Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy w przedziale 2300-2500zł proszę o pomoc


Recommended Posts

Witam.

Jest to mój pierwszy temat stąd chciałbym serdecznie pozdrowić wszystkich forumowiczów ! Zarejestrowałem się u was ze względu na fachowość odpowiedzi oraz uzasadnienia czego ciężko oczekiwać na innych forach z których skorzystałem ostatnimi czasy.

Dobrze to może do sedna sprawy. Potrzebuje komputera (samej stacji) który będzie solidny (nie będę musiał biegać z każdą częscią co pół roku do serwisu na gwarancję) oraz wydajny (gry na wysokich detalach - wiadomo im wyżej tym lepiej, filmy full hd itd., internet). Przejrzałem zarówno wasze forum oraz fora o podobnym nachyleniu stąd mam już pewne rozeznanie w temacie i chciałbym tu podkreślić iż wiem o innych podobnych tematach, które zresztą przeczytałem ale żaden z nich nie rozwiał moich wątpliwości których nabyłem konsultując się w wielu miejscach - dlatego też stwierdziłem, że pora zapytać specjalistów.

Formalności:

  • Zastosowanie komputera : gry (w pierwszej kolejności bo lubie czasem zagrać w jakąś nowość tak by sprawiała przyjemność), filmy full hd, internet
  • Maksymalna kwota : 2300-2500 zł (lepiej by było bliżej 2300 ale do 2500 też przeżyje, najwyżej nie kupię piwa co jakis czas ;) )
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie (nie wiem jak się za to zabrać/nie mam czasu na nauczenie się)
  • Których części potrzebuję : Kompletny zestaw prócz myszki/klawiatury/monitora
  • Rozdzielczość mojego monitora : Będzie jeszcze kupowany (budżet 700-800zł)
  • Części z poprzedniego komputera : Nic
  • Specjalne wymagania : Solidność (chciałbym żeby pochodził, jestem przyzwyczajony do sprzętu za który może trzeba zapłacić ale ma być gwarancją jakości)
  • Własna propozycja zestawu : Właśnie po to założyłem temat by skonsultować moje propozycje i pytania:
    Intel(LGA 1150): 
    CPU: Intel Core i5-4440 lub Intel Core i5-4570 BOX (nie wiem co wybrać i czy to dobry wybór)
    RAM: Crucial DDR3 4GB 1600MHz CL11 (może goodram lub kingstone ? sam nie wiem)
    MOBO: Asrock H81M lub Gigabyte GA-B85M-D3H (słyszałem, że asrocki się wysypują ?)
    GPU: 
    Gigabyte Radeon R9 270XOC (są różne rodzaje tej karty w różnych cenach nie wiem co wybrać) lub MSI GTX 660 OC (lepsza/gorsza niż R9 ?)
     
    HDD: Seagate Barracuda 1TB SATA3
    PSU: Corsair VS Series 450W (tu pytanie na temat mocy: czy 450W starczy na ten zestaw ? kolega który zajmuje się składaniem kompów stwierdził, że będzie za mało (składa w firmie której nie ufam już raz zwalili robotę) czy w związku z tym powinienem mierzyć w większy ? Dodatkowe pytanie odnośnie zasilacza brzmi: karty R9 270X mają zasilanie na 2x6 pinów czy w związku z tym bedzie potrzebny inny zasilacz ?
    Napęd: Asus nagrywarka DVD DRW-24F1ST 
    CASE: Zalman Z3 Plus - również usłyszałem zdanie, że w przypadku Radeona r9 270X ta obudowa będzie za mała ?
  • Inne : Tak swoją drogą bardzo lubię słuchać muzyki w dobrej jakości, mam zestaw 5.1 i tu też pytanie czy te płyty główne będą miały wejście na 5.1 ? Czy wentualnie zastanowić się w przyszłości nad kartą muzyczną ?

    Z góry dziekuję za wszystkie odpowiedzi. 
Link to post
Share on other sites

Ja bym brał zestaw na i5-4440, na przykład coś takiego:

 

http://www.morele.net/inventory/info/reqx3N/

 

jeśli chodzi o kartę graficzną to może niech inni się wypowiedzą, bo trochę odstałem od obecnych trendów. A co do reszty: przyzwoity procek, dobra płyta główna z obsługą dźwięku 7.1 i obsługą CrossFire (2 karty AMD), 8 GB RAM 1600MHz, dobry zasilacz 550 W, chyba najlepsza obudowa w swojej klasie cenowej, dysk 1 TB i najtańszy napęd optyczny. Całość wykracza nieco poza budżet, na chwilę obecną wynosi 2687,33 zł w morele.net

 

