Skocz do zawartości

Zestaw komputer + Monitor do 3200 zł


Recommended Posts

Cześć! Na wstępie chciałbym przeprosić za bardzo podobny temat do pozostałych na forum, ale liczę jednak że dowiem się kilku nowych rzeczy na temat mojego przyszłego komputera :) Czytam ten dział mniej więcej od tygodnia i bardzo cenię i liczę się z Waszym zdaniem.


 


 


Zastosowanie komputera: Gry, codzienne użytkowanie, AutoCAD


Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3200zł (oczywiście plus/minus kilka-nascie/dziesiąt złotych)


Których części potrzebujesz?: Potrzebuję budy i monitora, myszkę, klawiaturę, słuchawki mam :)


Czy będziesz podkręcać sprzęt? Moja wiedza odnośnie OC kończy się na wejściu do BIOSu i zmianie mnożnika pracy procesora, więc jeśli jest to "podkręcanie" to odpowiedź skromnie brzmi: tak


Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: Docelową rozdzielczością byłoby Full HD, czyli 1920x1080 jednak jeśli jest już coś powyżej to oczywiście chętnie, jednak jak się domyślam mogę się nie zmieścić cenowo


Specjalne wymagania: Komputer jak i cały zestaw chciałbym kupić w sklepie esc.pl który na marginesie często tutaj polecacie obok morele.net. Jestem z Gdańska więc taki obrót spraw byłby dla mnie idealny zarówno pod względem odbioru sprzętu jak i jakiś napraw serwisowych. Druga sprawa to monitor nie mniejszy niż 22" (aktualnie taki posiadam i nie chciałbym przyzwyczajać się do mniejszego). 


Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Hmm części posiadam sporo ponieważ korzystam wciąż ze starego komputera, jednak wątpię aby cokolwiek się tam nadawało. Obudowa na pewno odpada bo jest stara i mi się nie podoba :) Zasilacz nie pociągnie a reszta podzespołów to inna bajka, które btw będę sprzedawać na Allegro - jeśli ktoś jest zainteresowany komputerem pokroju Intel Core 2 Duo E2180 + Radeon HD 6750, czy w całości czy na części to proszę o kontakt :) Link do Allegro (w krótce)


Własna propozycja zestawu: mógłbym spróbować, ale wole poczekać na wasze propozycje


Inne: Pytanie czy różnica cenowa pomiędzy dyskiem 500GB a 1TB będzie znacząca oraz czy jest sens dokupienia jakiegoś małego flash'a który mógłby pełnić jakaś fajną, szybką funkcję (no właśnie jaką? :) Można na dyskach flash już instalować systemy? Sorry za takie laickie pytanie)


 


Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi i mam nadzieję, że mnie nie zjecie za to co tutaj nawypisywałem :)


Link to post
Share on other sites

Zastosuj się do wzoru będzie szybciej i przejrzyściej

 

Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?:
Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne itp.)
Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)

Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

Link to post
Share on other sites

Domyślam się, że studiujesz, skoro korzystasz z AutoCada. Można wiedzieć co? (Wtedy będę wiedział jakie programy będziesz obsługiwał w najbliższej przyszłości, co pewnie będzie miało spore znaczenie, bo sam AutoCad nie jest jakimś strasznie obciążającym kompa programem)

Domyślam się, że studiujesz, skoro korzystasz z AutoCada. Można wiedzieć co? (Wtedy będę wiedział jakie programy będziesz obsługiwał w najbliższej przyszłości, co pewnie będzie miało spore znaczenie, bo sam AutoCad nie jest jakimś strasznie obciążającym kompa programem)

Link to post
Share on other sites

W takim razie do AutoCada nie trzeba nic specjalnego, a skoro mówisz, że sporadycznie 3D to pewnie 8 GB ramu wystarczy.

 

Jeśli faktycznie chciałbyś podkręcać, to tutaj trzeba będzie pokusić się o i5 3 generacji.

Nie wiem czy pod pojęciem "flash hdd" masz na myśli pendrive normalny ze złączem USB, czy dysk hybrydę. Obydwie opcje bez sensu.

Nie wiem czy potrzebujesz nagrywarkę, ale jej koszt w razie draki to 60 zł.

