Skocz do zawartości

Problem z kartą - AMD Gigabyte 7970 GHz


Recommended Posts

Witam!
Problem jest przedstawiony na poniższym filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=-wrWLrBcCwo

Już drugi, może trzeci raz mi się tak zdarzyło w przeciągu ok. 3 miesięcy, czyli raczej nie jest to zbyt uciążliwe... Dzieje się to wtedy, gdy oglądam jakiś filmik z YouTube na innej stronie (w tym wypadku JoeMonster).
Karta pod obciążeniem działa perfekcyjnie, lecz podczas przeglądania stron internetowych oraz podczas oglądania filmów (AllPlayer) występuje migotanie obrazu. Trwa to dosłownie ułamek sekundy. Górna oraz dolna część obrazu wygląda mniej więcej tak:http://i1293.photobucket.com/albums/b587/Karol1701/CAM00138_zps7af05f88.jpg

To jest zdjęcie z poprzedniej przygody - podczas oglądania JoeMonster. Dlatego zaznaczam, że migotanie dotyczy górnej oraz dolnej części obrazu przez ułamek sekundy (takie paski jak powyżej), a nie dokładnie tego, co przedstawia powyższe zdjęcie. Dzieje się to w różnych odstępach czasowych - czasami co kilka/kilkanaście sekund, a czasami można liczyć w minutach.

Ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną?
Dodam tylko, że temperatury są prawidłowe (38-42 stopnie w przeglądarce, czy filmach).
Zauważyłem, że migotanie nie występuje, gdy w tle jest włączony jakiś filmik z YouTube na przykład (zegary karty są wtedy wyższe niż w spoczynku).
System to Windows 7 64bit.

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem oraz wszelką pomoc.
Pozdrawiam,
Karol.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie RAM siada, miałem podobne rzeczy, i jedynie co pomogło to format. Prawdopodobnie jakiś syf siedzi Ci na dysku, zresztą to jest sposób na 90% problemów które wydają się hardwarowe. Co dziwne ja miałem tak, że po czasie zaczęło mi się coraz częściej pojawiać, występowało np jak chciałem włączyć filmik z YT na forum lub filmiki na filmwebie.
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mi się dziwne rzeczy zaczęły dziać po włożeniu SSD. Od tamtego czasu formatowałem dyski kilka razy, robiłem różne kombinacje typu: bez SSD, bez HDD, inne kable, inne wejścia PCI, inne sterowniki, inne biosy, czy inny zasilacz. Wtedy walczyłem z czarnym ekranem po resecie (z obudowy) oraz po wyjściu z Biosu płyty głównej poprzez "save and reboot". Do tej pory nic nie zdziałałem i problem ten nadal występuje. Później przyszło migotanie i te paski ze 2 czy 3 razy się pojawiły podczas filmików.
Chcę sprzedać kartę, lecz nie jestem jednym z tych, co sprzedają uszkodzoną jako sprawną. Dlatego najpierw chcę wszystko doprowadzić do ładu, a później ewentualnie sprzedać (póki jest wielkie halo na wszelkiego rodzaju COINy).
W środę pójdę do ProLine (tam dokonałem zakupu) i dam im ją na jeden dzień do sprawdzenia. Zobaczymy co z tego będzie.
Ale do tego czasu jak ktoś wpadnie na jakiś pomysł to chętnie posłucham ;)
Pozdrawiam,
Karol.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem tak samo przy windowsie 7 tylko odwrotnie bo właśnie działo się tak pod niewielkim obciążeniem ale po formatach się uspokajało. Wydaje mi się, że to jest problem software'owy. Ewętualnie masz jakiegoś syfa na windowsie...

Chyba, że kolega ma racje i może to też byc wiana ramu .

 

A tak btw Grasz w Combat Arms bo wydaje mi się, że widziałem ikonę :P

Edytowane przez Avest_PL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Syf na Windows'ie zdecydowanie odpada - jak już mówiłem, kilka razy przeinstalowywałem system (oryginalny). :(
Combat Arms? Nie, nawet nie wiem co to szczerzę mówiąc.... :) Aktualnie tylko BF4 (i zbliżająca się sesja :[ )! :)
Pozdrawiam,
Karol.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jutro idę właśnie do Proline i daję ją na jeden dzień do sprawdzenia...
Chodzi o to, że nie chcę jej sprzedawać uszkodzonej, żeby później ktoś miał z nią same problemy. Jak mi w serwisie powiedzą, że wszystko gra, to będzie znaczyło, że w moim sprzęcie jest coś nie tak. Jak jeszcze dadzą jakieś pokwitowanie to z czystym sumieniem sprzedam. :) Jak nie to pójdzie na gwarancję (sesja blisko, więc idealnie) i wróci miejmy nadzieję sprawna. Wtedy wystawię na sprzedaż (piszę to z nadzieją, że ceny nie zejdą) :)
Pozdro Karolu ;)

@UP: Zarówno płyta jak i karta...
EDIT @ UP: Bardzo tanio chcesz za swoją widzę... pewnie mógłbyś conajmniej 100, może 200zł z niej wyciągnąć, lecz szkoda, że nie wysyłasz i stąd pewnie ta cena. ;)
Pozdrawiam!

