Skocz do zawartości

Zestaw 3400zł - ocena zestawu


Recommended Posts

W odpowiedzi na doniesienia o aktualizacji mikrokodów (mającej zablokować możliwość przyspieszania procesorów na płytach bez chipsetu Z87), producent uspokaja swoich klientów i zaleca częste uaktualnienia BIOS-u – podobno będą one stale oferować nową funkcjonalność.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/msi-b85-h87-uefi-aktualizacja-intel-haswell-podkrecanie.html

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Uwierz, że nie jest awaryjna.

 

Sporo osób, które ją nabyły, ma z nią problemy, więc jednak chyba jest. Może nie tak, jak Z77 MPower, ale mimo wszystko nie ma sensu się w nią pakować.

 

Intel niczego nie zablokuje, bo okoniem postawili się producenci mobasów, więc nie wprowadzaj w błąd.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wiesz.... Samsung (od razu mówię, że ja osobiście odczułem) obiecał też aktualizację do galaxy S2 (and. 4.2). Więc kupiłem S2 i co się okazało... jak chce 4.2 to muszę zainwestować w S3...

To co gada producent to 1 a to co robi to 2. Zablokuje możesz być pewien a jak nie zrobi tego w tej generacji to w następnej bo po co mają dopłacać do z87 jakieś 80 zł jak mają podobną, tańszą i też można podkręcić.

Zasilacz niech zmieni na zgodny ze stanami uśpienia (wydaje zbyt dużo na kompa, by był niezgodny i miał rezygnować z funkcji)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Zablokuje możesz być pewien a jak nie zrobi tego w tej generacji to w następnej

 

O ile nie jesteś pracownikiem firmy, który dysponuje jakimiś niejawnymi informacjami, prosiłbym o to, byś nie powielał własnych teorii, które przeczą wszystkim dotychczasowym doniesieniom prasowym. Wróżbitów nam tutaj nie potrzeba. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pokaż mi awaryjność.. nie mogę znaleść na forum tyle tych licznych postów o awaryjności.

Stan uśpienia to naprawde dobra rzecz... oczywiście są przypadki, że nie używają ( osoby co albo siedzą cały dzień na kompie albo wchodzą, czytają poczte i wyłączają). Natomiast ja też nie używałem ale teraz używam. Stan uśpienia prawie nic prądu nie je. Oczywiście mogą też być inne funkcje w następnych generacjach, gdzie myślę, że intel będzie to kontynuował, a zasilacza nie będzie trzeba dopłacać. Ja osobiście mam BQ L8 700W (niemodularny) i jest zajeb**** cichy. Spełnia wymogi i jest tani. Dobrze trzyma napięcia.

@Mrozinho - nie znam się na tym zasilaczu więc nie mogę powiedzieć ale CM to również dobra i zaufana firma.. Jeśli ma kase to numerem jeden jest tutaj kwiatuszek.

@ Nowaj po 1 pokaż mi tą awaryjność. Fanboy Gigabyte ? Miałem płytę przez dokładnie 2 lata i 3 miesiące. Komentarzy nie chce. Natomiast wszyscy odradzali MSI i do dziś ma ponad 8 lat i.. śmiga (RX 2600XT). Teraz mam tego BQ i płytę Z87 Extreme 4 ( po prostu lepiej wyposażona od Msi) ale nie gadaj o awaryjności jak nie masz dowodów.(48+7 kom - ani 1 osoba nie pisała że awaryjna)

Nikt nie wie co Intel wypuści, czy na tą samą podstawkę, czy na inną tego nie wiem. Ale pewne jest jedno, że będą dążyć do jeszcze mniejszego zużycia prądu i te stany będą w przyszłości. Teraz producenci będą chcieli ograniczyć pobór prądu, więc myślę ( ale nie jestem pewien) że zasilacz będzie mógł użyć w przyszłości. Już teraz co raz więcej producentów tworzy zasilacze zgodne z Haskiem. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pokaż mi awaryjność.. nie mogę znaleść na forum tyle tych licznych postów o awaryjności.

@ Nowaj po 1 pokaż mi tą awaryjność. Fanboy Gigabyte ? Miałem płytę przez dokładnie 2 lata i 3 miesiące. Komentarzy nie chce. Natomiast wszyscy odradzali MSI i do dziś ma ponad 8 lat i.. śmiga (RX 2600XT). Teraz mam tego BQ i płytę Z87 Extreme 4 ( po prostu lepiej wyposażona od Msi) ale nie gadaj o awaryjności jak nie masz dowodów.(48+7 kom - ani 1 osoba nie pisała że awaryjna)

 

Masz tutaj chociaż: http://forum.pclab.pl/topic/906695-Temat-zbiorczy-o-problemach-z-MSI-Z87G43/

Na Benchmarku bodajże też był temat zbiorczy. I nie patrz na komentarze na morele bo tam 90% osób które się wypowiadają to są osoby które są zadowolone z produktu. Jak ktoś ma jakiś problem to nie pisze na morele bo nikt mu tam raczej nie pomoże tylko kieruję się na jakieś forum.

