Skocz do zawartości

Prośba o ocenę zestawu komputerowego


Recommended Posts

Witam,

Mam prośbę o ocenę zestawu komputerowego, a także mam dwa pytania, ale "first things first":

 

  • Płyta główna: MSI Z87-GD 65 Gaming
  • Procesor: Intel Core i5-4670K
  • RAM: Corsair Vengeance Pro 16GB 1600 MHz KLIK!
  • Karta graficzna: MSI GeForce GTX 770 KLIK!
  • Dysk HDD: Seagate Barracuda 2TB 7200 RPM KLIK!
  • Dysk SSD: Plextor M5 Pro 128GB
  • Napęd: Pioneer BDR--S08XLT
  • Chłodzenie: Thermaltake NiC C5 CLP608
  • Zasilacz: be quiet! Dark Power Pro P10 750W CM80 Plus Gold
  • Obudowa: Thermaltake Chaser MK-1
  • Monitor: BenQ 24" XL2411T Flicker-free

 

A teraz pytania:

  1. Czy warto dołożyć do Core i7-4770K jeżeli komputer ma być TYLKO do gier i pracy biurowej. Żadnej obróbki wideo, grafiki itp.
  2. Czy warto dołożyć do GTX 780Ti jeżeli nie mam zamiaru grać w rozdzielczości wyższej niż 1920x1080 (oczywiście wszystko na FULL :D ).

Zasilacz celowo wybrałem 750W z tego względu, że mam zamiar za kilka miesięcy dokupić drugą kartę graficzną, a nie będę chciał kupować drugiego zasilacza, więc wole mieć zapas mocy już na początku.

 

Oczywiście jestem otwarty na różne sugestie :)

Link to post
Share on other sites

Komp do gier?

16Gb RAMu i I7 są zbędne.

 

Mobo-ok,ale przepłacone wystarczy asrock extreme 4/z87-g45 gaming

Procek-ok

RAM-jak pisałem taka ilość jest zbędna

GPU-ok

HDD/SSD-ok

Ja tutaj szedłbym w 780ti.


Jaki budżet na całość?

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Ode mnie coś takiego:

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock Z87 Extreme4 /intel Z87, LGA 1150/

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Gigabyte Radeon R9 290X OC 4GB DDR5 512bit (1040/5000)

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl

Seasonic SSR-650RM 650W 80+ Gold

Plextor M5S 256GB SATA3 (520/390MB/s)

bequiet! Dark Rock Pro 2

Razem około 5800zł

 

-4 rdzeniowy procek z odblokowanym mnożnikiem

-Świetne pod OC (2 kości UEFI.12 fazowa sekcja zasilania) mobo od Asrocka

-Cichy i niezawodny HDD

-Pojemny SSD od Plextora na niezawodnym kontrolerze Marvela

-Wydajne i ciche chłodzenie

-Radeon 290x od Gigabyte'a ewentualnie możesz rozejrzeć się za 780 ti Gigabyte GeForce GTX 780 Ti 3GB DDR5 384bit (928/7008) niestety wtedy zestaw wyjdzie drożej i będziesz musiał na czymś oszczędzić

a) Możesz kupić SSD 128Gb

b)Nie kupować coolera CPU

-Sprawdzony RAM o dobrych parametrach

-Świetnie wykonana obudowa

-Porządny zasilacz z wysoką sprawnością od Seasonica

 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

http://i.imgur.com/lZQUAbt.png

Edytowane przez GRAABI
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Ok, zrobiłem małą "rekonfigurację"

 

Prosiłbym teraz o ocenę:

 

Obudowa Thermaltake Chaser MK-1 USB 3.0 ATX/HDD Dock/140mm + 2x200mm LED bez zasilacza (VN300M1W2N)

Płyta główna ASRock Z87 EXTREME4, Z87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (Z87 EXTREME4)

Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670K)

Zasilacz Be Quiet! Dark Power Pro 10 750W CM 80PLUS Gold

Pamięć RAM Crucial Tactical DDR3 16GB/1600 (2*8GB) BLT2CP8G3D1608DT1TX0CEU

Dysk SSD Plextor M5 Pro 2,5'' 128GB, SATA III ( Read/Write 540/340MB/s) PX-128M5P

Dysk twardy Western Digital Black, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD1003FZEX)

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 780 Ti, 3GB GDDR5 GV-N78TOC-3GD

Napęd Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK

Chłodzenie CPU Thermaltake NiC C5 CLP0608

 

 

Z góry mówię, że 16GB RAM jest czymś na mały "wyrost", ale też nie jest to duża dopłata w stosunku do 8GB.


Dodam tylko, że to dla mnie bardzo ważna i pilna sprawa:)

Edytowane przez vitno
Link to post
Share on other sites

Ma to być mocny sprzęt stricte do gier, a monitor to będzie BenQ 24" XL2411T Flicker-free.

 

Niestety, ale sprzęt do gier, który ma mi wystarczyć na dłużej niż 6 miesięcy nie będzie mnie kosztował 3000zł :/

 

A szkoda:( Oczywiście liczę się z wysoką ceną.

Link to post
Share on other sites

Zależy kto jakie ma podejście co do sprzętu, jeżeli jesteś maniakiem "FullHD + all Ultra" to tutaj pojawia się problem opłacalności zestawu. W większości gier można wyłączyć pierdylion opcji które obciążają sprzęt a nijak przekładają się na poprawę grafiki. Bardzo często zejście z detali Ultra na High nie wpływa aż tak negatywnie na jakość wyświetlanego obrazu. Dodatkowo stawiasz na płynność obrazu kupując monitor 120 Hz, jeżeli zależy Ci tak na płynności obrazu to czy będziesz miał czas zwracać uwagę na jakość cieni czy spadających listków ? Sama matryca TN w Twoim wyborze już wpłynie negatywnie na jakość obrazu w porównaniu do matrycy VA / IPS

 

 

 

Niestety, ale sprzęt do gier, który ma mi wystarczyć na dłużej niż 6 miesięcy nie będzie mnie kosztował 3000zł

 

Można to zrobić o wiele taniej, tyle że z głową. Kupić na chwilę obecną i tak bardzo mocny sprzęt w niższej cenie, najlepiej tam gdzie kończy się opłacalność. Resztę pieniędzy wystarczy schować w skarpetę i czekać na nowe GPU  

Link to post
Share on other sites

Co karty graficznej, poszukiwanie kończyłbym na R9 290 / GTX 780, z naciskiem na tą pierwszą gdyż oferuje to samo co GTX 780 a kosztuje 200 zł mniej. Dopłata do GTX 780Ti dla 10% wydajności więcej nie ma dla mnie najmniejszego sensu, przy 100 klatkach zyskasz dodatkowe 10, przy 60 dodatkowe 6. 

 

8 GB DDR3 to zapas pamięci na dłuższy czas, absolutnie nie rozumiem tutaj zakupu "na wyrost"

 

Zasilacz co prawda porządny, ale po co ? Spokojnie znajdzie się o wiele tańszą a i porządną jednostkę. 

 

Obudowa kwestia gustu, ja akurat nie przepadam za świecidełkami, chłodzenie można kupić wydajniejsze w podobnej cenie, dopłata do wersji dysku Black dla dłuższej gwarancji dla mnie jest znów niezrozumiała. 

 

Może warto trochę zaoszczędzić i kupić dajmy na to jakiś sprzęt audio w postaci karty i głośników, dla mnie dobry dźwięk podczas grania sprawia mi więcej frajdy i przyprawia mnie częściej o dreszcze i przyśpieszony puls niż detale Ultra. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...