Edytowane przez Karol1701
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli kombinowanie z różnymi BIOS'ami do karty nie przyniosło rezultatu to niestety chyba nic nie pomogę, chciałbym jedynie powiedzieć, że Twoja postawa :

 

 

 

Chodzi o to, że nie chcę jej sprzedawać uszkodzonej, żeby później ktoś miał z nią same problemy.

 

jest naprawdę godna podziwu. Życzyłbym nam wszystkim, aby każdy zachowywał się w taki sposób :) 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Szczerzę mówiąc jest w tym trochę egoizmu... jak nikt nie będzie miał z nią problemu to i ja nie będę miał problemu z wyzywaniem od oszustów, wysyłaniem, oddawaniem pieniędzy itd. Chociaż muszę przyznać, że jestem jednym z tych, którym zależy na tym, by inni dobrze o mnie mówili... (wow, miałem spory problem ze sklejeniem tego zdania, więc nie wiem czy jest logiczne, czy nie... zwalam to na zmęczenie). Typ: lubię być lubiany... - tak bym to ujął. A przynajmniej przez tych, którzy mi nic złego nie zrobili :)
Pozdrawiam i dzięki za pomoc!
 

Link to post
Share on other sites

Kolego pierwsze co by zrobił w Twoim przypadku to przywrócił ustawienia fabryczne bios. I sprawdził czy problem występuje na nominalnym taktowaniu CPU. Potem ewentualnie aktualizacja biosów płyty i grafiki. Do tego czyszczenie karty(styków i wentylatorów). Popraw mocowania wszystkich przewodów wideo i sprawdź czy nie są mocno zagięte ewentualnie przetestuj wideo na innym przewodzie VGA,DVI, HDMI może przewód jest uszkodzony. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Zaktualizuj sterowniki chipsetu za pomocą Drivereasy. Dopiero po tych czynnościach stawiałbym na grafikę. Przeskanuj system Malwarebytes Anti-malware. 

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci, że.... wszystkie te czynności (oprócz skanowania systemu programem typu antimalware, bo robiłem to tylko raz) robiłem niezliczoną ilość razy.
CPU: Od maks dwóch miesięcy mam 3570k. Wcześniej był 3570. check
Aktualizacja biosów, powrót do fabrycznych również wykonywałem niezliczoną ilość razy. check
Czyszczę komputer w miarę regularnie, obudowa jest ofiltrowana pięknie, więc nie ma mowy o żadnym kurzu itp. check
Mocowanie wszystkich przewodów wykonane dobre kilka razy przy zmianach podzespołów, czy podłączaniu PC do TV. check
2 przewody DVI i 3 HDMI przeszły przez tę kartę. check
Sterowniki od Catalyst 12.10 przelecone. check

Jeszcze co do malware... system był kilkukrotnie stawiany na czystych dyskach. :)
Bardzo Ci dziękuję za pomoc, właśnie o to chodzi.... może zapomniałem o jakiejś pi*****e. :(
Pozdrawiam,
Karol.

 


Witam!
Wczoraj dałem kartę do serwisu... niestety na zasadach gwarancji. (tutaj pierwsze pytanie: czy jeżeli karta raz była wysłana na zasadach gwarancji, to tracę później prawo do powoływania się na ustawę [reklamacja] - chodzi mi np. przy innych "uszkodzeniach" w późniejszym czasie?) Mój błąd, bo nie doczytałem do końca tego, co podpisywałem (chociaż schowali ładnie).
Policzyli mi za "szybkie sprawdzenie" - miało to trwać góra 1 dzień. Przedstawiłem swoje zastrzeżenia i facet miał sprawdzić, czy na ich systemie dzieje się to samo.
Po 3 godzinach dostałem telefon. Pan z Proline powiedział, że nie występowało nic, o czym mówiłem, lecz coś tam zauważył więc... wysłał na gwarancję do producenta!!! Oczywiście nie żeby się pytał, lecz poinformował mnie, że już wysłał i że kurier już odebrał paczkę. :[ :[ :[
Jak dla mnie jest to niepoważne. Pytam się (tutaj idealnie pasuje tradycyjne polskie słowo, zaczynające się na "k") jakim cudem mógł tak zadecydować, skoro ja przyszedłem tylko po diagnozę?! A powód "coś tam zauważyłem" to nie jest dla mnie żaden powód, bo karta działa perfekcyjnie nie licząc tego, o czym wcześniej wspomniałem w tym temacie (czego on nie uświadczył na ich sprzęcie).

No ale dziś kolejny dzień, emocje trochę się uspokoiły i zobaczymy co z tego będzie.
Jak karta przyjdzie, czyli znając życie za co najmniej miesiąc (chyba, że stwierdzą, że jest sprawna to może szybciej, lecz wtedy zrobię burdel, bo wysłał nie dość, że niepotrzebnie to jeszcze bez mojej zgody) to napiszę cóż wymyślili.
Będę dawał znać, a teraz... dziękuję bardzo wszystkim za pomoc i chęć rozwiązania problemu.
Pozdrawiam,
Karol.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam!
Karta wróciła z gwarancji - po 2 tygodniach i dwóch dniach!!! Pewnie dlatego tak szybko, bo... była sprawna i nie znaleźli żadnych wad :)
Spokojnie mogę wystawiać kartę na sprzedaż, nikt mi nie zarzuci, że sprzedaję uszkodzoną. ;)
Dzięki wszystkim za pomoc, temat można zamknąć.
Pozdrawiam,
Karol.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...