Skocz do zawartości

Jaka obudowa do +-200zł?


Recommended Posts

Witam,

przyszedł czas na zmianę Brutusa, po prostu mnie szlag jasny trafia na to zarządzanie kablami, a raczej jego brak. Czy jest jakaś dobra buda do ok. 200zł, która:

-posiada tak z 1,5cm (jak będzie więcej to lepiej ofc) miejsca za tacką MB

-posiada przepusty na kable (niekoniecznie ogumowane) i ogólnie dobre zarządzanie okablowaniem

-nie ma tych nieszczęsnych meshowych zaślepek

-ma zdejmowane wszystkie (albo większość) filtry

-ma pełny panel boczny

-nie wygląda jak transformer

-no i jest przede wszystkim solidna

?

Myślałem o Corsair'ze 200R, lecz sporo opinii się tu przewinęło, że Korsarze mają blachy jak papier, to ja dziękuję za coś, z czego można zrobić origami w razie nudy.

Znajdę do dwóch stówek budę spełniającą moje wymagania :)?

Edytowane przez krzesuo
Link to post
Share on other sites

Cena zaczyna się od 250zł, trochę drogo... Myślałem, żeby na budę przeznaczyć 220zł max, no i ten otwór z boku trochę mi nie pasuje. Wentylatora tam nie zamontuję a tylko będzie kurz leciał... A co myślicie o SPC Gladius M40 albo Z5 Plus?

Link to post
Share on other sites

Z5 Plus - jeżeli Ci pasuję to bierz ;) Zdecydowanie solidniejsza pod względem jakości konstrukcja w porównaniu do Gladiusa...Przyzwoita wentylacja, filtry przeciwkurzowe na froncie i na dole, możliwość zmieszczenia bardzo długich kart graficznych, spełniająca twoje wymagania no i ogólnie rzecz biorąc buda nie mająca większych minusów.

Edytowane przez Darius.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z5plus lub z9plus mogę polecić, mam z9 i jest całkiem solidna kable da się ładnie ogarnąć w komplecie jest przedłużka kabelka zasilającego procesor na płycie głównej (dodatkowe zasilanie płyty głównej) ale z tyłu za tacką płyty głównej nadal będzie ciasno (u mnie ledwo się wszystkie kable tam mieszczą ale tragedii niema 

Edytowane przez elvismt
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dlatego też chcę wziąć mniejsze zło, czyli Z5, bo Z9/11 to rzeczywiście transformersy a Z3 mnie nie przekonuje w ogóle... ;). Tylko nie wiem, jak tam ma się sprawa z układaniem kabli, bo widzę że Z9 ma nieco inne wnętrze niż Z5.

Edytowane przez krzesuo
Link to post
Share on other sites

Autor zasugerował w pierwszym poście że nie chce transformersów - a do tych zaliczają się budy zalmana Z9 oraz Z11.

 

Z9 nigdy do transformersów bym nie zaliczył ale to kwestia gustu :) z11 to już inna bajka transformers pełną parą 

 

No i Z9 jest dość solidnie wykonany, blacha w miarę gruba...

Edytowane przez elvismt
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z9 spoko buda, wiem. Ale nie podoba mi się front w kształcie tej zetki. Dlatego myślę o Z5, tylko czekam na opinie ewentualnych posiadaczy tej obudowy :).

Nie wiem co ludzie chcą od Z5. Mi wizualnie ta buda podoba się najbardziej z 4 wymienionych (Z3, Z5, Z9, Z11). Bardzo solidna konstrukcja.

Tu masz prezentację.

Edytowane przez omar2033
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z5 Plus - jeżeli Ci pasuję to bierz ;) Zdecydowanie solidniejsza pod względem jakości konstrukcja w porównaniu do Gladiusa..

Proszę o potwierdzenie tego tym bardziej, że redakcja BMK (i nie tylko) ma bardzo pozytywne zdanie na temat Gladiusa M40 :) Według mnie jedyna zaleta Z5 to...minimalnie grubsza blacha bo wszystko inne przemawia na korzyść M40 (w tym nawet więcej miejsca na cooler CPU).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmm... Rozważyłem za i przeciw obydwu paczek i na 90% wezmę M40-tkę (ładniejsza od zetki). Kable można przyzwoicie poukładać (patrz: worklog Gr4ndy-ego), ogólnie spełnia moje wymagania (nie licząc pełnych zaślepek na zatoki, ale przeboleję, jak są filtry).

Chyba, że ktoś jeszcze zna jakąś dobrą budę w okolicach tej kwoty (tolerancja 20zł) niewymienioną wyżej, z chęcią poznam :).

Edytowane przez krzesuo
Link to post
Share on other sites

Kurde, no właśnie nie wiem, jak to jest z jakością wykonania, nigdy nie miałem w łapach tej obudowy, a opinie w Internecie są dość podzielone  :sciana: . Z jednej strony w Brutusie nie przylega mi dobrze front panel do "klatki" i jak go przycisnę, to słychać jak stuka, ale z drugiej zdaję sobie, że kosztował mnie 120zł a nie 200 z hakiem... Miałeś zetkę w rękach i możesz coś o niej napisać?

Edytowane przez krzesuo
Link to post
Share on other sites

Miałem wszystkie Zetki w rękach i jakość jest dużo wyższa niż w produktach SPC.

Ja wziąłbym corsaira, Fractala lub zalmana.

 

Fajny jest Antec One USB 3,0 jednak nie ma filtrów prawie nigdzie (ma tylko pod zasilaczem).

Musiałbyś je sobie dorobić. Jednak za 149 zł to solidna obudowa - przemyśl ją.

Tylko w Agito jest za tyle bo mają wyprzedaż na nią - normalnie kosztuje ponda 200zł

http://www.agito.pl/obudowa-antec-one-usb-3-0-91-683033.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=683033

 

Wszystkie inne Zetki także.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z Corsairów mogę sobie pozwolić tylko na 200R. Budy Corsair mają rzekomo blachę jak papier, dlatego podchodzę do niego z pewną rezerwą, pewien użytkownik innego forum wspominał również o niskiej jakości plastiku z przodu (chyba, że również masz doświadczenie praktyczne z 200R, każda opinia się przyda :) ).
W Antecu One nie podoba mi się montaż dysków od drugiej strony i właśnie niemal kompletny brak filtrów.

Wiem, co wcześniej pisałem o Z9, ale wobec takiej opinii o M40 i asymetrycznego wyglądu Z5, "dziewiątka" wydaje mi się słusznym wyborem i za cenę 170zł nie powinienem być nią zawiedziony. Miałem z nią praktyczne doświadczenie i bardzo mi się podoba (do frontu się przyzwyczaję, lepszy na pewno niż Z11 :D ).

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-czarna-midi-tower-z-oknem-bez-psu-418072/ <-- celowo biorę bez plusa - niepotrzebny mi ten wiejski wyświetlacz temperatury, wentylatory również kupię we własnym zakresie.

Link to post
Share on other sites

Miałem do czynienia z 300R, 400R, 500R od Corsaira i nie zauważyłem tej papierowej blachy. Mam także w domu suwmiarkę i potrafię zmierzyć ich grubość. Plastik także na najwyższym poziomie.

http://chlodzenie.net/reviews/corsair-carbide-300r-vs-fractal-design-core-3000/

 

Tu był robiony pomiar grubości blach w 300R. Core 3000 ma trochę grubsze blachy.

Z Zalmana Z9 będziesz zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...