Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie mam teraz czasu przeszukiwać internetu żeby znaleźć informacje co daje czas dostępu ale zakładam że daje to szybsze przenoszenie/odczytywanie masowej ilości plików więc raczej wezme tego tańszego WD Blue

 

EDIT: znalazłem takie coś:

 

"But between the two, I would go with the Black. I heard that the Blue have higher failure rate. But in term of performance, there's not much difference between Black and Blue. The Blacks can be a little noisier though."

 

tłumaczenie:

Z tych dwóch wybrał bym black. Słyszałem że Blue są bardziej awaryjne. Jeśli chodzi o wydajność, nie ma tutaj dużej różnicy pomiędzy Black i Blue. Seria Black może być troche głośniejsza od Blue...

 

To jest prawda że seria Black jest lepsza jakościowo i mniej awaryjna?

Edytowane przez Max Power
Link to post
Share on other sites

z jakiego powodu odeslales go do serwisu? mam 2 stare dyski, samsunga i seagate - oba mają 160GB i jak narazie ani razu nie mialem z nimi problemu i dzialaja dalej a maja kolejno 8 i 6 lat. Po twoim poscie stwierdzam ze WD jest awaryjne... szkoda ze juz nie ma samsungow F3 :(

Link to post
Share on other sites

A ja słyszałem znowu że blue są mniej awaryjne :/ Mój ma na kulane już 3181 godzin i czuję się jak nowo narodzony.

co to jest 3 k godzin..., mój black ma 15k godzin i nie zauważyłem żeby mu coś dolegało... , ja ze swojej strony polecam ,,blacka,, .  tak na marginesie są dwa terabajtowe blacki  w ofercie ,jedno i dwutależowy .

Edytowane przez duzy213
Link to post
Share on other sites
Kupiłem WD10EZEX w marcu 2013 i tego samego roku we wrześniu musiałem go oddawać na serwis

 

Po twoim poscie stwierdzam ze WD jest awaryjne..

 

Czy Ty z faktu o jednym uszkodzonym dysku... na poważnie taki wniosek wyciągnąłeś ? 

 

Jeśli tak, to co zrobisz z wiedzą , że takich osób które oddały zepsuty dysk ( czy to WD czy Seagat ) zakupiony od marca można pewnie liczyć w tysiące. 

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Mam od miesiąca takie dwa na pokładzie (czas dostępu: 1- ~15.5ms, 2- ~16.5ms), oraz jeden WD Black w kwiecie wieku:) Po 3-4latach WD black niekiedy (gdy intensywniej pracuje) "pierdzi" (trochę jak te kochane dyski pod win98 xD) i bywa to drażniące, ale po za tym nie narzekam. Smart ma ładny mimo swojego przebiegu. Na dniach wezmę go w obroty (sprawdzenie sektorów i format na czysto) to potem mogę powiedzieć coś o jego czasie dostępu i prędkości. Czytałem też, że z czasem głośniejsza praca w WD to norma, bo z biegiem czasu głowica nieco luzuje. Takie wykonanie.

 

Jedyny tylko szkopuł, że kilka godzin od początku użytkowania oba WD blue -jak jeden mąż- wyświetliły pogorszenie parametru Spin-Up Time do wartości (niekrytycznej) ~2200. Podobnie ma WD black, jednak nie wiem od kiedy u niego się tak porobiło. Kawałek czasu temu nie wiedziałem nawet co to za zwierzę "S.M.A.R.T" 8-)

Z trzeciej strony może nie potrzebnie sieję panikę, bo ma starym 10-letnim blaszaku dysk WDCaviar80gb pokazuje podobnie. Czyżby CAŁA rodzina WD tak miała? Pytanie otwarte.

 

Jaki ciekawostkę dodam zajedwabisty program gwarancji dla niektórych produktów WD. Blue jest na liście. Za dodatkowy rok gwarancji zapłaciłem w komputroniku...16-17zł :rotfl: Odsyłam do poczytania warunków gwarancji na stronie producenta. Dzięki Bogu uruchomili ją w wersji .pl ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zamówiłem tego Blue 1TB w poniedziałek przyjdzie, ciekawe jak ja teraz przeniose swojego windowsa na nowy dysk, chyba zostaje mi tylko zainstalować win7 na tym dysku i od nowa wszystkie programy i gry instalować ;p nie wspomne o skopiowaniu wszystkich save z gier które są w najróżniejszych miejscach zależnie od gry

Link to post
Share on other sites
 

Raczej źle to interpretujesz. 

