Skocz do zawartości

Procesor i płyta główna ~ 1000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez NewSky,

Recommended Posts

Witam. Prosiłbym o złożenie zestawu składającego się z płyty głównej i procesora w cenie +/- 1000zł. Jeżeli będzie trzeba dołożyć np. 100zł ale dzięki temu wydajność znacznie wzrośnie to jestem w stanie to zrobić. Resztę podzespołów mam więc potrzebne mi tylko to.

 

  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: +/- 1000 zł
  • Których części potrzebujesz?: Procesor oraz płyta główna
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Możliwe
  • Specjalne wymagania: Nic specjalnego, oby tylko te części były wydajne
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Wszystko oprócz procesora i płyty głównej
  • Własna propozycja zestawu: Brak 
  • Inne: Brak
Link to post
Share on other sites

Zestaw niepodkręcalny

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

Intel Core i5-4440 /3.1GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Podkręcalny

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Intel Core i5-3570 /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/


4570 będzie wydajniejszy,ale na korzyść 3570 przemawia OC, po którym powinien przegonić Haswella z zablokowanym mnożnikiem.

http://content.hwigroup.net/images/news/Test-Intel-Dualcore-Haswell-4570T-BF3-pcgh.png

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja dodam trochę popularnego wyboru, przy czym trzeba by już dołożyć ~200 zł.

Asrock H87 Fatal1ty Performance + i5 4670K - duży potencjał OC, fajnie wyposażona płyta. 

 

Podoba mi się ten zestaw i chyba dołożę sobie te 200 zł :)

 

A jeżeli bym wybrał właśnie taki zestaw to czy to chłodzenie by było dobre czy szukać jakiegoś innego ?

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-lt-he922-610273/

Link to post
Share on other sites

Do kręcenia Spartan to mało. Ogólnie polecane to SPC Fera (to też mogłoby być mało), Fortis (takie sensowne minimum), Ereboss (może się w obudowie nie zmieścić i podobno "słyszalny") i Thermalright Macho (tutaj dwie wersje - 120 oraz Black-White). Kolejność nieprzypadkowa. Wzrost ceny to wzrost wydajności w tym przypadku.

ps. porada na podstawie opinii z forum i/lub recenzji; osobiście nie korzystałem (jeszcze;) )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...