Skocz do zawartości

Notebook, SSD za około 3000 zł (600 funtów)


Recommended Posts

Cześć!

Zamierzam kupić notebooka który głównie służył będzie do przeglądania internetu i oglądania filmów. Cechy na których mi zależy:

 

-dysk SSD

-co najmniej 4GB ram

-procesor który nie dostanie zadyszki przy kilku otwartych kartach, odpalonym youtubie w HD i ewentualnie jakimś programie w tle

-co najmniej 15 calowy wyświetlacz Full HD 

-wyjście HDMI

-dobra jakość wykonania

 

Nie zależy mi na dedykowanej karcie grafiki. Wygląd, wymiary, waga także mają dla mnie znaczenie drugorzędne. 

 

Zastanawiam się czy upierać się przy komputerze z fabrycznie zainstalowanym dyskiem SSD czy też skupić się na pozostałych komponentach, kupić notebooka z jakimkolwiek dyskiem i samemu kupić oraz zainstalować dysk SSD. Kwota jaką zamierzam wydać to około 600 funtów (będę kupował komputer w Wielkiej Brytanii).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie znam rynku w GB i nie zma kompletnie jakie tam panują ceny. Także laptopy często są sprzedawane w innych konfiguracjach niż u nas........

Obawiam się, że w tym budżecie możesz nie znaleźć laptopa z full hd w 15 i dyskiem sdd albo na tyle taniego by byćw stanie dokupić jeszcze ssd do niego. OFc spekuluje. Wiem, że tam są wyższe ceny akurat ... i na tym się moja wiedzy na temat tamtejszego rynku kończy....

 

U nas z gull hd w tej cenie tylko Acery v3 ( plastikowe obudowy) albo dell vostro 3560. (ten akurat ma bdb obudowę)

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Skoro lapek potrzebny ci tylko do oglądania filmów i netu to po co wydawać 600f. Ja od tygodnia mam lenovo g700 za które dałem 340f. Dokładnie to ten model i ten sprzedawca: 

http://www.ebay.co.uk/itm/Lenovo-G700-Pentium-Dual-Core-6GB-1TB-17-3-inch-Windows-8-Laptop-59382558/161176284535?_trksid=p5197.m2280&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D312%26meid%3D3999345059009304036%26pid%3D100068%26prg%3D1171%26rk%3D1%26rkt%3D6%26sd%3D161176284535&_trksid=e100084.m1843

Teraz co prawda cena wzrosła ale lapek spisuje się całkiem przyzwoicie, filmy FHD śmigają, chrome z kilkunastoma kartami w tle również nie robi na nim wrażenia mimo tego że na pokładzie pentium 2020m(takie uszczuplone core i3 pierwszej generacji). Po zamontowaniu ssd w tego typu lapku to była by rakieta :-). Polecam Ci jeszcze poszukać na ebayu sprzedawcy o ksywce argos outlet, ma dużo sprzętów po dobrych cenach.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, trochę rozjaśniły mi sytuację. Wybaczcie że tak długo się nie odzywałem ale mam teraz sporo spraw na głowie. 

W związku z tym że miałem okazję pracować już na kilku notebookach, wiem że największą bolączką tego typu komputerów jest chłodzenie. Prosiłbym więc abyście polecili mi laptopa który spełnia wyżej wymienione przeze mnie wymagania, cena nie gra roli. Co do różnic między konfiguracjami na rynku polskim i angielskim, czy mógłbyś podać jakieś przykłady?

Sprzedawca (a właściwie sklep internetowy) o ksywie argos outlet sprzedaje sprzęt odnowiony a mnie interesuje tylko sprzęt fabrycznie nowy.

Edytowane przez Prodigy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...