Skocz do zawartości

Smartfon w przedziale 500-600zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez rysiooo,

Recommended Posts

Witam. Poszukuję smartfona w przedziale cenowym od 500 do 600 zł, z tym że prosiłbym o podawanie propozycji do 500zł i do 600zł oddzielnie, ponieważ nie jestem jeszcze do końca zdecydowany czy mam potrzebę dorzucania 100zł do telefonu (chyba że rzeczywiście bardzo zyskam na wydajności).

Wymagania:
-min. 4";
-bateria trzymająca powyżej 1 doby przy normalnym użytkowaniu (internet, smsy, dzwonienie, słuchanie muzyki, BEZ grania i oglądania filmów, bo nie korzystam raczej z takich funkcji);
-w miarę porządny aparat;
-min. 6GB wolnej przestrzeni na dysku;
-1GB RAM to obowiązkowe minimum!;
-używane wchodzą w grę;
-Android ICS+ (wersje z XDE też się wliczają) lub WP 8(nie chcę nic z mango).

Modele, które obecnie mam na oku:
-Sony Xperia L;
-Sony Xperia P;
-HTC One S;
-Nokia Lumia 820.

Zapraszam do komentowania i składania innych propozycji :)

Edytowane przez sobo11
Link to post
Share on other sites

Kolega ma lumie 820 i jest nie zadowolony, bo co chwile miał problemy z głośnikiem.

 

Zaś drugi kolega ma HTC One S, i mówi że jest dobry.

 

Bawiłem się Xperią P, i powiem że z tych 4 co wymieniłeś najbardziej do mnie przemawia ten model. Aparat jest jak na ten przedział bardzo dobry, gry chodzą płynnie. Jedyne co mi przeszkadzało to te przyciski funkcyjne, ale to kwestia przyzwyczajenia.

Link to post
Share on other sites

  • Miał tak, że każdy głośnik padł, potem nagle się sam naprawił i zaczął mu wydawać dźwięki podczas lekcji. Ostatnio mu w ogóle się nie włącza.

    Ja mam lumie 620, już drugi raz jest w serwisie, wyłącza się od dotknięcia, sam się dźwięk włącza, telefon sam dzwoni i wiele innych problemów.

  • Co do HTC, bawiłem się HTC ONE X, jak i Desire X. Niestety ONE S nie, ale widziałem zdjęcia, które wychodzą dobre. W tych htc co się bawiłem, 0 lagów.
  • Sony, mówiłem jest dobry, argumenty wyżej.
  • Od siebie mogę dodać jeszcze Samsunga Core, duży i tani, miałem okazje się przez chwilę pobawić i widziałem zdjęcia, i jest godny polecenia.

     

     

Edytowane przez grubciooo
Link to post
Share on other sites

Zależy do czego się używa ale w tych wszystkich 24-36h max, i tak codziennie trzeba ładować. 

Samsunga Galaxy Ace miałem przed lumią, i byłem bardzo zadowolony.

Mogę dodać, że znam kilka osób z różnymi modelami Lumii, 610,620,710,720,810,820 i 920.
Każdy mówi to samo, że telefon jest słaby, i brakuje w nim dużo aplikacji, i że chcą już się pozbyć tego telefonu.



 

Link to post
Share on other sites

 

 

a jak ma się bateria w tych lumiach, htc i  xperia p?
 http://cdn.gsmarena.com/pics/12/11/nokia-lumia-820-battery-test/gsmarena_002.jpghttp://cdn.gsmarena.com/pics/12/04/htc-one-s-battery-test/gsmarena_001.jpghttp://cdn.gsmarena.com/pics/13/05/sony-xperia-l-battery/gsmarena_005.jpghttp://cdn.gsmarena.com/pics/12/05/sony-xperia-p-battery-test/gsmarena_002.jpg
Link to post
Share on other sites

A ja mam Lumię 720 i Lumię 920 - i na 100% nie wróce do SzmelcDroida :

 

I znam masę osób, które się pozbyły SlowDroida i kupiły Lumie - bo sa szybkie - nawet najtańsza L520 jest szybka - znacznie szybsza niż 2x droższe Androidy.

 

Po pierwsze nie zostanę wydymany - i po roku nadal będe dostawął nowy soft, do 2016 roku mam pewny. Po drugie Lumia 920 ma najlepszy aparat - pomijam takie aparaty jak L1020. Po trzecie - DZIAŁA - szybko, płynnie, zawsze, bez Roota, bez "customów" - moja L720 po pół roku nadal działa, bez czyszczenia, dbania - powodzenia z Androidem.

 

Lumia 920 - mi bateria trzyma 2 dni - Lumia 720 spokojnie mi działała 4 dni i to własnie Lumię 920  bym Ci polecił - nie L820.

