Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam szukam telefonu max do 600zł.Najlepiej gdyby był nowy.Telefon mi głównie by służył do:
-słuchania muzyki (2-3 godziny dziennie słucham)
-robienie zdjeć (oczywiście jak na swoją półke cenowa )
-oczywiście do dzwonienia sms
-żeby baterie w miare dobrze trzymałą
A co do reszty to byście mogli coś poradzić? Myslałem nad lg l7 II lub lumia 720.

Link to post
Share on other sites

Tylko, że nie każdy ma czas polowac tygodniami na tę jedną jedyną okazję...  ;P Cena normalna nowej 720 to z całą

 

Btw moja szybka refleksja:

 

 

Ludzie ceńcie swój czas trochę bo często marnujecie xx godzin jak nei lepiej by zaoszczędzić 50--100zł. Czy wasz czas jest aż tak mało wart ?

Link to post
Share on other sites

Ma 512 MB RAM - więc nie wszystkie gry i programy się uruchomią - jest to mniej niż 0.5% ale jest. Ma nie wymienny akumulator - czyli ew. wymiany to w serwisie. Nie zmienimy tez obudowy. Po za tym wada dla niektórych jest ekran IPS a nie AMOLED. Ale to też rzecz gustu.

 

Po za tym - nie stwierdziłem jakich większych wad - po za wadami WP8 ale to temat na inną rozmowę.

Link to post
Share on other sites

W tej cenie ekranu lepszego nie dostaniesz - w sensie rozdzielczości (różnić może się tylko technologią - amoled, ips, tft). 

Myślę, że głównym wyznacznikiem w tym budżecie powinna być płynność działania telefonu, a jej L720 zarzucić nie możemy - działa tak jak powinna.

512MB RAM - mimo tego odpalisz i płynnie pograsz w więcej wymagających tytułów niż na telefonie z 1GB RAM opartym na Androidzie (na nim odpalisz takową grę, ale pograć już się nie da ze względu na brak płynności)

Te wady stają się wadami jedynie przy porównaniach z droższymi telefonami. 

 

Do tego masz darmową działającą offline nawigację na cały świat od Nokii.

Link to post
Share on other sites

W Lumi 720 jest nawigacja tylko na Polskę :) Niestety :) za 50 zeta można dokupić na cały świat - opłata jednorazowa.

 

Ja sam posiadam Lumuię 720 i jestem bardzo zadowolony : bateria długo trzyma, świetny aparat, po dokupieniu lepszych słuchawek bardzo dobry dźwięk. Do tego jakość materiałów, spasowanie i wykonanie na najwyższym poziomie. 

 

Polecam

Link to post
Share on other sites

Czamarek - przestań pisać GŁUPOTY - jakbyś był normalny to BYś wiedział że CZTERY rdzenie nie oznaczają wydajności - stare 4 rdzenie nie maj szans z wydajnymi dwoma. Po za tym Windows Phone 8 dziął PŁYNNIE na dwóch rdzeniach - a Android nawet na najnowszych Sanpdragonach 800 potrafi się zamulać, zwalniać i zacinać.

 

Lumia 520 - mająca dwa rdzenie działa 10x  szybciej niz ten "Chiński wynachodek" - jest szybsza płynniejsza, posiada wsparcie do 2016 roku. Posiada SERWIS w całej Europie, pełen pakiet językowy z Polskim włącznie.

 

Lumia 720 ma 10x lepsze wykonanie, jest znacznie lepiej spasowana - ma znacznie lepszy aparat, z JAŚNIEJSZYM obiektywem Carl Zeiss (światło 1.9) - do tego mamy DARMOWĄ nawigację. I działa ZNACZNIE DŁUŻEJ.

 

Zopo ZP810 - BRAK serwisu w Polsce, brak części, trzega je sprowadzać z Chin, brak aktualizacji, po 12 miesiącach nowym model a stary nie dosjaje najnowszej wersji, słaby aparat, jakość wykonania to ruletka - mozna trafić na dobrą ale i na spartaczony egzemplaż - i ślij go Chin. Gwarancja na 12 miesiący. Po likwidacji firmy która je sprowadza zostajemy z NICZYM.

Link to post
Share on other sites

A nie jest tak?

 

Mamy 24 miechy gwarancji? Mamy serwis w Polsce?  Mamy dostepnosc części? Mamy wspracie dłuższe niż parę miesięcy max rok? Jakie 4 rdzenie? A5, A7 ?

