Skocz do zawartości

AC IV Black Flag W czym tkwi problem


Recommended Posts

Witam ostatnio zakupiłem sobie najnowszego Assasina.Ustawienia rekomendowane spełniam.Lecz na ustawieniach średniowysokich w rozdzielczości 1280x1024 (przeważnie na wyspach z dużą roślinnością) potrafi tracić klatki z 60 do 40.Czy to wina sprzętu ?

 

Procesor : I5 3550P

Ram: 1x4gb ddr3 1600mhz

Płyta główna: b75ma-p45

Grafika: MSI GeForce GTX 650ti boost oc 2gb 

Zasilacz : OCZ ZS550W

 

Zalecane wymagania sprzętowe
  1. Procesor: Core i5 2400S 2,5 GHz / Phenom II X4 960 3,0 GHz lub lepszy
  2. Pamięć operacyjna: 4 GB
  3. Karta grafiki: GeForce GTX 470, Radeon HD 5850 lub lepsze (1024 MB pamięci, Shader Model 5,0)
  4. Dysk twardy: 30 GB
  5. System operacyjny: Windows Vista SP2 / Windows 7 SP1 / Windows 8 (32 lub 64-bit)

Komputer jest świeżo po złożeniu ,BF3 na ultra działa w 50-60 klatkach.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak wyżej. Na GTX760 mam wszystko ustawione na maksymalnych jest względnie* płynnie, jednakże po włączeniu tych cząsteczek PhysX zaczynają się schody(15-20fps) dla mojej karty nawet pomimo solidnego O.C. jej. Spróbuj wyłączyć ten dodatek jeżeli masz go włączony, gdyz  z tego co zauważyłem potrafi zmulić niektóre karty.

 

względnie - tak,  że obraz jest płynny(25-40fps). 1920x1080.

Link to post
Share on other sites

Na 780TI potrafi w niektórych miejscach spaść do 30 FPS, co prawda wszytko na maks, ale na tej karcie nie powinno mieć to miejsca, tak samo jak z AC3 UBI zawalił sprawę z optymalizacją, a właściwie nawet za nią się nie brał, aż strach myśleć co to będzie z Watch Dogs, bo to ten sam silnik graficzny.

Link to post
Share on other sites

Sylvian Trotter, producent nowego Assassyna, chyba nie do końca przemyślał swoją wypowiedź, którą przytacza serwis Videogamer, dotyczącą wydajności ACIV na konsolach i na PC-tach:



Jest to zawsze kompromis pomiędzy tym jak gra wygląda i jak szybko może działać w oparciu o wydajność danego urządzenia. Na PC zazwyczaj nie ma się co martwic o wydajność, gdyż jeśli gra nie działa odpowiednio szybko to po prostu kupujesz lepszą kartę graficzną. W przypadku gry na konsolę nie masz takiej możliwości.


 


 


Chyba wszystko jasne.Boli jednak fakt,że gra oryginalna a twórcy ładują nas za przeproszeniem w dupkę.


Link to post
Share on other sites
A co jeszcze moze wplywac na wydajność w tej grze ? Nie chciałbym obnizac detali.. bez physx bedzie duzo lepiej? Jaki filtr AA najlepszy w stosunku wyglad/obciążenie systemu?

 

Bez physx każda gra dział lepiej, a jest to taki duperel dodawany po to, aby ludzie kupowali karty za ponad 2000 zł. AA to zależy czy NVDIA czy AMD bo czasem jeden filtr może działać lepiej na karcie jednego producena, a słabiej na drugiego. Najlepiej wyłączać takie bzdety jak physX, teselacja itd. Mocno obciązają GPU a tak naprawde zbyt wiele nie dają (w stosunku do tego co oferują), warto tez pobawić sie jakoscią cieni, blur/HDR i zobaczyć jaka będzie płynność.

Jeżeli Ubi się tak będzie z nami bawiło to Watch Dogs'a pewnie nawet nie włączę.

Miał być na jesień, ale nie wydali bo jak stwierdzili chcą dać dopracowany produkt, czyli pewnie był jeszcze w gorszym stanie niż AC3, AC4 w dniu premiery i dali sobie czas do wiosny na łatanie baboli, a wymagania napewno będą duże. Jakiś czas temu opublikowali zalecane i były one dosyć wysokie, a trzeba brać poprawke że zalecane często nijka się mają bo realnego zapotrzebowania na moce obliczeniowe.