Link to post
Share on other sites

Może i Ci trzyma 920, ale jak używasz ją tylko do dzwonienia, bo moja 620 pod koniec dnia była na trybie oszczędności, a to tylko 700mAh róznicy, przy czym 920 ma większy ekran.

Może i jest szybka, nie zaprzeczam bo niema zbędnych dodatków jak w androidzie.

Mój galaxy ace nie był ani razu w serwisie przez 2 lata, a L620 przez pól roku jest już drugi raz.
Więc ja osobiście odradzam Nokie i windows phony.

 

SPAM // jg
 

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

@up

Ty nie posiadasz Lumii 620 i przestań wymyślać bajki. Dla potwierdzenia Twojej bujnej wyobraźni zacytuję, Twoją wypowiedź z innego tematu na tym forum:

"

  • ciężki i relatywnie duży
  • niewymienny akumulator ,
  • brak slotu na karty pamięci ,
  • brak trybu pamięci masowej ,
  • zbyt duża kompresja zdjęć ,
  • brak obsługi standardu MHL ,
  •  
  • systemowi Windows Phone 8 brakuje kilku przydatnych narzędzi ,
  • cena."

Przekreślone punkty są przez moderatora, z dopiskiem "niekompetentny".

 

Więc jeśli posiadałbyś Lumię 620 widziana byłaby przez komputer jako pamięć masowa i nie wymieniłbyś tego w wadach systemu WP8.

 

Jest to konto jakieś trolla, który zapewne już wcześniej dostał bana i teraz próbuje coś zwojować. Fajnie gdyby ktoś zrobił z nim porządek.

 

 

Wracając do tematu - moja Lumia 920 także wytrzymuje normalnie 2 dni. Nigdy się nie zdarzyło żebym pod koniec dnia musiał doładowywać, kiedy przez cały dzień korzystałem intensywniej z telefonu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Teraz ci nie zrobię zdjęcia telefonu, mogę zrobić zdjęcie pudełka, faktury.
Jak ci może bateria większa o 700 mAh wytrzymywać 2 dni, jak mi wytrzymuje 1 dzień? A ekran jest większy ekran w 920.

Te minusy skopiowałem z strony benchmark.pl, ze swoich bym dał trochę inne.

I znów się potwierdza, że piszesz o Lumii tylko w superlatywach, chociaż jest syfem.

Bez pozdrowień.

Link to post
Share on other sites

 

 

Teraz ci nie zrobię zdjęcia telefonu, mogę zrobić zdjęcie pudełka, faktury.

Co to kogo interesuje, czego możesz zrobić zdjęcie. 
Wypowiedź jest kompletnie nie na temat i dalsze ciągnięcie tego wątku, ignorując przeznaczenie tematu będzie punktowane.
I profilaktycznie przestrzegam przed wygłaszaniem kolejnych niekompetentnych opinii z Twojej strony. 
Link to post
Share on other sites

Ravir dlaczego nie lumia 820? Na benchmarkach ma wyniki bardzo zbliżone do L920. Da się ją używaną złapać za 500-600zł. Używana L920, natomiast to już wydatek powyżej 700zł, a nie jestem w stanie przeznaczyć aż tyle pieniędzy na telefon co powinno wynikać z tytułu i pierwszego postu.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Możesz wziąć 820 jak nie chcesz płacić więcej. 820 ma gorszy wyświetlacz i aparat, nie posiada ładowania bezprzewodowego, ma mniej pamięci wbudowanej i to chyba tyle. Płynność na tym samym poziomie, a być może i lepsza - to jedynie w przyszłości może się okazać - ze względu na mniejszą rozdzielczość.

 

Jeśli za 500-600zł znajdziesz fajną 820-kę to śmiało bierz. Tylko pamiętaj, żeby miała komplet papierów - dowód zakupu i karta gwarancyjna. Faktury vat marża unikaj.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Sobo11 - jakoś mi umknęła ilość Kasy - Sorry :) - zamiast 600 zł zobaczyłem 800 zł :)

 

Lumia 820 jest też bardzo fajnym telefonem - ma wprawdzie gorszy aparat, mniej pamięci - ALE - mamy slot na kartę Micro SD, więc Pamięć Wewnętrzna, L820 ma troszkę mniejszy wyświetlacz bo 4.3 cale a nie 4.5 jak L920 - czy gorszy - NIE - INNY :) AMOLED w L820 a IPS w L920 - mi bardziej podoba się IPS - ALE - są tacy, którzy wolą AMOLED. Decyduje gust. :)

 

Ogólnie rzecz biorąc to Lumia 820 jest o oczko niżej niż L920 - ale i tak jest świetnym telefonem.

 

TU Masz fajną propozycję za 610 zł

http://allegro.pl/nokia-lumia-820-czarny-mat-idealny-prezent-i3896361431.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...