 

Dziwi mnie brak protestów przed - wciskaniem - dziadostwa z Chin - KUPU - świetny, i najlepszy. Ale jak Ci się zepsuje to nie miej do mnie pretensji, ze gwarancja 12 miesięcy w Chinach.

 

Jak mam komuś coś polecać to wolę taki sprzęt - który jest pewny - ma serwisz, wsparcie i części. Bo przypominam, ze jak rozbijecie szkło - to trzeba je kupić samamu - bo gwarancja tego nie obejmuje - a sprowadzanie szkła z Chin i szukanie serwisu - który może się podejmnie wymiany fajne nie jest.

Link to post
Share on other sites

Nie napisałem, że nie masz racji w pewnych kwestiach, tylko zdarza Ci się w niektórych wypowiedziach mocno przesadzić w jedną stronę. Wiem, że potrafisz pisać obiektywniej i bez takich emocji, więc staraj się tego trzymać (może dwa wdechy przed napisaniem czegoś?:)).

Link to post
Share on other sites

@rysiooo

 

działa tak jak powinna.

512MB RAM - mimo tego odpalisz i płynnie pograsz w więcej wymagających tytułów niż na telefonie z 1GB RAM opartym na Androidzie (na nim odpalisz takową grę, ale pograć już się nie da ze względu na brak płynności)

Te wady stają się wadami jedynie przy porównaniach z droższymi telefonami.

 

Czy na prawdę to forum musi tak bardzo hejtować telefony z Androidem? Uwierz mi chłopcze, S3 z rootem bije na głowe tą śmieszną lumie z dwoma rdzeniami i 512mb ram. Juz nie mówiąc o płynności w grach, i, co najwazniejsze, DOSTĘPNOŚĆI gier. Polecanie lumii do gier jest tak samo "świetnym pomysłem" jak polecane Soniacza w przypadku słuchawek nausznych ;) Poza tym co do ram, mój brat miał Lumię 520, którą tak w niebiosa wychwalacie itd... szkoda tylko, że nie dość, że trzeba sie trochę napracowac aby wgrac grę nie płacąc za nią (trzeba miec nieźle nawalone we łbie żeby płacic za takie angry birdsy lub plants vs zombies), to w dodatku nie mógł nawet odpalic swojej ulubionej gry o nazwie Dungeon Hunter, oraz nie wspominając nawet o gta san andreas. Powód? 512 mb ram :D Cudowna lumia udawała, że włącza grę, a po załadowaniu... wychodzi. Musiałem mu oddać mój drugi fon tzn Xperię P, żeby mógł se pograc w gierki na spokojnie bez kręcenia (większośc jego jest darmowa) i mieć lampę błyskową do zdjęć, bo szlag go już trafiał z ta lumią, sprzedał jakiemus naiwniakowi za 400zł XD

 

 

Oczywiście, żeby nie wyjśc na hejtera Lumii wszelkiej maści dodam, że jeśli nie zależy Ci na grach oraz nie przeszkadza Ci prymitywny ograniczony system, to 720 będzie najlepszym wyborem, tzn aparat, nawigacja, płynności interfejsu, praktyczność, wykonanie i jakość dźwięku ;) Z androida to możesz pomyśleć o Xperii L bądź używka S2.

 

Pozdrawiam :)

 

 

 


Ravir trochę przesadzasz. 1. Pokaż dowód na przymulanie androida na snapdragonie 800 2. Miałeś tego chińczyka w ręku, czytałes testy? Więc na jakiej podstawie stwierdzisz ze jest 10x szybszy i lepiej wykonany od Nokii?

Słuchanie wypowiedzi tego zagorzałego hejtera androida mija się z celem, odpuść sobie :D Prymitywy (prostaki) zawsze wybiorą proste rzeczy (w tym przypadku system) :DDDDDDD Hejt za hejt, koleżko ;)

 

Niewłaściwe zachowanie // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

@up

Twój brat jest niezwykle fenomenalny - zainstalował grę, która jeszcze nie wyszła na Windows Phone - San Andreas.

 

Akurat tak się składa, że miałem prawie dwa lata SGS2 i nie poleciłbym go nikomu. Stary system, z sporą ilością błędów. Uprzedzę - XDA - nie ma chyba, żadnej ukończonej wersji ROMU 4.3 - wszystko w fazie beta. Na beta wersjach zostawały już Romy nad którymi pracowali mniej więcej pod koniec pierwszej połowy 2013. Za te pieniądze jest to jeden z gorszych wyborów.