Stwierdzam tylko to co pokazał mi program. Nie wiem DLACZEGO w obu dyskach ten parametr się pogorszył w tym samym czasie i o podobną wartość. Jeśli masz jakieś pomysły co do tego jak to interpretować, to się nimi podziel.  :)

 

 

ciekawe jak ja teraz przeniose swojego windowsa na nowy dysk, chyba zostaje mi tylko zainstalować win7 na tym dysku

 

Albo zrobisz płytę back-up-owa dysku C (pełną kopię, najlepiej sektorową), albo jakimś kreatorem ustawień stary system wyeksportuje ci ustawienia do pliku, a ten pliczek tym samym kreatorem uaktywnisz na świeżo zainstalowanym systemie.

Edytowane przez naprawiator
Link to post
Share on other sites
Nie wiem DLACZEGO w obu dyskach ten parametr się pogorszył w tym samym czasie i o podobną wartość

 

Spin UP Time - to czas rozkręcania talerzy. Jest to parametr zmienny, a jego zmienność w pewnym zakresie jest normalna i prawidłowa. Pisząc że się pogorszył sugerujesz złe działanie, a to raczej bardzo wątpliwe, bo w dyskach WD raczej się z tym kłopotów nie spotyka.

Edytowane przez Werturko
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja posiadam tego WD10EZEX Blue 1TB od kilku miesięcy i nie zauważyłem jakichkolwiek anomalii z dyskiem - wszystko śmiga bardzo optymalnie, wiadomo że względem WD Blacka parametrowo będzie troszkę odstawał ale jak już ktoś wyżej stwierdził, są to mało zauważalne różnice i dopiero przy SSD można poczuć "moc". Myślę że nie będziesz żałował. 


Zamówiłem tego Blue 1TB w poniedziałek przyjdzie, ciekawe jak ja teraz przeniose swojego windowsa na nowy dysk, chyba zostaje mi tylko zainstalować win7 na tym dysku i od nowa wszystkie programy i gry instalować ;p nie wspomne o skopiowaniu wszystkich save z gier które są w najróżniejszych miejscach zależnie od gry

 

Jeśli posiadasz jakiś dysk zewnętrzny o stosownej wielkości to tylko dobrze zrobić back-up i nie będziesz musiał nic od nowa instalować. Instalacja od nowa z resztą też nie jest taka zła.

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

No więc co do systemu to win7 64-bit stoi już stabilnie i szybko mimo iż mam tylko 2GB ramu.

Dysk sprawuje sie bardzo dobrze, gry instalują sie conajmniej 2x szybciej od starej Barracudy 160GB sata, ogólna prędkość jest zadowalająca jak dla mnie.

Dysk w spoczynku jest troche głośniejszy od starego, jak zatrzymam wentyl od grafiki to z odległości 50cm wyraźnie słychać takie jakby tarcie metalu (coś w stylu jeżdżenia bez opon w GTA IV), może nowe dyski muszą sie rozruszać ale tego nie wiem bo to mój pierwszy dysk który jest nowy ;) narazie nie sprawia mi to problemu ale jak wymienie grafike z cichym wentylem to może być to uciążliwe jeśli nie ustąpi (aktualna grafika wszystko zagłuszą :D)

Za to przy pracy praktycznie nie słychać tego że dysk pracuje (jest praktycznie tak jak w spoczynku), przy starym dysku można było słychać go z drugiego pokoju przy pracy więc tutaj duży plus.

Dodam tylko jeszcze że drgania są na podobnym poziomie co w starym dysku, osobiście nie widze różnicy :P

 

Zastanawiam się tylko czy nie lepiej by było gdybym wziął REDa bo komputer żadko jest wyłączony i przeważnie działa ponad 20h dziennie... no ale już za późno

Edytowane przez Max Power
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...