Skocz do zawartości

GTX 760 Małe wykorzystanie mocy [BF3]


Recommended Posts

Witam !

Właśnie testuje nową karte graficzną GTX760 . Gram w batman Arkham Origins mam jak to normalne w inny kartach mam okolo 95 % wykorzystanie mocy , ale kiedy wlaczylem BF3 mam okolo 50 % . Nwm jaki jest powod tego spadku AKURAT w tej grze .Testowałem to w programie MSI afterburner . Ma ktoś jakiś pomysł ?

Edytowane przez kris1212
Link to post
Share on other sites

...albo też karta osiąga zamierzone przez vsync 60fps i nie marnuje więcej energii ;)

 

Afterburner powinien ci wskazywać na OSD ile jest klatek, a także (po ustawieniu) może sprawdzać obciążenie rdzeni procesora. Jeśli fps jest mniejszy, a wykorzystanie cpu sięga 100% to diagnoza taka jak wyżej (OC lub wymiana).

 

NIczego z serii x1xx nie opłaca ci się kupować. Ewentualną wymianę platformy lepiej rozpatrywać pod kątem intela.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

...albo też karta osiąga zamierzone przez vsync 60fps i nie marnuje więcej energii ;)

 

Afterburner powinien ci wskazywać na OSD ile jest klatek, a także (po ustawieniu) może sprawdzać obciążenie rdzeni procesora. Jeśli fps jest mniejszy, a wykorzystanie cpu sięga 100% to diagnoza taka jak wyżej (OC lub wymiana).

 

NIczego z serii x1xx nie opłaca ci się kupować. Ewentualną wymianę platformy lepiej rozpatrywać pod kątem intela.

pisalem juz ze vsync off w ustawieniach karty jak i w grze. wykorzystanie procesora w medzeze urzadzen ze zminimalizowana gra wynosi 50-60%

Najtańsza i5tka od Intela (AMD do gier lepiej sobie odpuścić) jakieś 620zł do tego jakiś mobas za 220 i jest git :)

niestety intel w tej chwili to dla mnie za drogi gips ... tym bardziej proc + plyta :/ max 600 zl na proc i tyle :(

mam zasilacz fortron 450w . czy to moze byc przyczyna ??

Link to post
Share on other sites

pisalem juz ze vsync off w ustawieniach karty jak i w grze. wykorzystanie procesora w medzeze urzadzen ze zminimalizowana gra wynosi 50-60%

niestety intel w tej chwili to dla mnie za drogi gips ... tym bardziej proc + plyta :/ max 600 zl na proc i tyle :(

mam zasilacz fortron 450w . czy to moze byc przyczyna ??

 

Na 100% procesor , zasilacz może wpływać jedynie na stabilność platformy , nie na wydajność.

Na ta platformę można max Visherę wsadzić ale cudów nie będzie , w grach na poziomie i3.

FPS na obecną chwilę masz za mało czy da się grać? Jak da się grać , nie ma zwolnień , przycięć itp to czym się przejmujesz? Na razie graj , a do tych 600zł po prostu dozbieraj i w przyszłości kup i5. Nie ma co inwestować w byle co na gwałt , chyba że naprawdę nie da się grać.

Edytowane przez Czarnoskrzydly
Link to post
Share on other sites

Na 100% procesor , zasilacz może wpływać jedynie na stabilność platformy , nie na wydajność.

FPS na obecną chwilę masz za mało czy da się grać? Jak da się grać , nie ma zwolnień , przycięć itp to czym się przejmujesz? Na razie graj , a do tych 600zł po prostu dozbieraj i w przyszłości kup i5. Nie ma co inwestować w byle co na gwałt , chyba że naprawdę nie da się grać.

jest grywalnie ale sa momenty gdzie fps spada do 30fps . jak myslicie, jak bedzie w bf4 ?

Link to post
Share on other sites

Wykorzystam zdublowanego posta :P

@Down

Procesor musi dostarczyć informacji do karty graficznej , potem karta zaczyna przetwarzanie danych. W Twoim przypadku procesor pracuje na pełnej mocy i dostarcza takiej ilości danych , która jest za mała do wykorzystania pełnej mocy karty , dlatego ta pracuje jedynie na pół gwizdka. Gry też mają swoje algorytmy ,które procesor musi przetworzyć. Gra np wspomniany Batman w dużo mniejszym stopniu bezpośrednio zajmuje procesor , więc ten ma większy zapas mocy i przesyła więcej danych do karty graficznej - stąd pełne obciążenie obu podzespołów.

Battlefield z kolei sam w sobie silnie obciąża procesor , do tego dochodzi obciążenie w postaci danych graficznych - po prostu tego za dużo w tym przypadku i karta ma tylko tyle danych na ile się wyrobiło.
 