 

 

http://i.imgur.com/imq4zTc.jpg

 

Dlaczego Ivy Bridge? Bo zestaw na haswellu wychodzi dużo drożej,a w dodatku go nie podkręcisz. Tutaj tego 3470 spokojnie pogonisz pod 4.0 GHz i będzie śmigać. Karta też bardzo wydajna, jak na dotychczasowe tytuły. Wszystkie pójdą na high/ultra.

 

 

Co do monitora musi się ktoś inny wypowiedzieć, bo niestety się nie znam, ale myślę, że za ~530 zł kupisz jakiś przyzwoity 22  calowiec w rozdzielczości FullHD.

Link to post
Share on other sites

Po 1 stosunkowo techplanet jest najtańszym sklepem. Sam kupowałem w nim komputer, polecam. Po 2 przy cl9 a cl8 nie ma aż tak strasznej różnicy, nie odczujesz jej. Po 3 wymiana na i5 3570k ( bo o haswellu tu nawet nie ma mowy) ma sens, jeśli dokupisz do procka chłodzenie, bo płyta jest bsrdzo dobra do kręcenia.

Link to post
Share on other sites

Zestaw niepodkręcalny

 

Intel Core i5-4570 /3.2GHz, 6MB,

XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB

Zalman Z3 Plus

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Gainward GeForce GTX 770 Phantom 2GB DDR5 256bit (1202/7010)

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

-Porządny 4 rdzeniowy procesor

-Zasilacz z bardzo stabilnymi napięciami

-GPU od Gainwarda z kulturalnym i wydajnym chłodzeniem (ok.30 % wydajniejsze od GTXa 760)

-8 Gb sprawdzonego RAMu o niskiej latencji CL9

-Przewiewna buda z 4 wentylatorami

 

 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa


http://static.cms.netshare.pl/cms/2013/09/gtx-780-wydajnosc_sumaryczna-597x454.png


Podkręcalna alternatywa

Intel Core i5-3570 /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

+

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

lub

MSI Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/


http://i.imgur.com/JQVwFsa.png


4570 będzie wydajniejszy,ale po podkręceniu 3570 będzie wydajniejszy :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

:facepalm:

Już poprawiam :)


XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB

Zalman Z3 Plus

Crucial 4GB 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Intel Core i5-3470 /3.2GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/       

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

ZOTAC GeForce GTX 770 2GB DDR5 256bit (1059/7010)

Razem +- 2850zł

-4 rdzeniowy procek

-Płyta umożliwiająca OC procka

-GTX 770 od Zotaca

-Przewiewna buda z 4 wentylami

-4 Gb RAMu o dobrych timingach (CL8) pracującego na zalecanym napięciu 1.5v

 

 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

http://forum.benchmark.pl/blog/16/entry-188-wyb%C3%B3r-monitora-poradnik-ips-amva-czy-tn/

Link to post
Share on other sites

Czyli w grze gdzie 760 na 100 fpsów, 770 ma 130 fpsów? Jeszcze na 15-20% mogę się zgodzić, ale 30 to już przesada. Nawet na tym screenie. Pisze tylko: "średni fps". Żadnej informacji o platformie, nic o grach jakie weszły w zestawienie.

Po drugie popatrz, na ile wykręcona jest 770. 760 śmiga na stockowych zegarach

Link to post
Share on other sites

Far  Cry 3 http://static.cms.netshare.pl/cms/2013/10/far_cry_3_02.png

GTX 770-49 fps

GTX 769-39,6~40fps

Różnica ok.25%

 

Crysis 3

http://static.cms.netshare.pl/cms/2013/10/crysis_3_02.png

GTX 770-46,5~46 fps

GTX 760 37,9~40 fps

Różnica ok.20%

 

Metro Last Night http://static.cms.netshare.pl/cms/2013/10/metro_ogrod_bez_ssaa_02.png

GTX 770-65,3~65 fps

GTX 760-50,4~50 fps

Różnica ok.25 %

Kwestia gry.

Jak sama nazwa wskazuję wydajność sumaryczna :)

W jednej grze różnica może być mniejsza w drugiej znacznie większa :)


http://static.cms.netshare.pl/cms/2013/10/platforma_testowa_02-380x335.png

Platforma

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...