Skocz do zawartości

Dysk Samsung S2 portable USB 3.0 nie działa pod 3.0


Recommended Posts

Witam, jestem w posiadaniu Dysku zewnętrznego Samsung S2 portable 3.0 500gb, kupiłem go jakieś 2 lata temu i mam z nim problem, a mianowicie nie czyta mi go pod USB 3.0 choć pod to jest przeznaczony :/ nie mam pojęcia co z nim zrobić.

 

ok, półtora roku temu zrobiłem mu format pod system plików NTFS, ponieważ nie brał plików większych niż 4gb(FAT32), format zrobiłem na USB 2.0 ponieważ wtedy jeszcze nie miałem w komputerze 3.0, ale na samym początku, jeszcze jak miał FAT32 kolega na sony vaio sprawdził mi i 3.0 działało u niego.

 

Dzisiaj mając 2 komputery z USB 3.0 na żadnym go nie wykrywa, pomimo tego że dioda informująca o stanie połączenia( niebieska 3.0, zielona 2.0 ) się świeci i to o dziwo na zielono, a nie tak jak powinna na niebiesko, sprawdziłem jeszcze na 4 innych komputerach też pod 3.0 nie działa.

 

Wziąłem się za rozwiązanie tego problemu, ale zmiana i format na system FAT32, extFAT i z powrotem NTFS nic nie pomogły, dalej działa tylko pod 2.0, nie mam pojęcia co z nim mogę jeszcze zrobić? czy ktoś jest w stanie mi pomóc? z góry dzięki i pozdrawiam Jaro110

Link to post
Share on other sites

Może coś ze sterownikami do USB jest nie tak, sprawdź  menedżerze urządzeń czy wszystko jest ok.

Spróbuj też włączyć kompa z podpiętym już dyskiem, zobaczymy czy zaskoczy.

Link to post
Share on other sites

hmn. może to faktycznie wina kabla, wygląda że kabel jest w porządku obejrzałem go ze wszystkich stron, nic nie jest zagięte albo ułamane, no cóż, sprawdzę ten kabel ale dopiero jutro albo po nowym roku bo najbliższy media markt 40km od domu :/

 

edit: nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale po podłączeniu do 2.0 za każdym razem pojawia mi się informacja że to urządzenie może działać szybciej pod 3.0

Edytowane przez Jaro110
Link to post
Share on other sites

Może tak jak w tym temacie co Ci dałem linka, kontroler wykrywa że może działać pod usb 3.0 znaczy że dysk jest ok, ale coś jest z kabelkiem który przy "3" ma dodatkowe ścieżki, gdzieś nie kontaktuje i problem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...