Co do 2 x 6 pin, to można sobie dokupić przejściówkę z molexa http://www.morele.net/akasa-adapter-2x-molex-na-6-pin-pcie-ak-cb4-6-551442/

 

Co do wydajności Radeonów R9 270X to jest całkiem przyzwoity test na purepc: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_radeon_r9_270x_modele_niereferencyjne

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Ja bym brał zestaw na i5-4440, na przykład coś takiego:

 

http://www.morele.net/inventory/info/reqx3N/

 

jeśli chodzi o kartę graficzną to może niech inni się wypowiedzą, bo trochę odstałem od obecnych trendów. A co do reszty: przyzwoity procek, dobra płyta główna z obsługą dźwięku 7.1 i obsługą CrossFire (2 karty AMD), 8 GB RAM 1600MHz, dobry zasilacz 550 W, chyba najlepsza obudowa w swojej klasie cenowej, dysk 1 TB i najtańszy napęd optyczny. Całość wykracza nieco poza budżet, na chwilę obecną wynosi 2687,33 zł w morele.net

Troszkę mi nie pasuje wyjście poza budżet niestety ale chętnie poczytałbym argumentację:

-dlaczego taki zasilacz ?

-obudowa zalmana również jest bardzo chwalona więc dlaczego dobrałeś inną ?

-jaka jest realna różnica między i5-4440 a i5-4570 ?

-saphire to nie jakiś wynalazek ? nie lepiej może wziąć gigabyte ?

 

Z góry dzięki za info i poprosiłbym o ustosunkowanie się również do pytań w opisie ;)

Link to post
Share on other sites
  1. Zasilacz taki, bo jest dobry w swojej klasie i niewygórowany cenowo. Wg. mnie jeden z lepszych modeli ~500W do ~230zł.
  2. Szczerze nie doczytałem jaką obudowę proponujesz, wydaje się bardzo dobra. Tylko o parę złociszy droższa od SPC. Weźmiesz co Ci będzie lepiej pasowało.
  3. Realna różnica taktowania +100Mhz na stocku + 300MHz w turbo na korzyść 4570. Wydajnościowo to marginalne różnice.
  4. Sapphire nie jest w żadnym wypadku wynalazkiem, na Gigabyte za to kilka razy się przejechałem.

Ogólnie jak pisałem, nie orientuję się teraz w "graficznych" trendach, może ktoś poleci Ci bardziej opłacalny (cena/wydajność) model.

Edytowane przez 40rozbojnik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@autor

Twój zestaw jest OK

1.Procek bierz,który chcesz 4570 będzie szybszy

2.RAM zmień na coś z mniejszym CL (nie większym niż 9),ale Kingstony odpuść

3.Mobo lepszy będzie Gigabyte'a

4.GPU bierz 270x jest około 10% wydajniejsze od GTXa 660

5.HDD bierz od WD,które są znacznie niezawodniejsze od Seagate**

6.450w starczy bez problemu,ewentualnie możesz rozejrzeć się za XFX 450w.

7.nagrywarkę bierz najtańszą :D

8.Buda w tym budżecie  jest świetna,kto Ci powiedział,że będzie za mała?

Ode mnie masz jeszcze taką propozycję:

Intel Core i5-4440 /3.1GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/   

EVGA 500W 500B 80+ Bronze

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB

Zalman Z3

Crucial 4GB 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

MSI GeForce GTX 760 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit

Gigabyte GA-H81-D3 /intel H81, LGA1150/

Razem około 2550zł

 

-4 rdzeniowy procek

-dobry elektrycznie zasilacz

-Przewiewna i solidna buda

-4Gb RAMu pod rozbudowę

-GTX 760 od MSI (będzie on jakieś 10% wydajniejszy od 270x i około 20% od GTXa 660)

 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

**

http://blog.backblaze.com/wp-content/uploads/2014/01/blog-fail-drives-manufacture.jpg

Edytowane przez GRAABI
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Co do dysku - w jego specyfikacji jest napisane sata 600 - czy jest jakaś różnica między tym a sata 3 ?
Co do obudowy - jest jakaś różnica między zalmanem z3 a wersją z3 plus ?

Hmm ciekawe zestawienie :) No i znacznie bliżej wymagań cenowych :D Co do budy to usłyszałem to właśnie od kumpla który poniekąd również zajmuje się składaniem komputerów stąd chciałem zweryfikować informację.

 

//nie cytuj całych postów poprzedzających 

Edytowane przez kajitsu.
Link to post
Share on other sites

Jest sens dopłacać za to okno + wentylator przy tym zestawieniu które zaproponowałeś ? 
Wiem, że się lekko wygłupie ale ten WD jest na sata 2 czy 3 bo 600 nic mi nie mówi ;)

 

//nie cytuj całych postów poprzedzających

Edytowane przez kajitsu.
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...