Skocz do zawartości

Laptop Lenovo - G580 - problem z wydajnością w grach


Recommended Posts

Witam jestem w posiadaniu laptopa G580 który posiada następujące podzespoły :

Procesor Intel Core i3-3120M 2 x 2.50 GHz

Karta graficzna NVIDIA GeForce GT 635M 2 GB

4 gb ram

Windows 8              

 

Mam następujący problem że w większości gier ( nie jakoś zbyt wymagających )  gra nawet na ustawieniach graficznych low  jest bardzo utrudniona  z powodu braku  płynności . Szczególnie jest to widoczne np : CsGo ,Leauge of Legends  - tu sytuacja ogólnie jest ciekawa , bo przez jakiś czas  utrzymuję się 40-60 fps i niespodziewanie spada do  20 , 18 , fps  . Wtedy to pokaz slajdów zamiast gry . 

Może być jakaś przyczyna spadku aż o 30 fps ? 

Oczywiście wiem że ten laptop nie  jest stworzony do gier , ale myślałem że jako tako będzie chodziła a okazało się że  w większości gier oglądam slajdy . Gameboster też nic nie pomaga .

 

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc  :D

Link to post
Share on other sites

Powinieneś grać wyłącznie na podłączonym zasilaniu, wtedy laptop ma największą wydajność. Wypadałoby też czasem przedmuchać sprężonym powietrzem wloty/wyloty z kurzu.

 

Zerknij tutaj masz test takiego lapka. Wydajnościowego szału nie ma.

Poza tym „Pełne obciążenie karty graficznej oraz procesora owocowało zmniejszeniem taktowania CPU, do poziomu 800MHz, tzw. throttligiem."

Link to post
Share on other sites

Najdziwniejsze jest to że przez jakiś czas mam spokojnie 50-60 fps  wszystko gra , i bez powodu fps spadają do 20-30 .

Podzespoły w stresie : http://zapodaj.net/973868252d39e.jpg.html

Doczytałem się na innym forum że spadki fps mogą być spowodowane przez dysk dlatego sprawdziłem go tym programem i takie są wyniki  : http://zapodaj.net/5f8bae4c6ea60.jpg.html

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy tylko mi się to nasunęło na myśl, ale może odinstaluj sterowniki przy pomocy tego narzędzia:
http://www.guru3d.com/files_details/display_driver_uninstaller_download.html
następnie zainstaluj na nowo wersję WHQL zgodną z Twoim systemem i jeszcze pytanie czy nie masz zbyt wiele programów aktywnych w trayu? wymieniłeś dwie gry, które polegają na zabawie sieciowej, więc warto także rozkminić problem połączenia sieciowego? może po prostu masz lagi? wejdź w opcję karty sieciowej w menagerze urządzeń i wyłącz opcję oszczędzania energii przez wyłączanie sieciówki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...