 

 

 

Prymitywy (prostaki) zawsze wybiorą proste rzeczy (w tym przypadku system)

I za to powinieneś dostać blokadę. Swoją próbą wypowiedzi prezentujesz poziom nastolatka, dla którego najważniejsze w telefonach są gry. Uwierz, że większość społeczeństwa nie potrzebuje telefonu do gier, a oczekuje od niego stabilnej i płynnej pracy.

 

Chciałbym, żebyś jeszcze powiedział, co tak skomplikowanego robisz na systemie Android, że innych śmiesz nazywać prostakami. Bo chyba nie masz na myśli zmiany ROM'u,. czy zrootawania - to może zrobić każdy po przeczytaniu instrukcji.

Link to post
Share on other sites

@up

 

Racja, wprowadził mnie w bład, za dużo na ruskich stronach siedzi (zamiast gta był batman, fail XD)

 

Zabawa w kernele, modyfikacja dźwięku, różnej maści emulatory, używanie fona jako pilot do tv, czasem w "magiczny" sposób do wieży, jako mobilka do downloadu, jak już wspomniałeś jako centrum rozrywki (nie ma to jak zamienić 5 cali w 10 cali, wp raczej tego nie potrafi :) ), edycja dokumentów, nie wspominając o różnej maści zmiany wyglądu jak launchery, specjalne apki, blablabla, podkręcanie procka, zwiększanie ilości pamięci wewnętrznej, uzywanie telefonu jako mikrofon, uzywam go także jako "królika doświadczalnego", ucząc ludzi jak wgrywac różne modyfikacje, roomy, kernele, zmiany build.prop itd, współpraca z inteligentnym zegarkiem, nawigacja, latarka, kalendarz, szybki dostęp dzięki poleceniom głosowym do internetu i innych apcji, przenośna baza danych jak zdjęcia, filmy, pliki (dropbox), jako radio, narzędzie do upiekszania zdjeć, stacja nfc do płatności zamiast gotówką, stacja tetheringu, jestem także twórcą i testerem aplikacji itd itp

 

Tak, wiem, Lumia też posiada wiele z tych właściwości, nie musisz mówić.

 

 

Ale Ok, skoro niegrzecznie się zachowałem a autor nic nie mówi to se daruje ratowanie go od tego systemu.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Piotr19953
Link to post
Share on other sites

szkoda tylko, że nie dość, że trzeba sie trochę napracowac aby wgrac grę nie płacąc za nią (trzeba miec nieźle nawalone we łbie żeby płacic za takie angry birdsy lub plants vs zombies)

 

Uratuj najpierw siebie od takiego myślenia. Obyś w życiu nie spotkał kogoś kto, tak jak Ty, stwierdzi, że trzeba mieć nawalone by zapłacić za Twoją pracę....

Link to post
Share on other sites

 

 

Zabawa w kernele, modyfikacja dźwięku, różnej maści emulatory, używanie fona jako pilot do tv, czasem w "magiczny" sposób do wieży, jako mobilka do downloadu, jak już wspomniałeś jako centrum rozrywki [...] zmiany wyglądu jak launchery, specjalne apki, blablabla, podkręcanie procka, zwiększanie ilości pamięci wewnętrznej, uzywanie telefonu jako mikrofon, uzywam go także jako "królika doświadczalnego", ucząc ludzi jak wgrywac różne modyfikacje, roomy, kernele, zmiany build.prop itd 
 Olaboga... Macie nerwy na to wszystko.
Link to post
Share on other sites

@piotr19953

A myślisz, że ile procent społeczeństwa spędza tak jak Ty 90% swojego czasu przyklejona do telefonu?

Sam, kiedy posiadałem SGS2 robiłem z nim chyba wszystko co się dało, ale mam już tego dosyć i nie chcę ponownie przez to brnąć. Szkoda czasu na ciągłe zmiany ROMów, przywracanie ustawień i aplikacji.

Granie na telefonie? Tylko w wolnych chwilach poza domem, bądź w podróży, kiedy już nic więcej w sieci nie jest do przejrzenia. Żeby przyjemnie pograć wolę usiąść przed PC.

 

I gwarantuje, że większość ludzi która przekroczyła 25 rok życia także raczej nie będzie bawiła się w cyrk z telefonem, a oczekuje solidność, stabilności i płynności.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...