Skocz do zawartości

komputer sam się włącza


Recommended Posts

Panowie.

 

 

Windows 8.1 oryginał. Zrobiłem reset biosu. komputer po wyłączeniu albo opcją zamknij albo przyciskiem power wyłącza i za 2-3 sekundy włącza ponownie

 

Probowalem prawie wszystkiego.

 

 

Core i5 4670k

asrock z87 extreme3

zasilacz seasonic g550

 

Nówki sztuki wczoraj montowane

 

Proszę o pomoc

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

Hmmmmm co masz na myśli?Że przycisk zamyka cały czas obwód? Nie sądze dlatego, że jeśli wyłącze PC poprzez długie przytrzymanie przycisku power komp sie nie wzbudza


Po wyłączeniu w opcjach zasilania "fast boot" problem nie występuje ale ja chce mieć włączony fast boot :)

Link to post
Share on other sites

Panowie prawdopodobnie chodzi o tzw hybrid shutdown. Gdy zamykam komputer poleceniem shutdown komp dziala jak nalezy.

Na poczatku sprawdzalem wiele rzeczy. Czy czasem jakies urzadzenie usb nie wzbudza czy moze konfiguracja uefi jest nie halo. Byla reinstalka systemu i reset biosu. Wedlug porad google wylaczylem fast boot w opcjach zasilania i to pomaga ale nie o takie polowiczne rozwiazanie problemu mi chodzi. W necie troche ludzi ma identyczny problem i niektorzy go rozwizuja metodami ktore podalem wyzej. Niestety mnie sie jeszcze nie udalo

Link to post
Share on other sites

@up

 

Nie bardzo rozumiem:)

Panowie sprawa wygląda następująco.

 

Spróbowałem wszystkiego łącznie z pająkiem obok obudowy....Coś mnie podkusiło żeby nie wkładać do PCIE-x1 karty dzwiek. (ASUS XONAR DGX)i jak ręką odjął. Komputer normalnie się wyłącza. Żeby wykluczyć ze to coś nie halo z PCIE1 wsadziłem ja do PCIe x16 i wtedy robi sie reset kompa. Wsadziłęm również karte graficzną do PCIE x 16 i wyglada na to ze w porzadku.

 

Panowie więc to wina karty dziwkowej?

Link to post
Share on other sites

Wsadziłem kartę sieciową PCIEx1 i wszystko w porządku nastepnie asus xonara ale DG na zwykłe PCI i wszystko w porządku. Chyba się gryzą asus xonar DGX z płytą albo coś niehalo z dzwiękówką


Poproszę o zamknięcie tematu


Bez obudowy nie próbowałem ale odłaczylem wszystkie elem,enty i zostawiłem w obudowie procka ram i ta dzwiekowke i problem istniał

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...