Skocz do zawartości

Aluminiowa instalacja elektryczna pomocy


Recommended Posts

W nie dalekiej przyszłości będe dokupywał drugą karte. Sczegóły odnośnie instalacji będe mógł podac najwcześniej jutro bo to na innym mieszkaniu jest.Odnośnie co jest do niej podłączone to takie rzeczy jak lodówka TV pralka czajnik ogólnie rzeczy powszechnie spotykanie w domu 

Wielka płyta?

W sensie płyta główna ?

Edytowane przez Tadeo666
Link to post
Share on other sites

Jeśli blok jeszcze blachą okryty to uziemienie można jakoś skołować, ale to dla szaleńców.

Zasilacze impulsowe stosowane w komputerach mają to do siebie, że jak nie podłączy uziemienia to gdy dotknie się elementu podłączonego do masy np. obudowy można odczuć mrowienie, ew. w pewnych przypadkach porządne kopanie prądem.

 

Edytowane przez Krzychu96
Link to post
Share on other sites

Bez przesady, myślę że instalacja w takim bloku nie może aż w tak złym stanie, ażeby kompa jeszcze nie uciągnęło, no chyba że kto używa żelazka, piekarnika, odkurzacza, czajnika i Bóg wie, czego tam jeszcze w tym samym czasie to wtedy bym się zastanawiał.

Teraz pytanie o bezpieczniki

Ile? (stawiam na 2)

Jakie, 16, czy 10 amper?

 

topikowe-

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/af/Sulake.jpg/763px-Sulake.jpg

 

automatyczne nadmiarowe - http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/8e/Bezpiecznik_automatyczny.jpg/800px-Bezpiecznik_automatyczny.jpg

 

 

czy

różnicówka

http://www.sklep.berk-elektryk.pl/upload/096_b16,_30ma_2_polowa.jpg

 

 

Przy pojedynczej karcie zasilacz 750~850W OK może być.

 

Do takiej konfiguracji, z zapasem do dołożenia drugiej karty zastanowiłbym się nawet nad większą mocą zasilacza,  zwrócić należy uwagę na sprawność zasilacza przy wykorzystaniu pełnej mocy, policzyć pobór mocy komputera przy pełnym obciążeniu, sprawdzić jaką sprawność przy takim poborze ma zasilacz.

 

A jeśli jak mówię, będzie kopać, to trzeba jakoś przeżyć ;)

 

 

/Niech kto mie poprawi jakby co, bo o tej porze już niie myślę tak jak trza/

Edytowane przez Krzychu96
Link to post
Share on other sites

powinno być ok, z mocą,  co do uziemienia, to masz obecnie gniazda bez bolca, kup z bolcem gniazdko i bolec podłącz do neutralnego przewodu(zero), nazywane jest to zerowanie i stosuje się w takich instalacjach, i podłącz przez listwę przepięciową i będzie ok.

Link to post
Share on other sites

Przy pojedynczej karcie zasilacz 750~850W OK może być.

 

 

Do takiej konfiguracji, z zapasem do dołożenia drugiej karty zastanowiłbym się nawet nad większą mocą zasilacza,

 

Bez przesady, 850W to już będzie z dużym zapasem przy dwóch kartach. Nawet dobre 650W by wystarczyło do 2x GTX770 ale to już by było prawie na styk.

Link to post
Share on other sites

Trudno powiedzieć, ale kiedyś kumpel w piwnicy starego bloku nastawiał serwerów, cholera wie czego i jakoś mu to działało o_O Chociaż fakt, w blokach często się zdarzają awarie...

 

BTW, ameliniowa instalacja w wielkiej płycie? Ja z czymś takim spotykałem się raczej w kontekście budownictwa przedwojennego itp, chociaż co ja się tam znam o_O

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Bez przesady, 850W to już będzie z dużym zapasem przy dwóch kartach. Nawet dobre 650W by wystarczyło do 2x GTX770 ale to już by było prawie na styk.

 

Przepraszam, ale ja wziąłem pod uwagę sprawność zasilacza, gdzie taki o mocy około 850W, przy tej konfiguracji z dwiema kartami uzyska sprawność 80 kilka procent lub nawet więcej, jak jakiś lepszy.

Edytowane przez Krzychu96
Link to post
Share on other sites

BTW, ameliniowa instalacja w wielkiej płycie? Ja z czymś takim spotykałem się raczej w kontekście budownictwa przedwojennego itp, chociaż co ja się tam znam o_O

 

Wielka płyta w Polsce to komuna, radziecka myśl technologiczna. Bloki z "wielkiej płyty" powstawały przeważnie na Śląsku, ale podejrzewam, że do dziś jest ich pełno w całej Polsce.

Link to post
Share on other sites

No Ok, wiem co to wielka płyta, chodzi mi o to, że w tych czasach już się raczej nie stosowało alu w przewodach. Przynajmniej ja o tym nie słyszałem, a też mieszkam w takim bloku aktualnie.

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Jeśli rzeczywiście mrowienie/kopanie będzie występować, i mieszkanie jest na parterze to uziemienie prowizorkę można wykonać.

Można połączyć "bolec" w gniazdku z niebieskim przewodem (uziemienie z zerem roboczym). Nie jest to uziemienie, ale wymyślone przez uczonych elektryków zastępstwo :) Tak montuje się gniazda z uziemieniem przy instalacji 2-przewodowej :)

 

Nie wolno też łączyć bezpośrednio przewodów aluminiowych z miedzianymi (trzeba stosować tzw. kostki)! :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...