Edytowane przez Czarnoskrzydly
Link to post
Share on other sites

Hmm Panowie , jestem zielony w podkręcaniu itd itp więc nie zabardzo mi się to uśmiecha ale skoro procesor nie domaga to czemu komputer wykorzystuje 60 % zamiast 95 ?

 

 

Procesor 60 %
Karta 60 %

 

Spadki w grze zależą od mapy ... na niektórych fps utrzymuja sie w granicach 60-80 a gdzie indziej skacze od 100 do 30


Mhm czyli jedyną opcją jest wymiana procesora, ale to jak dla mnie bardzo duży koszt, no ale trudno
i5 intela ~700 zl i sensowna plyta glowna pod socket intela 300 zl

Edytowane przez kris1212
Link to post
Share on other sites

Hmm Panowie , jestem zielony w podkręcaniu itd itp więc nie zabardzo mi się to uśmiecha ale skoro procesor nie domaga to czemu komputer wykorzystuje 60 % zamiast 95 ?

 

 

Procesor 60 %

Karta 60 %

 

Spadki w grze zależą od mapy ... na niektórych fps utrzymuja sie w granicach 60-80 a gdzie indziej skacze od 100 do 30

 Jeszcze dochodzi kwestia wykorzystania rdzeni. Ten FX ma 6 wątków , żadna gra nie wykorzysta wszystkich na razie, 60% to wychodzi że obciążone w pełnym stopniu są 3-4 wątki , jedynie ten problem że FX ma bardzo słaby pojedynczy wątek , oraz sam w sobie w grach zachowuje się jak trzyrdzeniowiec ze względu na architekturę rdzenia. Jak gra wykorzystuje 4 rdzenie to np Phenom II X4 , który ma mocniejszy rdzeń(i de facto pełne cztery) poradzi sobie lepiej od FX 6100. Nie mówiąc już o procesorach intela.

W grze(hipotetycznej) wykorzystującej np 2 wątki , i5 będzie obciążony w 50% i FX6100 będzie obciążony w 50% , ale ilość wykonywanych operacji będzie w i5 dwukrotnie większa ze względu na większą moc rdzenia , więc karta graficzna na i5 będzie pracować na 90% a na FX 6100 na 45%

Wymiana na FX z Vishery też pociągnie ponad 700zł  (przy czym to do gier nie ma sensu) ,więc lepiej dozbierać.

A 30 klatek to źle nie jest , żeby wyrzucać w błoto kupę forsy na byle co.

Edytowane przez Czarnoskrzydly
Link to post
Share on other sites

 Jeszcze dochodzi kwestia wykorzystania rdzeni. Ten FX ma 6 wątków , żadna gra nie wykorzysta wszystkich na razie, 60% to wychodzi że obciążone w pełnym stopniu są 3-4 wątki , jedynie ten problem że FX ma bardzo słaby pojedynczy wątek , oraz sam w sobie w grach zachowuje się jak trzyrdzeniowiec ze względu na architekturę rdzenia. Jak gra wykorzystuje 4 rdzenie to np Phenom II X4 , który ma mocniejszy rdzeń(i de facto pełne cztery) poradzi sobie lepiej od FX 6100. Nie mówiąc już o procesorach intela.

W grze wykorzystującej np 2 wątki , i5 będzie obciążony w 50% i FX6100 będzie obciążony w 50% , ale ilość wykonywanych operacji będzie w i5 dwukrotnie większa ze względu na większą moc rdzenia , więc karta graficzna na i5 będzie pracować na 90% a na FX 6100 na 45%

A teraz rozumiem :) świetnie wytłumaczone , jaki procesor AMD bedzie zdolny do rozbojania tej karty do 90 % oczywiscie jak najtaniej bo niestety wiem o Tym ze intel jest zdecydowanie lepszy do gier ale musialbym rowniez wymieniac plyte glowna

Link to post
Share on other sites

A teraz rozumiem :) świetnie wytłumaczone , jaki procesor AMD bedzie zdolny do rozbojania tej karty do 90 % oczywiscie jak najtaniej bo niestety wiem o Tym ze intel jest zdecydowanie lepszy do gier ale musialbym rowniez wymieniac plyte glowna

Do GTX 760? Zwłaszcza jak najtaniej - Żaden :D

Gry które mniej obciążają procesor (Albo silnie wymagające gry w ustawieniach graficznych Ultra pr0 High) same rozbujają kartę graficzną , np taki Assasin's Creed 4 na max bardziej zajedzie tego GTXa. niż Buldka.

Edytowane przez Czarnoskrzydly
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...