Skocz do zawartości

Temat ustny


Recommended Posts

Mam tak

 

 

I Literatura podmiotu
1.	Święty Jan, Apokalipsa św. Jana, Księgarnia Świętego Wojciecha, Poznań 2004,             ISBN 83-7015-663-0
2.	Mickiewicz Adam, Dziady cz.III, Księgarnia Luksemburgska, Paryż 1880
3.	Glukhovsky Dmitry, Metro 2033, Wydawnictwo Insignis Media, Kraków 2010,               ISBN 978-83-61428-31-2
4.

 

 

 

To jaki film podać bo z Literaturą przedmiotu będzie więcej zabawy.

 

 

A mam to gdzieś. Z racji, że lubię bardzo terminatora i słynny to film. Z tej racji tak wygląda moja połowa bibliografi:

 

 

Kamil G

Temat: Motyw końca świata w literaturze i filmie. Przedstaw odwołując się do wybranych utworów.

I Literatura podmiotu
1.	Święty Jan, Apokalipsa św. Jana, Księgarnia Świętego Wojciecha, Poznań 2004, ISBN 83-7015-663-0
2.	Mickiewicz Adam, Dziady cz.III, Księgarnia Luksemburgska, Paryż 1880
3.	Glukhovsky Dmitry, Metro 2033, Wydawnictwo Insignis Media, Kraków 2010, ISBN 978-83-61428-31-2
4.	Terminator, reżyser: James Cameron, scenariusz: James Cameron, Gale Anne Hurd, produkcja: USA, Wielka Brytania, gatunek: Akcja, Sci-Fi, premiera: 26 października 1984

II Literatura przedmiotu

 

 

 

To w weekend literatura przedmiotu. Odda się do oceny, poprawi błędy i nara.


I nie przyjeła -.- Dziady jej nie podpasowały oraz terminator.Dla niej to musi być obraz rzeczywistego końca świata. Czyli coś jest i nagle tego nie ma. Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

Bo ona uważa, że koniec świata to jest apokalipsa czyli wszystko ma być podobne do apokalipsy św. Jana. Gdzie ja chciałem wyjść na zasadzie przedstawienia kilku motywów i porównać je między sobą.

Bo tak jest, mnie też nauczycielka odradziła dziady i nieboską ;) Nawet w bibliotece pedagogicznej nie byli przekonani do apokalipsy w tych utworach :P

 

Ja miałem Piosenkę o Końcu Świata Miłosza, i taki dziwny wiersz Baczyńskiego "Z lasu", ale to już takiej bardziej metaforyczne, choć apokalipsa tam jest ;)

O, jeszcze Dies Irae miałem, też pasuje ;)

 

Ja miałem temat "sposoby realizacji motywu apokalipsy w literaturze różnych epok", więc wziąłem książki z 4 epok z różnymi apokalipsami :P

Link to post
Share on other sites

W zeszłym roku zdawałem maturę i miałem taki sam temat prezentacji. Nawet mam jeszcze ją gdzieś na komputerze. W bibliografii miałem Krzyk ostateczny, Dies Irae (polecam), Metro 2033, Apokalipsę św. Jana (fragment o pieczęciach), Pojutrze i Wojna światów.

Weź pod uwagę jeszcze Jądro ciemności, Piosenkę o końcu świata lub Szewców.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Panowie co polecacie do literatury przedmiotu??

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Mam takie coś:

 

II Literatura przedmiotu

1.       Słownik Języka Polskiego tom 1, Wydawnictwo PWN, Warszawa 1988, strona 69

ISBN 83-01-00282-4 t. 1

2.       Literatura Polska tom 1, Wydawnictwo PWN, Warszawa 1984, strona 524

ISBN 83-01-05368-2 t. 1

3.       Słownik Literatury Polskiej XX wieku

Link to post
Share on other sites

Boś du*a, ja tylko raz musiałem poprawić :P

Sam jesteś du*a :P

Według niej to obrazą jest, że do matury podchodze. Mnie interesuje jedynie 30%. Mam gdzieś studia itp. Wole iść do pracy i rodzicom pomóc niż dalej się uczyć.

 

Macie jakiś dziwnych nauczycieli. W końcu kto piszę tą pracę? Ty czy nauczyciel?

No moja praca ale bez jej zatwierdzenia nic nie zrobie. Czyli wychodzi, że jak nie będzie tak jak ona chce to nie podejde do ustnego. Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...