temperatura siega teraz nawet wiecej - 105*C (rekord) ale jednak maly blad wczesniej popelnilem, ona wtedy nie zwalnia do tych niskich wartosci wykorzystania procesora karty (165/250) tylko dalej pracuje na maksie, no ale temp 105*C to chyba i tak za duzo. Wyjde z gry i spada do 95*C (tak, już nie jest z niej wyciskane nic). Poczekam dluzej i spada do 80~85*C (to po dluzszym czasie odpoczynku, pelny cool). Dotykalem tez karty jak była nagrzana ale...nie poparzylem sie. Owszem, karta była dosyć ciepła (gorąca może nie, ale nagrzana) a nie jak pisaliście chłodna, czy też bez wiekszego czucia temperatury. Tą dało się czuć. Nawet dotykajac samej blachy kompa od strony GPU dało się czuć promieniujace ciepło. Co mnie martwi to tez to ze temp po wylaczeniu gry nie spada ponizej 75*C. Musze wylaczyc kompa zeby ostygla. To jak w koncu przegrzewa sie czy nie? Wentylator siedzi dobrze, nie chwial sie. Czyli faktycznie, karta nie zwalnia z wykorzystaniem zasobow nawet w temp 105*C ale czy taka temp moze byc powodem spadku FPS? Bo wlasnie jak sie nagrzeje to zaczynaja spadac. Help. Co teraz robic?

Link to post
Share on other sites

Czyli faktycznie, karta nie zwalnia z wykorzystaniem zasobow nawet w temp 105*C ale czy taka temp moze byc powodem spadku FPS? Bo wlasnie jak sie nagrzeje to zaczynaja spadac. Help. Co teraz robic?

Karta obniża taktowania by zapobiec trwałemu uszkodzeniu na skutek przegrzania.

Czyli wentylator się kręci tak? W takim razie stawiam na źle przylegający radiator do rdzenia. Innej możliwości nie widzę.

Skąd jesteś? Karta na gwarancji?

Link to post
Share on other sites

Przeinstaluje ale nie wiem czy mozna tak od razu nagrywac stery na stare stery czy trzeba sie starych pozbyc. karta nie byla chlodna byla dosyc ciepla, ale nie az tak goraca zeby sie popazyc. IMO troche za ciepła ale nigdy kart nie dotykałem w trakcie pracy wiec nie wiem jak to jest :/. I ktora wersje sterow mam pobrac?

Link to post
Share on other sites

Wchodzisz w tryb awaryjny (przy uruchamianku kompa dajesz F8), później usuwasz w Panelu Sterowania / Dodaj/Usuń Programy. Resetujesz kompa, ściągasz DriverCleaner (taki programik), wchodzisz w tryb awaryjny, instalujesz go, potem z listy wybierasz ATi/ AMD. Resetujesz kompa. Teraz ściągsz stery ze strony AMD (10.4), instalujesz je, resetujesz kompa, i patrzysz w sterach jaką masz temperaturę i nam tutaj podajesz :/ Dużo pisania, ale czynność bardzo prosta, na pewno sobie poradzisz :/

 

Wcześniej napisałem co i jak :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

Klikasz F8 oczywiście PO testach BIOS'u, czyli przed momentem pokazania się ekranu Windows Xp (ten z tym paseczkiem animowanym).

 

Najlepiej mi napisz swoje GG na PW i wtedy będę mógł Ci wszystko po kolei wyjaśnić co będziesz chciał, bo tak to będziemy pisać 10000 postów i tak nic z tego nie zrozumiesz.

Link to post
Share on other sites
:) - tak bym to wszystko okreslil. Temperatura 90*C niby mniej, ale gry chodza jeszcze gorzej (TF2 dokladnie). Sciny, spadki fps do 45 nawet (fps max mam na 80) po prostu :D . Jestem coraz bardziej bliski sprzedania tego grata i kupienia czegos za 3 tysiaki, wtedy pogram.
Link to post
Share on other sites

Hmmm, troche zbiliśmy temperature. Chłodzenie karty rozumiem, czyste (na wentylatorze i na radiatorze nie ma kurzu?). Ustaw częstotliwość karty w sterownikach na najniższą jaką można i wtedy sprawdź temperatury. Karta nie była nigdy kręcona?

Link to post
Share on other sites

Była o niewiele ale to juz nie problem. Wina lezy po stronie wentylatora. Po prostu przedtem sie wkurzyłem i jeszcze raz dotknalem karty i ... sie poparzyłem. Wykrecilem karte i jeszce raz dotykam, ciepła, ale dotknalem procka karty i wlasnie wtedy sie poparzylem. Wkladam karte i patrze ze wentylator sie nie kreci, musze mu "dać kopa" i sie kreci. Taka glupota a tyle nerwow. Juz dzisiaj tego nie zrobie ale jutro sprawdze czy mam gware zeby wymienic bo po kazdym wylaczeniu kompa i wlaczeniu sie nie kreci, musze go pochnac. :D

Link to post
Share on other sites

Chociaz problem niby rozwiazany, prosze modow o nie zamkniecie jeszce tego tematu. Wam chlopaki wszystkim w kazdym poscie podziekuje ale po zakonczeniu sprawy. W dodatku te sterowniki radoslaw co poleciles sa gorsze IMO od tych co mialem (tez z plyty) i te stare tez zaraz zainstaluje. Po prostu chodzi gorzej na nich na prawde. Tobie tez radze zrobic downgrade' a ale zrobisz jak chcesz, to tylko moje spostrzezenie :D.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...