Edytowane przez Lucky87
Link to post
Share on other sites

Tutaj bym pokombinował z Jakością Otoczenia... ;) Spokojnie można sobie dać na Normalne i już jest mały skok wydajności... Antyaliasing na FXAA lub SMAA bo TXAAx2 zarżnie  do około 20fps Twoje GPU. Okluzje otoczenia możesz wyłączyć... Cienie dać na Wysokie lub Bardzo Wysokie wedle uznania... Miękkich nie polecam bo są dla mnie brzydsze i zarzynają karty... PhysX można sobie odpuścić bez GTX780Ti lub jakiegoś MultiGPU.

 

@UP - nie widziałem w AC4 ustawień tesselacji czy HDR/Blur ... jest tylko rozmycie w ruchu które praktycznie nie obciąża GPU.

 

Aha... i coś co zbija mocno FPS to Jakość GodRay (promienie słoneczne)

 

@TurboAlek - nie bój nic o Watch Dogs ;) To będzie udany produkt na skalę The Division.

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Tutaj bym pokombinował z Jakością Otoczenia... ;) Spokojnie można sobie dać na Normalne i już jest mały skok wydajności... Antyaliasing na FXAA lub SMAA bo TXAAx2 zarżnie  do około 20fps Twoje GPU. Okluzje otoczenia możesz wyłączyć... Cienie dać na Wysokie lub Bardzo Wysokie wedle uznania... Miękkich nie polecam bo są dla mnie brzydsze i zarzynają karty... PhysX można sobie odpuścić bez GTX780Ti lub jakiegoś MultiGPU.

 

Rozumiem że to treść skierowana do mnie ? :)

Link to post
Share on other sites

 

Jest to zawsze kompromis pomiędzy tym jak gra wygląda i jak szybko może działać w oparciu o wydajność danego urządzenia. Na PC zazwyczaj nie ma się co martwic o wydajność, gdyż jeśli gra nie działa odpowiednio szybko to po prostu kupujesz lepszą kartę graficzną. W przypadku gry na konsolę nie masz takiej możliwości.

 

Chyba wszystko jasne.Boli jednak fakt,że gra oryginalna a twórcy ładują nas za przeproszeniem w dupkę.

 

To już trzeba być na prawdę zadufanym w sobie palantem żeby na głos takie coś mówić, innymi słowy mamy gdzieś graczy pecetowych, jak ich stać na super grafe to sobie pograją w naszą grę albo kupią specjalnie by w nią pograć, ciekawe co zrobi gracz który dowie się jakie ta gra ma wymagania i jakie jest zdanie dewelopera na ten temat , poleci po lepszą kartę żeby to "arcydzieło odpalić", czy machnie ręką, stuknie się w czoło i wyda kasę na coś innego?

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

To już trzeba być na prawdę zadufanym w sobie palantem żeby na głos takie coś mówić, innymi słowy mamy gdzieś graczy pecetowych, jak ich stać na super grafe to sobie pograją w naszą grę albo kupią specjalnie by w nią pograć, ciekawe co zrobi gracz który dowie się jakie ta gra ma wymagania i jakie jest zdanie dewelopera na ten temat , poleci po lepszą kartę żeby to "arcydzieło odpalić", czy machnie ręką, stuknie się w czoło i wyda kasę na coś innego?

Takie farmy jak Ubisoft i EA maja pctowców w d... i każdy chyba powinien o tym wiedzieć, dla nich liczą się pieniądze - robią grę na konsolę, wszystko na jednym silniku graficznym żeby było prościej, stare wykorzystywane w wcześniejszych grach animacje, nawet w bf-ie 4 są skopiowane budynki z pozostałych części tylko po prostu pobawiono się kolorami, zniszczeniem i materiałem z którego jest zbudowany i już mamy hit. Takie farmy to nie liczą się z tym, żeby jeszcze starać się przypodobać pctowcom - kto kupi to kupi, a oni i tak największy mają hajs z konsol gdzie ciągną sobie prawie 300 zł za grę, dziękuje dobranoc. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...