Skocz do zawartości

Temat ustny


Recommended Posts

Siema. Chciałbym Was się zapytać o pewną poradę co wybrać.

Aktualnie tak wygląda bibliografia:

Kamil G

Temat: Motyw końca świata w literaturze i filmie. Przedstaw odwołując się do wybranych utworów.

I Literatura podmiotu
1.	Święty Jan, Apokalipsa św. Jana, Księgarnia Świętego Wojciecha, Poznań 2004,
        ISBN 83-7015-663-0
2.	Mickiewicz Adam, Dziady cz.III, Księgarnia Luksemburgska, Paryż 1880
3.	Krasiński Zygmund, Nie-Boska Komedia,
4.	Glukhovsky Dmitry, Metro 2033, Wydawnictwo Insignis Media, Kraków 2010,
        ISBN 978-83-61428-31-2
5.

Zastanawiam się nad jakimś filmem. I tutaj dylemat polega na wybraniu pomiędzy Matrixem, Terminatorem, a The Walking Dead.

 

ps. Z dziadami to nie są jaja. W domu posiadam zachowaną w dobrym stopniu książkę "Dzieła Adama Mickiewicza tom 2". Niestety tom 1 gdzieś w rodzinie na przełomie lat zaginął :/

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

Po przestudiowaniu filmów wybrałem takie: Dzień Niepodległości, Terminator, Matrix, Pojutrze, Armagedon, 28 dni później oraz Noc żywych trupów.

Takie tytuły to komisja powinna znać.

 

@up: Dobre sobie :P

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

bierz takie ktorych nie znaja ,nie beda mieli ci o co zapytac :D  ja pare dobrych lat temu dalem sobie do pracy ksiazki ,,przedwiosnie,, ,chyba ,,pana tadeusza,, i tak mnie przeorali ze szok :D

 

a znajomi co brali sobie cos z filmem to dostawali pytania typu ,,a czemu taki film ? ,, albo ,,czy podobał sie panu ten film,, :)

 

a w sumie swoją droga matura jest tak prosta ze szok , nie mówie o ustnej nawet która teraz sama sie zdaje i cięzko jej nie zdac.

Link to post
Share on other sites

ale dzięki elokwencji i urokowi osobistemu zdało się na 100% bez najmniejszego problemu :D

Akurat, pewnie nie zdałeś :wariat:

 

 

Ja prezentację przygotowałem jakieś 3-4 dni przed. Też jedną z wybranych przeze mnie lektur był Pan Tadeusz, ale jakoś z pytaniami nie szaleli. 100 :D

Link to post
Share on other sites

2012 :P

http://www.filmweb.pl/2012

 

Księga Ocalenia

http://www.filmweb.pl/film/Ksi%C4%99ga+ocalenia-2010-450356

 

Ja miałem koniec świata w biblii, mitologii i literaturze współczesnej - najlatwieszy :D

 

Wogóle ostatnio zauważyłem, że masa ludzi bierze podobne tematy =o

Edytowane przez ragon
Link to post
Share on other sites

Majn Got...

 

Po kiego kopiesz sam pod sobą dołki? Szkoda, że tych filmów 3 razy więcej nie wybrałeś. Dorzuć jeszcze 3 regały książek i kilkanaście obrazów. To ma być prezentacja na 15 minut a nie 2 dni.

Miałem na myśli, że wybrałem do odstrzelenia by został ten jeden właściwy.

 

Po namyśle Nie-boską komedie chyba wywale

 

Daj jej namiary, "pogadam" ... 

Ona nawet tego filmu nie oglądała, a ja nie wiedziałem jak jej to streścić w paru zdaniach xD

Link to post
Share on other sites

Jak ja ten film już 3 razy oglądałem. Wiem co się działo ale nie wiem jak to wytłumaczyć :/

 

Taka była 1 koncepcja podmiotu ale jej to nie spodobało się -.-

I Literatura podmiotu
1.	Glukhovsky Dmitry, Metro 2033, Wydawnictwo Insignis Media, Kraków 2010, ISBN 978-83-61428-31-2
2.	Matheson Richard, Jestem Legendą, Mag Wydawnictwo, Warszawa 2008, ISBN 978-83-7480-071-6
3.	Pismo Święte, Apokalipsa św. Jana, Księgarnia Świętego Wojciecha, Poznań 2004, ISBN 83-7015-663-0
4.	2012; reżyser: Roland Emmerich; scenariusz: Roland Emmerich, Harald Kloser; produkcja: Kanada, USA; gatunek: Sci-Fi, Katastroficzny; premiera: 11 listopada 2009

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

 

 

bierz takie ktorych nie znaja

Widać co miasto to obyczaj. U nas Ci co brali "udziwnione" rzeczy byli maglowani z popularnych, tak, że zdawali 40-50%. Wybiera się proste rzeczy tak by nie mięli Cie na czym zagiąć.

Link to post
Share on other sites

Polski podstawowy, matma rozszerzona, angielski podstawowy i tyle. Chciałem jeszcze wos rozszerzony i fizyke rozszerzoną ale wykreśliłem.

 

PS. Po zastanowieniu dylemat między filmami mam taki: Terminator, 28 dni później, pojutrze

 

 

Edit: Akurat książki jakie podałem to mam w domu pod ręką. Gdzie Metro mam obcykane bardzo dobrze (każda część jak i książki z uniwersum po 2-3 razy przeczytane).

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

Ja miałem do oddania jakoś w okolicach lutego (co prawda było to już 2 lata temu, ale zawsze coś) . Popatrzyłem na moje książki, czym dysponuję; wpisałem co ciekawe i w miarę dobrze się czyta i jazda. Ustny polski to najmniej ważna z wszystkich matur.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...