 

Intel nie zablokuje H87 bo tak na prawdę nie ma w tym żadnego interesu. A do tego producenci płyt się sprzeciwiają więc przestań pisać głupoty które mogą kogoś wystraszyć a nie ma w nich żadnego sensu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pokaż mi awaryjność.. nie mogę znaleść na forum tyle tych licznych postów o awaryjności.

Stan uśpienia to naprawde dobra rzecz... oczywiście są przypadki, że nie używają ( osoby co albo siedzą cały dzień na kompie albo wchodzą, czytają poczte i wyłączają). Natomiast ja też nie używałem ale teraz używam. Stan uśpienia prawie nic prądu nie je. Oczywiście mogą też być inne funkcje w następnych generacjach, gdzie myślę, że intel będzie to kontynuował, a zasilacza nie będzie trzeba dopłacać. Ja osobiście mam BQ L8 700W (niemodularny) i jest ********* cichy. Spełnia wymogi i jest tani. Dobrze trzyma napięcia.

@Mrozinho - nie znam się na tym zasilaczu więc nie mogę powiedzieć ale CM to również dobra i zaufana firma.. Jeśli ma kase to numerem jeden jest tutaj kwiatuszek.

@ Nowaj po 1 pokaż mi tą awaryjność. Fanboy Gigabyte ? Miałem płytę przez dokładnie 2 lata i 3 miesiące. Komentarzy nie chce. Natomiast wszyscy odradzali MSI i do dziś ma ponad 8 lat i.. śmiga (RX 2600XT). Teraz mam tego BQ i płytę Z87 Extreme 4 ( po prostu lepiej wyposażona od Msi) ale nie gadaj o awaryjności jak nie masz dowodów.(48+7 kom - ani 1 osoba nie pisała że awaryjna)

Nikt nie wie co Intel wypuści, czy na tą samą podstawkę, czy na inną tego nie wiem. Ale pewne jest jedno, że będą dążyć do jeszcze mniejszego zużycia prądu i te stany będą w przyszłości. Teraz producenci będą chcieli ograniczyć pobór prądu, więc myślę ( ale nie jestem pewien) że zasilacz będzie mógł użyć w przyszłości. Już teraz co raz więcej producentów tworzy zasilacze zgodne z Haskiem. 

 Mógłbyś rozwinąć pierwszą część wypowiedzi, muszę przyznać że zaskoczyła mnie ta teoria z usypianiem, że prądu nie je czy coś.

Do tej pory byłem przekonany że c6/c7 to tylko niskie stany napięciowe cepa i nic więcej.

Link to post
Share on other sites

Ale co ma piernik do wiatraka, nawet jak Intel zablokuje to producenci płyt obejdą to BIOSEM. Dodatkowo nie ma póki co potwierdzenia że Refresh będzie kompatybilny z chipsetami H61 / H77 / B85 / Z87. 

 

Co do stanów uśpienia, wystarczy poczekać na dostępność CM G550M i po sprawie. 

 

MSI Z87 G43 ma jeden problem, słaba sekcja oraz jedna kość UEFI, nie daj Boże niech BIOS padnie ...

Link to post
Share on other sites
Fanboy Gigabyte ?

 

Po czym to wnioskujesz ? Każdy, kto przeczytał więcej niż 3 moje posty, doskonale wie, że do wszystkich firm podchodzę w neutralny i raczej jednakowy sposób. Kolejne tego typu teksty będą nagradzane.

 

http://hardware.forumsee.com/a/m/s/p12-30584-0288123--overclocking-issue-4670k-with-msi-z87-g43.html

 

http://forum.purepc.pl/topic/355818-msi-z87-g43-crucial-ballistix-2x8gb-problem-z-kompatyblino%C5%9Bci%C4%85/

 

https://communities.vmware.com/thread/453709

 

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-1851257/overclocking-issue-4670k-msi-z87-g43.html

 

http://forum.pclab.pl/topic/906695-Temat-zbiorczy-o-problemach-z-MSI-Z87G43/

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2655722.html

 

Pierwsze z brzegu.

 

Miałem Z77A-G43, którą nie tylko ja sobie chwaliłem - zbierała prawie same pochwały. Z87-G43 nie jest równie udaną konstrukcją.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...